Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

16 partnerů z řad komerční, výzkumné, veřejné i zdravotně-sociální poskytovatelské sféry diskutovalo na téma vzniku nových inovací v oblasti domácí péče v ČR

07. 12. 2016

Praha, konkrétně Evropský dům, přivítala 2.12.2016 první setkání členů zájmové skupiny projektu HoCare v ČR. Na jednom místě se sešli zástupci komerční, výzkumné, veřejné i sociální (poskytovatelé služeb) sféry, aby společně prodiskutovali aktuální problémy a bariéry v oblasti vzniku inovací v oblasti domácí péče.

Setkání bylo realizováno DEX Innovation Centre v rámci projektu HoCare, který cílí na posílení tvorby inovativních řešení v oblasti domácí péče prostřednictvím posílení spolupráce jednotlivých aktérů inovačního systému, a to za využití přístupu postaveném na Quadruple-helix modelu.

Úvodem setkání představil Michal Štefan za DEX Innovation Centre nejen hlavní cíle projektu, ale i veškeré plánované aktivity tohoto projektu, který bude aktivně pracovat nejen s českými aktéry inovačního ekosystému v oblasti domácí péče v ČR, ale i se samotným Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakožto řídícím orgánem Operačního Programu OP PIK, který je hlavním programem podpory výzkumu a vývoje pro inovace v ČR (konkrétně prioritní osa 1).

Na závěr setkání došlo k představení prvních výstupů regionální analýzy v ČR, která zjišťuje aktuální situaci podpory vzniku inovací v oblasti domácí péče i kooperace v rácmi tzv. quadruple-helix modelu, jejíž finální verze by měla být i za přispění všech zúčastněných dokončena koncem ledna 2017. Jak jinak uzavřít toto setkání než živou diskusí - ta proběhla mezi zúčastněnými na téma aktuálních problémů a bariér v oblasti vzniku inovací v oblasti domácí péče a dalších vstupů do regionální analýzy.

Za DEX Innovation Centre velmi děkujeme všem zúčastněným:

Jan Lorman - Život 90, Milan Cabrnoch - České národní fórum pro E-health / Centrum zdravotně sociálních studií vysoké školy Cevro Institut, Jiří Schlanger - Národní centrum sociálních inovací, Peter Breyl - Ness Technologies, Daniela Kandilaki a Peter Pažitný - Healthcare Consulting & Research Centre, Václav Tůma - Research Centre, Judita Kinkorová - Fakultní nemocnice Plzeň, Zdeněk Gutter - Národní telemedicínské centrum,Eva Žáčková - Západočeská univerzita v Plzni - Nové technologie - výzkumné centrum, Vít Janovský - ČVUT - UCEEB - personalizovaná medicína / Clevertech / fakulta biomedicínského inženýrství, Tomáš Vácha - ČVUT - UCEEB - personalizovaná medicína, Olga Štěpánková - ČVUT - fakulta elektrotechnická - skupina biomedicínské elektroniky a Adam Pajgrt - Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Pro tentokrát se omluvili Karel Vostrý -  Centrum rozvojových aktivit Unie zaměstnavatelských svazů České republiky, Romana Hasová - High Tech Park, Jakub Žákavec - Asociace poskytovatelů sociálních služeb, Luboš Komárek - Nanoprogres, Karel Kloc - Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků, Ondřejka Harvalíková - Novi Solutions, Jan Havlík - ČVUT - fakulta elektrotechnická - skupina biomedicínské elektroniky, Ivan Duškov - Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy / Národní ústav duševního zdraví a Petr Porák - Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Prezentace a fotky ze setkání jsou k dispozici níže. Již pracujeme na finalizaci regionální analýzy včetně příkladů úspěšných projektů v této oblasti a rádi vás velmi brzy pozveme na mezinárodní i lokální akce tohoto projektu, jehož bližší podrobnosti naleznete i na oficiálním webu tohoto projektu, který je financovaný z programu Interreg Europe pod číslem PGI01388.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti