Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Koncept vzdělávacího nástroje InnoSchool diskutován s poradní skupinou

23. 05. 2019

Ve středu 22. května jsme v Praze v Evropském domě uspořádali první setkání poradní skupiny projektu InnoSchool, který řeší potřebu systémové změny v podpoře slabé podnikatelské kultury a nízkého zapojení do vzniku sociálních inovací a podnikání. Hlavním cílem setkání bylo představení současné podoby našeho inovativního vzdělávacího systému a získání cenné zpětné vazby.

Jednalo se o první setkání tohoto typu. Tato setkání se budou opakovat, abychom znali názory těch, kteří mají se sociálním podnikáním nějakou zkušenost. V České republice spolupracujeme na projektu InoSchool s Libereckým krajem, který na našem setkání zastupovala Iva Prokopová, s NÚV, který zastoupila Kateřina Lichtenberková s Petrem Jansou, ale chceme znát i názory dalších. I proto jsme měli na setkání zastoupeny studenty (SZŠ Mladá Boleslav), učitele (Taťána Šárovcová – OA Heroldovy Sady), sociálních podnikatele (Helena Sojková – Kupcake) a mnoho dalších. Tato zpětná vazba je pro nás velice cenným přínosem a přispěje k finální podobě našeho vzdělávacího systému.

Celkový dojem účastníků byl pozitivní a přivedl nás na zajímavé myšlenky. Také jsme získali zajímavé podněty pro zlepšení. Dle účastníků setkání je velice důležité poskytovat podporu především učitelům, kteří budou vzdělávací systém využívat. Další doporučení směřovala i k dalším tématům. V případě soutěže, která bude součástí systému, je důležité motivovat studenty nějakou odměnou, která bude zajímavá do jejich portfolia a životopisu. Také bylo doporučeno dodat celému systému komunitní charakter, aby mohli účastníci pilotu být i nadále v kontaktu, například prostřednictvím sociálních médií a sdílet tak mezi sebou své zkušenost nebo informovat své spolužáky o svých dalších projektech.

Stejně jako v České republice probíhají v tuto chvíli poradní skupiny i v dalších partnerských zemích. Veškeré informace získané z těchto setkání budeme podrobně evaluovat a souhrn zpětné vazby ovlivní další vývoj nástroje, který by měl být hotov v listopadu/prosinci letošního roku. Následně bude tento nástroj, který vzniká díky projektu, jehož vedoucím partnerem je právě DEX Innovation Centre, otestován v letním semestru 2019-2020 na 10 školách v Libereckém kraji a stejně tak i v dalších partnerských zemích.

Další setkání poradní skupiny je v tuto chvíli plánováno na přelom října a listopadu a jeho cílem bude představení před-finální verze celého InnoSchool nástroje a opět také získání zpětné vazby na jeho předfinální podobu.

 Projekt je spolufinancován fondy Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti