Upravit stránku

DEXIC μFablab se stěhuje do větších prostor!

10.07.2019

Původní prostory malého FabLabu jsme vyměnili za větší. Naštěstí jsme zůstali na stejné adrese, pouze jsme změnili patro. Nyní tak budeme moci realizovat všechny aktivity naplno!

Zkušenosti ukázaly, že větší prostor pro inovační laboratoř je opravdu potřeba. FabLab, který vznikl díky projektu NewGenerationSkills, budeme stále označovat jako µFabLab i přes to, že si toto přízvisko už tak úplně nezaslouží.

V DEXIC µFabLabu mohou zájemci využívat nejrůznější vybavení. Některé zařízení, jako například tiskárna Sinterit LISA, vyžadují hodně prostoru. LISA umí tisknout opravdu velice kvalitní prototypy, ale práce s ní je poměrně náročná na prostor. Dále jsme chtěli poskytnout větší komfort i uživatelům µFabLabu, proto jsme se rozhodli pro větší prostory.

V µFabLabu jsme navíc zařídili i sdílený prostor, který je možné využít pro společnou diskusi o nápadech, projektech, nebo jen pro odpočinek v kreativním prostředí. Takový prostor nám v původním µFabLabu scházel a uživatelům jsme chtěli nabídnout i tuto možnost.

V rámci vzdělávacího programu pro mladé lidi se zájmem o digitální inovace a podnikání jsme zorganizovali jeden workshop zaměřený na IoT. Pro tyto potřeby jsme měli zakoupené různé vybavení. To jsme nedávno doplnili o další kousky, které umožní našim návštěvníkům stavět a tvořit nové, zajímavější projekty.

 Projekt je spolufinancován fondy Evropské unie (ERDF, IPA, ENI).