Upravit stránku

Akcelerace startupů

Pomáháme růst technologickým týmům a inovativním digitálním startupům s pozitivním dopadem na společnost. Šíříme povědomí skrze STARTUP EUROPE WEEK. Identifikujeme skvělé týmy skrze HACKATHONy, naše ekosystem partnery a intenzivní průzkum ve střední Evropě . Akcelerujeme startupy prostřednictvím intenzivních BOOT CAMPů a 6-týdenních ACCELERATORů. Také provozujeme službu VIRTUÁLNÍ INKUBÁTOR.

 • 6-týdenní ACCELERATORy

   

  Pracujete na inovativním digitálním startupu s pozitivním dopadem na společnost?

  Máte alespoň minimální životaschopný produkt (MVP)? 

  Chcete urychlit svůj růst?

  Finální výběr přihlášených startupů proběhne ve dvou krocích.

  Prvním krokem bude posouzení Vaší žádosti.

  Zájemci, kteří úspěšně projdou prvním kolem, budou pozváni na víkendový DEXIC BootCamp, organizovaný 16-17 března 2019 v Liberci (pokryjeme náklady na cestovné a ubytování) - abychom Vás poznali a více porozuměli všem týmům.

  Po BootCampu vybereme 7-8 startupů, kteří se zúčastní DEXIC Acceleratoru, který proběhne od 1. 4. 2018 do 10. 5. 2018 v Liberci a bude zakončen finální akcí #DEMODAY v Praze.

   

   Naše úspěšné startupy!

  Zažijte atmosféru loňského DEXIC Acceleratoru z května/června 2018 skrze video.

  Máte nějaké otázky?

  Zeptejte se Michala,
  Manažera DEXIC Acceleratoru:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptejte se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC Acceleratoru:
  jan.kubalik@dex-ic.com

  LinkedIn 

 • 2-denní intenzivní BOOT CAMPy

  DEXIC BootCamp powered by Interreg Europe je intenzivní 2 denní (sobota – neděle) program akcelerující byznys, marketing a prezentační dovednosti (ať už pro potencionální zákazníky či investory).

  "IN THE HELL" – 1. den je věnován tzv. mentorské výzvě a je rozdělen do dvou sekcí "2UnderstandYourBusiness" a "2ShapeYourBusiness". Celý den je naplněn individuálním mentoringem s četnými mentory s byznys zázemím, kteří se soustředí na byznys model a marketing / obchod. Abychom se lépe poznali, večer jdeme na společnou večeři.

  "WAY TO HEAVEN" – 2. den je rozdělen do sekcí "2SellYourBusiness" a "2Present YourBusiness" a pokračuje workshopem prezentačních dovedností a následujícím intenzivním tréninkem vašich obchodních / investorských prezentací (pitchů).

  Okuste atmosféru posledního DEXIC BootCampu z března 2018 prostřednictvím následujícího videa.

  Máš nějaké otázky?

  Zeptej se Michala,
  Manažera DEXIC BootCampu:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptej se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC BootCampu:
  jan.kubalik@dex-ic.com
  LinkedIn 

 • Naši mentoři

  Máme síť více než 30 mezinárodních mentorů s byznys zázemím, investorů, expertů na startupy a podnikatelů. Využijte jejich schopností, tematických zkušeností a mezinárodní sítě kontaktů. 

  Christo Balinow, KIC InnoEnergy SE
  Outreach Development Manager

  Christo se účastnil výzkumných aktivit v oblasti elektronického bankovnictví, investičních fondů a finančního řízení. Získal zkušenosti v různých oborech, včetně prodeje, financí a vlastních podnikatelských projektů. Většinu své profesionální kariéry strávil v Royal Dutch Shell, kde zastával funkci Credit Vetting Analyst. Jeho odpovědnost zahrnovala řízení projektů, stejně jako implementaci finanční strategie a strategii v sektoru služeb.

  Denis Beloglazov, BoostGuide
  Co-Founder

  Denis se zaměřuje na poradenství, hodnocení, strategii s důrazem na tým, trh a řešení potřeb spotřebitelů. Je v interakci s venture fondy a kluby, jako jsou například 2be.lu, SMART HUB, iidf.ru a Blockchain Capital. Zaměřuje se také na vytváření portfolií s důrazem na analýzu rizik. Jedním z příkladů jím spolufinancovaných projektů je venture BoostGuide (konzultace, odborná hodnocení, pomoc pro vhodnou přitažlivost investic, podpora transakcí) nebo v herním průmyslu xronos.space, globula.io a těžba krypto měny.

  Pavel Bartoš, Happyend
  Startup Expert

   

  Pavel Bartoš je marketingovým expertem se zaměřením na startupy. V rámci agentury Happyend., kterou spoluzaložil, pomáhá startupům nalézt jejich ideálního zákazníka a postavit celý startup okolo něho a pro něho. Vždy pracuje s daty a fakty namísto domněnek a myšlenek. Působí jako mentor v programu Google Launchpad, inkubátoru Evropské kosmické agentury, CzechInvestu a Laboratoře Vodafone.

  Akos Dervalics, InnoEnergy HUB, Hungary
  Manager of InnoEnergy HUB

  Akos je vedoucí obchodního týmu, který se zabývá strategickým rozvojem podnikání, a koučem, který se řídí heslem: " Dej člověku rybu, nasytíš ho na jeden den; nauč ho chytat ryby, nasytíš jej na celý život". Akos spolupracoval se společností EH Invest, v roce 2017 vstoupil do sítě Power Alliance (síť InnoEnergy HUBs) jako leader maďarského HUBu. Je také koučem SME Innovation Business, zakladatelem Knowledge for Money Clubu, registrovaným mentorem Hiventures a mentorem v programu BossConect Mentor Program.

  Mark Downey, Verszatile
  Ředitel

  Mark je multidimenzionální a kreativní obchodní stratég s vášní pro obchodní transformaci, mentorování a „otvírání Pandořiny skříňky“. Je obdařený schopností překládat technické problémy do jednoduchého jazyka v rámci sledování organizačních výzev v systému myšlení. Miluje debaty a začleňuje konflikt jako jiskru kreativního napětí, která pomáhá uvolňovat inovace v organizacích. Spolupracuje se start-upy a korporacemi při vytváření obchodní strategie a zároveň pomáhá start-upům získat finance a zastává poradenskou pozici u start-upů v počáteční fázi.

  Antonín Ferdan, Škoda Auto
  Koordinátor projektů - Ideamanagement

  Antonín pracuje jako koordinátor projektů se zaměřením na idea management (např. crwodstorm platform) ve ŠKODA Auto. Kombinuje zkušenosti z nadnárodní společnosti s politickými zkušenostmi, dobrovolnickou prací pro místní komunity a  se svým profesionálním původem v oblasti vzdělávání. To mu umožňuje poskytnout cenné informace pro akceleraci týmů různého rozsahu a odbornosti.

  Evgeny Frolov, ITACA Business Incubator
  Ředitel pro obchodní rozvoj

  Evgeny je zodpovědný za vztahy s investory v ITACA Business Incubatoru. Od roku 2016 je ambasadorem mezinárodní soutěže pro startupy Seedstars v České republice. Má 8 let podnikatelských zkušeností v odlišných oborech, organizuje přednášky a semináře.

  Gustavo Guillen
  Expert na trhy Latinské Ameriky

  Gustavo spojil své znalosti IT s exportem a importem do Latinské Ameriky jako na cílové trhy, které velmi dobře zná. Zaměřuje se především na bankovnictví, IT a telekomunikace, spotřební zboží využívá k vytváření investičních příležitostí pro Latinskou Ameriku a finanční skupiny ve střední a východní Evropě. Získal své zkušenosti v NY jako V.P. & Operation Manager NMB (ING) Bank, manažer společnosti Delloite Touche Consulting CEE a CA Computer Associates jako strategický manažer aliancí pro CEE, Turecko a Švýcarsko.

  Jakub Houska, 2050.Ventures
  Business Scout

  Jakub je člověk orientovaný na podnikání s nadšením pro začínající firmy. Nyní pracuje jako Business Scout pro firmu 2050.Ventures se sídlem v Bukurešti a buduje spojení mezi východem a západem. Hledá začínající firmy s obchodovatelnými řešeními a připraveností rozšířit svůj trh.

  Martin Javnický, Erste Group Bank, Česká spořitelna
  Podnikové inovace, transformace a rozvoj

  Martin se zaměřuje na komplexní dodání nových produktů, od počáteční myšlenky až po konečný reálný produkt na trhu. Zaměřuje se na efektivitu podnikání. V minulosti pracoval na manažerských pozicích v ČSOB, O2 a Eurotelu. Miluje inovace, myšlení "out of box" a oceňuje silnou osobní motivaci. První "ne" neznamená "NE".

  Bo Ji, Cheung Kong Graduate School of Business  
  Hlavní zástupce pro Evropu a asistent děkana

   

  Bo je inspirativní TEDx řečník, Chinapreneur a „game changer“ pro start-upy expandující do Číny. Bo má více než 20ti letou úspěšnou obchodní kariéru v oblasti globálního business developmentu, inovací, strategie, řízení dodavatelského řetězce, fúzí a akvizic. Byl také vedoucím pracovníkem v celé řadě Fortune 500 společností, jako jsou Monsato, Cargill, Pfizer, Wrigley and Mars. Bo vytvořil první program „China Start“, který systematicky přivádí globální start-upy do Číny.

  Michal Jordán, Patentový zástupce, CEO
  PatentEnter s.r.o.

  Michalovou prací je propojovat technologie a právo tak, aby projekty měly úspěch. To se často daří s využitím patentů, ochranných známek a rešerší. Michal velkou část svého profesního života pracoval v návrhu a vývoji, kde nesl zodpovědnost za průmyslově-právní strategii i za úspěch několika vývojových projektů. Proto kromě patentového práva také dobře rozumí prioritám firem a dokáže vše pragmaticky propojit.

  Jan Kubalík, DEX Inovation Centre
  Předseda představentstva

  Jan vždy pracoval v oblasti technologií a výpočetní techniky. Jeho 20-letá kariéra je spojena se začínajícími podnikateli, od přímé práce s nimi, přes jeho vlastní technologické a sociální podnikání, až po podporu startupů. Jan vybudoval vynikající celosvětovou síť tím, že sloužil klientům nebo vytvářel  partnerství s firmami Alcatel Lucent (Nokia), Alstom Energy (GE Energy), Fujitsu, T-Mobile, Fraunhofer a mnoha dalšími. Je odborníkem v rozvoji podnikání a fundraisingu pro inovace a výzkum.

  Martin Kujan, Senior konzultant pro technologický transfer
  Neulogy

  Martin v Neulogy zaujímá pozici Senior konzultanta pro technologický transfer a poradcem pro start-upy. Specializuje se na propojení právních a obchodních pohledů v procesu komercionalizace a ochrany duševního vlastnictví. Poskytuje poradenství začínajícím podnikům a výzkumných institucím v různých strategických otázkách týkajících se strategií duševního vlastnictví, právních aspektů investic a licencování.  

  Daniela Kuklová, EY 
  InnovEYtion Hub advisor

  Daniela má velký přehled v oblasti start-upového ekosystému v mezinárodním měřítku. Absolvovala Londýnskou universitu, kde se podílela na programu pro start-upy, který se nacházel v Silicon Round a zaměřoval se na podporu nových podniků a akceleraci jejich růstu. V rámci EY má na starost oblast SMART Cities a budování realizovatelných finančních modelů pro infrastrukturní projekty, jakož i korporátní inovace se zaměřením na proces generování nápadů, vývoj nových produktů a inovační kulturu společnosti.  

  Tomáš Molnár, EY 
  Customer Experience and Digital Disruption Leader

  Tomáš má více než 10 let zkušeností v oblasti marketingu a prodeje v oblasti spotřebitelských výrobků a služeb mezinárodních korporací a vlastní obchodní perspektivy. Je součástí EY Digital master practitioners v CSE regionu se zaměřením na podnikové poradenství a digitalizaci v retailu. Tomáš má zkušenosti, které pomáhají společnostem identifikovat, oslovovat a zapojovat zákazníky tou nejvhodnější cestou, která jim vyhovuje.

  Zuzana Nehajová, EY 
  InnovEYtion Hub Leader

  Zuzana Nehajová se připojila k EY v rámci kampaně na podporu inovací a modernizaci průmyslu. Vede EY InnovEYtion Hub zaměřený na pomoc firmám všech velikostí a veřejnou správu ve střední a východní Evropě i v dalších zemích, aby přijali nové technologie a trendy, a tím optimalizovali procesy a zvýšili efektivitu.

  Tomáš Nielsen, NIELSEN MEINL
  Právník

  Tomáš je vynikanící právník v oblasti informačních technologií, telekomunikací, v autorském a mediálním právu, a také v oblasti alternativního řešení sporů (vyjednávání a zprostředkování) a obchodního procesu. Tomáš přednáší telekomunikační právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a právo ICT na Fakultě dopravní ČVUT. Je rovněž rozhodcem Mezinárodního rozhodčího soudu v Rize. V minulosti též zastával post prezidenta Sdružení uživatelů elektronických komunikací v ČR.

  Jaroslav Novák, Wunderman, Ogilvy Group CZ
  Group Business Director

  Jaroslav pracuje 20 let v oblasti klientských služeb a rozvoje podnikání ve střední a východní Evropě. Zaměřuje se na reklamy, klientská portfolia, přímý marketing, média i digitální marketing a PR. Ve Wunderman založil nový klientský tým od nuly a spolupracoval se skupinou FISCHER, AMAZON, SHERLOG, Česká spořitelna, Nestlé, Czech tourism, Vitana, Carlsbad Mineral Waters, O2, Pilsner Urquell, Dr.Oetker , GE Money Bank, Danone a další.

  Michal Novák
  Nezávislý obchodní konzultant

  Michal je zkušený konzultant a podnikatel se zaměřením na internet, telekomunikaci a marketing. Má zkušenosti s byznys delopmentem, prodejem, project managementem, product managementem, analýzou a strategií. Spolupracuje s mezinárodními klienty z celého světa, především ze střední a východní Evropy.

  Jan Marek, Liberec
  Člen zastupitelstva města Liberec

  Jan má bohaté zkušenosti ve veřejné správě a zná přesně potřeby města a ví, jak vypadají jeho procesy v oblasti veřejných zakázek. Zaměřuje se na oblasti: systém centrálního komunálního vytápění, městské plánování a tvorba strategií rozvoje města (Jan zpracoval Strategii inteligentní specializace Libereckého kraje). Díky těmto znalostem se může podělit o své poznatky o úspěšném prodeji veřejným zadavatelům.

  Nikola Rafaj, StartupYard
  Chief Operation Officer

  Nikola už roky pomáhá technologickým startupům rozjet životaschopné podnikání a růst. Ve StartupYardu je zodpovědný za program, hledání mentorů, partnerů a za podporu nových týmů v začátcích podnikání a za získávání investic. Nikola má zkušenosti s PR, bankovnictvím a internetovým obchodem.

  Jan Rakušan, InnoEnergy Hub Czech
  Senior partner

  Jan pracuje v oblasti udržitelné energie. Spolupracuje s evropským lídrem v oblasti energetiky KIC InnoEnergy, akceleruje nejlepší startupy v Evropě a invetuje do nich. Jeho specializací je právo v oblasti duševního vlastnictví, technologického transferu, investic a ICT a telekomunikací. V minulosti pracoval pro společnosti T-Mobile a Škoda Auto. Jeho nejoblíbenější pitch je: "Most popular failures - How to Fuck Up Projects in 10 steps". 

  Akos Szepvolgyi, Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit Ltd.
  Managing Director

  Akos má zkušenosti v managementu průmyslového poradenství.  Je odborníkem v řízení inovací, podnikání a strategického plánování. Akos v současnosti provozuje ALBA Accelerator společně s partnerem Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. / Venture Capital Fond. Bude fond zastupovat během Investor Challenge.  

  Vít Šoupal, Detecon International GmbH
  Managing Consultant

  Vítovou vášní jsou inovace a marketing produktů. Nedávno se stal součástí konzultačního týmu společnosti Detecon. Několik let pracoval v Deutsche Telekom a T-Mobilu, kde úspěšně vedl evropské marketingové aktivity M2M / IoT a Big Data. Detecon sám je dceřinou společností T-Systems International, klíčové značky Deutsche Telekom. Od roku 2015 také akceleruje startupy jako mentor.

  Tomáš Votoček, Grafický designer

  Tomáš má více než 8 let zkušeností jako grafický designer. Pracuje ve všech oblastech grafického designu, jako jsou například design loga, značky, brožur, letáků, vizitek a návrhu obsahu na sociální sítě. Jeho cílem je přicházet s kreativními nápady, které by vytvořily lepší prezentaci klienta. Má rád týmovou práci a kreativní práci na zvoleném designu.

 • Předešlé akce

  Každoročně pořádáme v Liberci celoevropskou iniciativu zvanou Startup Europe Week – jeden specifický týden v březnu, který se věnuje startupovým akcím, přednáškám, workshopům a networkingu.

  Startup Europe weeks 2016/2017/2018 • INDIVIDUÁLNÍ MENTORING

  Individuálně mentorujeme startupy a nezáleží na tom, zda jsou součástí našich akceleračních akcí a programů či nikolov. Můžeme také zorganizovat mentoring ze strany našich mentorů. Máte-li zájem, kontaktujte nás!

  Máš nějaké otázky? 

  Zeptej se Michala,
  Manažera DEXIC BootCampu / Acceleratoru:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptej se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC BootCampu / Acceleratoru:
  jan.kubalik@dex-ic.com

  LinkedIn 

 • Partneři
  Strategický partner
  Partneři - ekosystémy