Upravit stránku

Akcelerace startupů

Akcelerujeme ICT startupy s osvědčeným konceptem, minimálně dvěma členy týmu, a v investiční fázi pre-seed, seed či series A investice prostřednictvím 3 denních intenzivních BOOT CAMPů, 4 týdenních ACCELERATORů či INDIVIDUÁLNÍHO MENTORINGU.

 • 3-denní intenzivní BOOT CAMPy

  DEXIC BootCamp powered by Interreg Europe je intenzivní 3 denní (sobota – pondělí) program akcelerující byznys, marketing a prezentační dovednosti (ať už pro potencionální zákazníky či investory).

  "IN THE HELL" – 1. den je věnován tzv. mentorské výzvě a je rozdělen do dvou sekcí "2UnderstandYourBusiness" a "2ShapeYourBusiness". Celý den je naplněn individuálním mentoringem s četnými mentory s byznys zázemím, kteří se soustředí na byznys model a marketing / obchod. Abychom se lépe poznali, večer jdeme na společnou večeři.

  "WAY TO HEAVEN" – 2. den je rozdělen do sekcí "2SellYourBusiness" a "2Present YourBusiness" a pokračuje workshopem prezentačních dovedností a následujícím intenzivním tréninkem vašich obchodních / investorských prezentací (pitchů).

  "FAME OR ..." – 3. den je zakončen akcí GRAND FINÁLE pro investory, zájmové skupiny, další startupy a širokou veřejnost. Je to velká příležitost pro vaši propagaci a networking. Navíc můžete vyhrát cenu, přilákat investory a získat další mediální zájem!

  Okuste atmosféru posledního DEXIC BootCampu z března 2018 prostřednictvím následujícího videa.

  Máš nějaké otázky?

  Zeptej se Michala,
  Manažera DEXIC BootCampu:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptej se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC BootCampu:
  jan.kubalik@dex-ic.com
  LinkedIn 

 • Naši mentoři

  Máme síť více než 25 mezinárodních mentorů s byznys zázemím a specifickým knowhow a expertízou v tématech akcelerace. Podívejte se na jejich expertízu níže..

  Christo Balinow, KIC InnoEnergy SE
  Outreach Development Manager

  Christo se účastnil výzkumných aktivit v oblasti elektronického bankovnictví, investičních fondů a finančního řízení. Získal zkušenosti v různých oborech, včetně prodeje, financí a vlastních podnikatelských projektů. Většinu své profesionální kariéry strávil v Royal Dutch Shell, kde zastával funkci Credit Vetting Analyst. Jeho odpovědnost zahrnovala řízení projektů, stejně jako implementaci finanční strategie a strategii v sektoru služeb.

  Denis Beloglazov, BoostGuide
  Co-Founder

  Denis se zaměřuje na poradenství, hodnocení, strategii s důrazem na tým, trh a řešení potřeb spotřebitelů. Je v interakci s venture fondy a kluby, jako jsou například 2be.lu, SMART HUB, iidf.ru a Blockchain Capital. Zaměřuje se také na vytváření portfolií s důrazem na analýzu rizik. Jedním z příkladů jím spolufinancovaných projektů je venture BoostGuide (konzultace, odborná hodnocení, pomoc pro vhodnou přitažlivost investic, podpora transakcí) nebo v herním průmyslu xronos.space, globula.io a těžba krypto měny.

  Pavel Bartoš, Happyend
  Startup Expert

   

  Pavel Bartoš je marketingovým expertem se zaměřením na startupy. V rámci agentury Happyend., kterou spoluzaložil, pomáhá startupům nalézt jejich ideálního zákazníka a postavit celý startup okolo něho a pro něho. Vždy pracuje s daty a fakty namísto domněnek a myšlenek. Působí jako mentor v programu Google Launchpad, inkubátoru Evropské kosmické agentury, CzechInvestu a Laboratoře Vodafone.

  Akos Dervalics, InnoEnergy HUB, Hungary
  Manager of InnoEnergy HUB

  Akos je vedoucí obchodního týmu, který se zabývá strategickým rozvojem podnikání, a koučem, který se řídí heslem: " Dej člověku rybu, nasytíš ho na jeden den; nauč ho chytat ryby, nasytíš jej na celý život". Akos spolupracoval se společností EH Invest, v roce 2017 vstoupil do sítě Power Alliance (síť InnoEnergy HUBs) jako leader maďarského HUBu. Je také koučem SME Innovation Business, zakladatelem Knowledge for Money Clubu, registrovaným mentorem Hiventures a mentorem v programu BossConect Mentor Program.

  Mark Downey, Verszatile
  Ředitel

  Mark je multidimenzionální a kreativní obchodní stratég s vášní pro obchodní transformaci, mentorování a „otvírání Pandořiny skříňky“. Je obdařený schopností překládat technické problémy do jednoduchého jazyka v rámci sledování organizačních výzev v systému myšlení. Miluje debaty a začleňuje konflikt jako jiskru kreativního napětí, která pomáhá uvolňovat inovace v organizacích. Spolupracuje se start-upy a korporacemi při vytváření obchodní strategie a zároveň pomáhá start-upům získat finance a zastává poradenskou pozici u start-upů v počáteční fázi.

  Antonín Ferdan, Škoda Auto
  Koordinátor projektů - Ideamanagement

  Antonín pracuje jako koordinátor projektů se zaměřením na idea management (např. crwodstorm platform) ve ŠKODA Auto. Kombinuje zkušenosti z nadnárodní společnosti s politickými zkušenostmi, dobrovolnickou prací pro místní komunity a  se svým profesionálním původem v oblasti vzdělávání. To mu umožňuje poskytnout cenné informace pro akceleraci týmů různého rozsahu a odbornosti.

  Evgeny Frolov, ITACA Business Incubator
  Ředitel pro obchodní rozvoj

  Evgeny je zodpovědný za vztahy s investory v ITACA Business Incubatoru. Od roku 2016 je ambasadorem mezinárodní soutěže pro startupy Seedstars v České republice. Má 8 let podnikatelských zkušeností v odlišných oborech, organizuje přednášky a semináře.

  Gustavo Guillen
  Expert na trhy Latinské Ameriky

  Gustavo spojil své znalosti IT s exportem a importem do Latinské Ameriky jako na cílové trhy, které velmi dobře zná. Zaměřuje se především na bankovnictví, IT a telekomunikace, spotřební zboží využívá k vytváření investičních příležitostí pro Latinskou Ameriku a finanční skupiny ve střední a východní Evropě. Získal své zkušenosti v NY jako V.P. & Operation Manager NMB (ING) Bank, manažer společnosti Delloite Touche Consulting CEE a CA Computer Associates jako strategický manažer aliancí pro CEE, Turecko a Švýcarsko.

  Jakub Houska, 2050.Ventures
  Business Scout

  Jakub je člověk orientovaný na podnikání s nadšením pro začínající firmy. Nyní pracuje jako Business Scout pro firmu 2050.Ventures se sídlem v Bukurešti a buduje spojení mezi východem a západem. Hledá začínající firmy s obchodovatelnými řešeními a připraveností rozšířit svůj trh.

  Martin Javnický, Erste Group Bank, Česká spořitelna
  Podnikové inovace, transformace a rozvoj

  Martin se zaměřuje na komplexní dodání nových produktů, od počáteční myšlenky až po konečný reálný produkt na trhu. Zaměřuje se na efektivitu podnikání. V minulosti pracoval na manažerských pozicích v ČSOB, O2 a Eurotelu. Miluje inovace, myšlení "out of box" a oceňuje silnou osobní motivaci. První "ne" neznamená "NE".

  Bo Ji, Cheung Kong Graduate School of Business  
  Hlavní zástupce pro Evropu a asistent děkana

   

  Bo je inspirativní TEDx řečník, Chinapreneur a „game changer“ pro start-upy expandující do Číny. Bo má více než 20ti letou úspěšnou obchodní kariéru v oblasti globálního business developmentu, inovací, strategie, řízení dodavatelského řetězce, fúzí a akvizic. Byl také vedoucím pracovníkem v celé řadě Fortune 500 společností, jako jsou Monsato, Cargill, Pfizer, Wrigley and Mars. Bo vytvořil první program „China Start“, který systematicky přivádí globální start-upy do Číny.

  Michal Jordán, Patentový zástupce, CEO
  PatentEnter s.r.o.

  Michalovou prací je propojovat technologie a právo tak, aby projekty měly úspěch. To se často daří s využitím patentů, ochranných známek a rešerší. Michal velkou část svého profesního života pracoval v návrhu a vývoji, kde nesl zodpovědnost za průmyslově-právní strategii i za úspěch několika vývojových projektů. Proto kromě patentového práva také dobře rozumí prioritám firem a dokáže vše pragmaticky propojit.

  Jan Kubalík, DEX Inovation Centre
  Předseda představentstva

  Jan vždy pracoval v oblasti technologií a výpočetní techniky. Jeho 20-letá kariéra je spojena se začínajícími podnikateli, od přímé práce s nimi, přes jeho vlastní technologické a sociální podnikání, až po podporu startupů. Jan vybudoval vynikající celosvětovou síť tím, že sloužil klientům nebo vytvářel  partnerství s firmami Alcatel Lucent (Nokia), Alstom Energy (GE Energy), Fujitsu, T-Mobile, Fraunhofer a mnoha dalšími. Je odborníkem v rozvoji podnikání a fundraisingu pro inovace a výzkum.

  Martin Kujan, Senior konzultant pro technologický transfer
  Neulogy

  Martin v Neulogy zaujímá pozici Senior konzultanta pro technologický transfer a poradcem pro start-upy. Specializuje se na propojení právních a obchodních pohledů v procesu komercionalizace a ochrany duševního vlastnictví. Poskytuje poradenství začínajícím podnikům a výzkumných institucím v různých strategických otázkách týkajících se strategií duševního vlastnictví, právních aspektů investic a licencování.  

  Daniela Kuklová, EY 
  InnovEYtion Hub advisor

  Daniela má velký přehled v oblasti start-upového ekosystému v mezinárodním měřítku. Absolvovala Londýnskou universitu, kde se podílela na programu pro start-upy, který se nacházel v Silicon Round a zaměřoval se na podporu nových podniků a akceleraci jejich růstu. V rámci EY má na starost oblast SMART Cities a budování realizovatelných finančních modelů pro infrastrukturní projekty, jakož i korporátní inovace se zaměřením na proces generování nápadů, vývoj nových produktů a inovační kulturu společnosti.  

  Tomáš Molnár, EY 
  Customer Experience and Digital Disruption Leader

  Tomáš má více než 10 let zkušeností v oblasti marketingu a prodeje v oblasti spotřebitelských výrobků a služeb mezinárodních korporací a vlastní obchodní perspektivy. Je součástí EY Digital master practitioners v CSE regionu se zaměřením na podnikové poradenství a digitalizaci v retailu. Tomáš má zkušenosti, které pomáhají společnostem identifikovat, oslovovat a zapojovat zákazníky tou nejvhodnější cestou, která jim vyhovuje.

  Zuzana Nehajová, EY 
  InnovEYtion Hub Leader

  Zuzana Nehajová se připojila k EY v rámci kampaně na podporu inovací a modernizaci průmyslu. Vede EY InnovEYtion Hub zaměřený na pomoc firmám všech velikostí a veřejnou správu ve střední a východní Evropě i v dalších zemích, aby přijali nové technologie a trendy, a tím optimalizovali procesy a zvýšili efektivitu.

  Tomáš Nielsen, NIELSEN MEINL
  Právník

  Tomáš je vynikanící právník v oblasti informačních technologií, telekomunikací, v autorském a mediálním právu, a také v oblasti alternativního řešení sporů (vyjednávání a zprostředkování) a obchodního procesu. Tomáš přednáší telekomunikační právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a právo ICT na Fakultě dopravní ČVUT. Je rovněž rozhodcem Mezinárodního rozhodčího soudu v Rize. V minulosti též zastával post prezidenta Sdružení uživatelů elektronických komunikací v ČR.

  Jaroslav Novák, Wunderman, Ogilvy Group CZ
  Group Business Director

  Jaroslav pracuje 20 let v oblasti klientských služeb a rozvoje podnikání ve střední a východní Evropě. Zaměřuje se na reklamy, klientská portfolia, přímý marketing, média i digitální marketing a PR. Ve Wunderman založil nový klientský tým od nuly a spolupracoval se skupinou FISCHER, AMAZON, SHERLOG, Česká spořitelna, Nestlé, Czech tourism, Vitana, Carlsbad Mineral Waters, O2, Pilsner Urquell, Dr.Oetker , GE Money Bank, Danone a další.

  Michal Novák
  Nezávislý obchodní konzultant

  Michal je zkušený konzultant a podnikatel se zaměřením na internet, telekomunikaci a marketing. Má zkušenosti s byznys delopmentem, prodejem, project managementem, product managementem, analýzou a strategií. Spolupracuje s mezinárodními klienty z celého světa, především ze střední a východní Evropy.

  Jan Marek, Liberec
  Člen zastupitelstva města Liberec

  Jan má bohaté zkušenosti ve veřejné správě a zná přesně potřeby města a ví, jak vypadají jeho procesy v oblasti veřejných zakázek. Zaměřuje se na oblasti: systém centrálního komunálního vytápění, městské plánování a tvorba strategií rozvoje města (Jan zpracoval Strategii inteligentní specializace Libereckého kraje). Díky těmto znalostem se může podělit o své poznatky o úspěšném prodeji veřejným zadavatelům.

  Nikola Rafaj, StartupYard
  Chief Operation Officer

  Nikola už roky pomáhá technologickým startupům rozjet životaschopné podnikání a růst. Ve StartupYardu je zodpovědný za program, hledání mentorů, partnerů a za podporu nových týmů v začátcích podnikání a za získávání investic. Nikola má zkušenosti s PR, bankovnictvím a internetovým obchodem.

  Jan Rakušan, InnoEnergy Hub Czech
  Senior partner

  Jan pracuje v oblasti udržitelné energie. Spolupracuje s evropským lídrem v oblasti energetiky KIC InnoEnergy, akceleruje nejlepší startupy v Evropě a invetuje do nich. Jeho specializací je právo v oblasti duševního vlastnictví, technologického transferu, investic a ICT a telekomunikací. V minulosti pracoval pro společnosti T-Mobile a Škoda Auto. Jeho nejoblíbenější pitch je: "Most popular failures - How to Fuck Up Projects in 10 steps". 

  Akos Szepvolgyi, Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit Ltd.
  Managing Director

  Akos má zkušenosti v managementu průmyslového poradenství.  Je odborníkem v řízení inovací, podnikání a strategického plánování. Akos v současnosti provozuje ALBA Accelerator společně s partnerem Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. / Venture Capital Fond. Bude fond zastupovat během Investor Challenge.  

  Vít Šoupal, Detecon International GmbH
  Managing Consultant

  Vítovou vášní jsou inovace a marketing produktů. Nedávno se stal součástí konzultačního týmu společnosti Detecon. Několik let pracoval v Deutsche Telekom a T-Mobilu, kde úspěšně vedl evropské marketingové aktivity M2M / IoT a Big Data. Detecon sám je dceřinou společností T-Systems International, klíčové značky Deutsche Telekom. Od roku 2015 také akceleruje startupy jako mentor.

  Tomáš Votoček, Grafický designer

  Tomáš má více než 8 let zkušeností jako grafický designer. Pracuje ve všech oblastech grafického designu, jako jsou například design loga, značky, brožur, letáků, vizitek a návrhu obsahu na sociální sítě. Jeho cílem je přicházet s kreativními nápady, které by vytvořily lepší prezentaci klienta. Má rád týmovou práci a kreativní práci na zvoleném designu.

 • 4-týdenní ACCELERATORy

  DEXIC Accelerator powered by Interreg Europe je 4-týdenní program akcelerující byznys, produkt, marketing & obchod a investorské vztahy.

  "2ChallengeYou" – 1. týden je věnován tzv. mentorské výzvě plné individuálního mentoringu s četnými mentory s byznys zázemím, kteří se zaměří na váš obchodní model a strategii, příjmy, náklady, zákazníky atd.

  "2BuildYourBusiness" – 2. týden pokračuje odbornými workshopy a individuálním mentoringem na různá specifická témata zahrnující duševní vlastnictví, expanzi do dalších zemí, právo, práci s různými cílovými skupinami, HR, design, rozvoj produktu a končí investorskou výzvou, kde získáte první pohled na to, co investoři chtějí / potřebují vědět, než investují do startupu.

  "2MarketYourBusiness" – 3. týden je zaměřen na obchodní a marketingový workshop, věnujeme se další detailní práci na vašich obchodních modelech a je zakončen tzv. zákaznickou výzvou, která vám pomůže zlepšit prodejní postupy a prezentaci firmy.

  "2GetFunded" – 4. týden je zaměřený na vztahy s investory, workshop prezentačních dovedností, následovaný intenzivním tréninkem vašich investorských prezentací s pomocí mentorů. Celý akcelerační program je zakončen akcí #DEMODAY pro investory, zájmové skupiny, startupy, podpůrné organizace a širokou veřejnost. Je to velká příležitost pro vaši propagaci a networking. Navíc můžete vyhrát cenu, přilákat investory a získat další mediální zájem!

  Vedle akceleračního programu si užijete i našich společenských akcí, kde se blíže poznáte jak s dalšími startupy, tak i s mentory a můžete získat další důležité kontaktní přístupové body do různých zemí / segmentů našich mentorů.

  Okuste atmosféru posledního DEXIC Acceleratoru z května-června 2018 prostřednictvím následujícího videa.

  Máš nějaké otázky?

  Zeptej se Michala,
  Manažera DEXIC Acceleratoru:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptej se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC Acceleratoru:
  jan.kubalik@dex-ic.com

  LinkedIn 

 • Předešlé akce

  Každoročně pořádáme v Liberci celoevropskou iniciativu zvanou Startup Europe Week – jeden specifický týden v březnu, který se věnuje startupovým akcím, přednáškám, workshopům a networkingu.

  Startup Europe weeks 2016/2017/2018 • INDIVIDUÁLNÍ MENTORING

  Individuálně mentorujeme startupy a nezáleží na tom, zda jsou součástí našich akceleračních akcí a programů či nikolov. Můžeme také zorganizovat mentoring ze strany našich mentorů. Máte-li zájem, kontaktujte nás!

  Máš nějaké otázky? 

  Zeptej se Michala,
  Manažera DEXIC BootCampu / Acceleratoru:
  michal.stefan@dex-ic.com
  777 477 497

  LinkedIn 

  Zeptej se Jana,
  Hlavního mentora DEXIC BootCampu / Acceleratoru:
  jan.kubalik@dex-ic.com

  LinkedIn 

 • Partneři