- Search term must have more than 2 characters.
Digitalizaci zdravotní péče lze provádět různými způsoby. Centralizované hlavní investiční aktivity se širokým záběrem, jež v krátkém časovém období prosadí a podpoří všechny příslušné subjekty v digitalizaci. Nebo prostřednictvím více zaměřených iniciativ, které postupují pomaleji na základě potřeb pacientů, lékařů a dalších zúčastněných stran ve zdravotnictví.
Který z nich je lepší a jaké poznatky si můžeme vzít ze zkušeností s digitalizací zdravotní péče v jiných zemích, jako jsou USA a Portugalsko? A jaké má digitalizace zdravotnictví implikace na práci s daty ze strany pacientů, tvůrce a poskytovatele dat?
POZNÁMKA: Projevy hostů a moderované otázky a odpovědi budou v angličtině s překladem do češtiny v reálném čase.
Program
10:00 Přivítání spolupořadateli
10:10 Přednášející:
11:00 Prostor pro dotazy k řečníkům
11:30 Prostor pro výměnu nápadů a dotazy k představitelům klíčových zúčastněných stran:
Josef Dvořák | Partner v inovační agentuře Direct People a bývalý globální produktový manažer v Linetu | Česká republika
Josef má zkušenosti s vedením inovačních projektů. Je partnerem v první české inovační agentuře Direct People, kde vedl desítky projektů a uvedl na trh několik nových mezinárodních produktů a služeb pro různé klienty v různých průmyslových odvětvích, jako je zdravotnictví, média, online služby a finance.
Má více než 10 let zkušeností s vedením projektů zaměřených hlavně na technologické inovace. Před nástupem do Direct People pracoval pro Deloitte Digital CE na různých IT, transformačních a strategických projektech a pro Ministerstvo obrany České Republiky jako produktový vlastník platformy pro „velká data“ ne nepodobné platformám společnosti Google.
Sofia Couto da Rocha I Vedoucí projektu Transformace a Digitální Inovace v Lusiadas Saúde I Portugalsko
Sofia vede inovace a digitální transformaci v Lusíadas Saúde, portugalské skupině operující ve zdravotnictví, která je součástí největší soukromé iniciativy ve zdravotnictví na světě, UnitedHealth Group.
Poté, co získala stipendium pro IWI na MIT v Bostonu a jedno pro výzkum od Harvardské lékařské univerzity, se zaměřila na výzkum v oblasti technologických inovací ve zdravotnictví. Oceněna v oboru biotechnologie, vedení a digitalizace, jedním z nejnovějších ocenění je Global Impact Challenge of Singularity University, díky které její poslední startup prorazil v Silicon Valley v areálu NASA.
Byla 3 roky předsedkyní výboru pro informační technologie v iniciativě Portugalského Ministerstva zdravotnictví, v současné době je lékařkou v projektu EIT Health Patient Innovation a společnosti Untech, též je členkou členkou komise pro informační technologie Národní lékařské rady. Jako bojovnice za rovné příležitosti byla v roce 2018 pozvána na účast na globálním fóru Women Leaders.
V současné době učí o inovacích a nových technologiích používaných ve zdravotnictví na třech různých univerzitách v Portugalsku.
Ioana Stupariu | Senior Manager a Compliance Officer v Healcloudu | Rakousko-Maďarsko
Ioana je odbornice na ochranu soukromí specializující se v digitalizaci zdravotnického sektoru. Ve spolupráci s malými a středními podniky v regionu střední a východní Evropy provádí hodnocení rizik a zavádí strategie zmírňování, aby zajistila dodržování předpisů ve všech svých digitalizačních produktech a procesech. Ve společnosti HealCloud, mezinárodním startupu pracujícím na transformaci zdravotní péče prostřednictvím kvalitnějších dat, koordinuje Ioana implementaci "privacy-by-design" v softwaru a službách společnosti a zajišťuje funkci inspektora ochrany údajů. Jakožto Ph.D. výzkumná pracovnice v oblasti regulace dat na Středoevropské univerzitě získala několik grantů na výzkum v oblasti ochrany soukromí v Pekingu, Lausanne, Oxfordu a New Yorku a je zkušenou a certifikovanou projektovou manažerkou a školitelkou s více než 10 lety zkušeností v oboru.
Jako expertka na ochranu osobních údajů byla zodpovědná za regulační monitorování a předpovědi pro země střední a východní Evropy pro několik společností SP500. Pracovala na zajištění shody pro mezinárodní právní náborovou společnost, několik mezinárodních startupů poskytujících lékařský software, včetně klinických testů, velkou rumunskou nemocnici s více než 700 zaměstnanci a národní soukromý řetězec lékařských laboratoří.
V Evropě byla v minulých letech implementována nebo plánována řada řešení digitalizace zdravotní péče, od průkazů totožnosti a inteligentních nemocnic po zlepšení efektivity práce a spolupráce mezi nemocnicemi, korporacemi a startupy.
Podívejme se na několik vybraných příkladů v celé Evropě a prodiskutujme, jak by mohla být inovována zdravotnická péče v České republice.
POZNÁMKA: Celá akce bude v angličtině s překladem do češtiny v reálném čase.
Program
10:00 Přivítání spolupořadateli
10:10 Přednášející:
10:50 Moderovaná diskuse na téma „Jak inovovat zdravotnickou péči v České republice“
Tomáš Vavrečka | Country Manager ve společnosti Philips Health Systems; Člen představenstva CZ Česká republika
Tomáš vede divizi Zdravotnických Systémů společnosti Philips ČR se zaměřením na poskytování nejlepší možné zákaznické zkušenosti a prvotřídního vybavení jak pro lékaře, tak pro pacienty. Touha implementovat také technická řešení a postupy, jež posouvají zdravotní péči na jinou úroveň, je jeho hnacím motorem.
Tomáš má 20 let zkušeností s mezinárodním B2B/B2G prodejem a řízením nejrůznějších projektů.
Před příchodem do společnosti Philips poskytoval Tomáš poradenství zahraničním investorům v oblasti zdravotnictví, informačních technologií, automobilového průmyslu a dalších oborů. V telekomunikační sféře pomohl změnit společnost směrem k řešení ICT a podpořil rozvoj nadnárodního podnikání.
Teun Schutte I Konzultant pro management a digitální strategie v Mobiquity Inc I Holandsko
Teun je konzultant v oblasti digitální strategie s téměř 20 lety zkušeností ve zdravotnictví a více než 7 lety zkušeností s digitální strategií. Teun věří v uvedení lidského chování do jádra inovací.
Během svého působení v Mobiquity pracoval pro více klientů, mimo jiné v Centru pro dětskou onkologii Princess Máxima, University Medical Center v Utrechtu, startupu „digitálního praktického lékaře“ a několika farmaceutických společnostech.
Budoucnost digitálního zdraví a telemedicíny - 25.9.2020 (hybridní událost)
V posledních letech došlo k rychlému růstu v novém odvětví: v lékařských a zdravotnicko-technologických produktech, jako je software nebo digitální diagnostické nástroje. Inovátoři a další zúčastněné strany vyvíjející produkty digitálního zdraví a telemedicíny často čelí obtížím při dosažení širokého přijetí kvůli překážkám v zadávání místních zakázek nebo jiným infrastrukturním problémům.
Jaká je tedy budoucnost digitálního zdraví a telemedicíny ve světě (Izrael a Estonsko) a v České republice? A jak mohou tyto inovace ovlivnit ekonomiku zdravotnictví a přijetí těchto inovací mezi zúčastněnými stranami?
Podívejte se na video nebo na novinku z nejnovějšího Morning Health Talk.
Head of Project Implementation and Communication
https://www.linkedin.com/in/michalstefancz/
michal.stefan@dex-ic.com