Upravit stránku
Skip to main content

EIT Health Morning Health Talks

EIT Health Morning Health Talks inspirují průkopníky v oblasti zdravotnictví pomocí sdílení cenných informací o momentálním směru vývoje inovací ve zdravotnictví a posilují komunikaci, výměnu informací a aktivitu klíčových účastníků.

Digitalizace zdravotnictví založená na lidských potřebách - poznatky z USA a Portugalska - 18.6.2021 (virtuální událost)

Digitalizaci zdravotní péče lze provádět různými způsoby. Centralizované hlavní investiční aktivity se širokým záběrem, jež v krátkém časovém období prosadí a podpoří všechny příslušné subjekty v digitalizaci. Nebo prostřednictvím více zaměřených iniciativ, které postupují pomaleji na základě potřeb pacientů, lékařů a dalších zúčastněných stran ve zdravotnictví.

Který z nich je lepší a jaké poznatky si můžeme vzít ze zkušeností s digitalizací zdravotní péče v jiných zemích, jako jsou USA a Portugalsko? A jaké má digitalizace zdravotnictví implikace na práci s daty ze strany pacientů, tvůrce a poskytovatele dat?

POZNÁMKA: Projevy hostů a moderované otázky a odpovědi budou v angličtině s překladem do češtiny v reálném čase.

Program

10:00 Přivítání spolupořadateli

10:10 Přednášející:

11:00 Prostor pro dotazy k řečníkům

11:30 Prostor pro výměnu nápadů a dotazy k představitelům klíčových zúčastněných stran:

  • Martin Zeman - digitální ředitel na Ministerstvu zdravotnictví
  • Hana Chlebná - Sektorová specialistka pro HealthTech ve společnosti Czech Invest
  • Tamas Babel – manažer zdravotnického a marketingového tržního přístupu ve společnosti EIT Health
  • Celá akce proběhne virtuálně.

Jak na inovaci v oblasti zdravotnictví v České republice - studie implementovaných digitálních inovací v Evropě napříč nemocnicemi, průmyslem a lékaři - 23.6.2021 (virtuální událost)

V Evropě byla v minulých letech implementována nebo plánována řada řešení digitalizace zdravotní péče, od průkazů totožnosti a inteligentních nemocnic po zlepšení efektivity práce a spolupráce mezi nemocnicemi, korporacemi a startupy.

Podívejme se na několik vybraných příkladů v celé Evropě a prodiskutujme,  jak by mohla být inovována zdravotnická péče v České republice.

POZNÁMKA: Celá akce bude v angličtině s překladem do češtiny v reálném čase.

Program

10:00 Přivítání spolupořadateli

10:10 Přednášející:

10:50 Moderovaná diskuse na téma „Jak inovovat zdravotnickou péči v České republice“

  • Moderovat bude Adi Gaskell – inovátor a autor pro časopis Forbes UK
  • Celá akce proběhne virtuálně.

Tomáš Vavrečka | Country Manager ve společnosti Philips Health Systems; Člen představenstva CZ Česká republika

Tomáš vede divizi Zdravotnických Systémů společnosti Philips ČR se zaměřením na poskytování nejlepší možné zákaznické zkušenosti a prvotřídního vybavení jak pro lékaře, tak pro pacienty. Touha implementovat také technická řešení a postupy, jež posouvají zdravotní péči na jinou úroveň, je jeho hnacím motorem.

Tomáš má 20 let zkušeností s mezinárodním B2B/B2G prodejem a řízením nejrůznějších projektů.

Před příchodem do společnosti Philips poskytoval Tomáš poradenství zahraničním investorům v oblasti zdravotnictví, informačních technologií, automobilového průmyslu a dalších oborů. V telekomunikační sféře pomohl změnit společnost směrem k řešení ICT a podpořil rozvoj nadnárodního podnikání.

Teun Schutte I Konzultant pro management a digitální strategie v Mobiquity Inc I Holandsko

Teun je konzultant v oblasti digitální strategie s téměř 20 lety zkušeností ve zdravotnictví a více než 7 lety zkušeností s digitální strategií. Teun věří v uvedení lidského chování do jádra inovací.

Během svého působení v Mobiquity pracoval pro více klientů, mimo jiné v Centru pro dětskou onkologii Princess Máxima, University Medical Center v Utrechtu, startupu „digitálního praktického lékaře“ a několika farmaceutických společnostech.

Předchozí události

Budoucnost digitálního zdraví a telemedicíny - 25.9.2020 (hybridní událost)

V posledních letech došlo k rychlému růstu v novém odvětví: v lékařských a zdravotnicko-technologických produktech, jako je software nebo digitální diagnostické nástroje. Inovátoři a další zúčastněné strany vyvíjející produkty digitálního zdraví a telemedicíny často čelí obtížím při dosažení širokého přijetí kvůli překážkám v zadávání místních zakázek nebo jiným infrastrukturním problémům.

Jaká je tedy budoucnost digitálního zdraví a telemedicíny ve světě (Izrael a Estonsko) a v České republice? A jak mohou tyto inovace ovlivnit ekonomiku zdravotnictví a přijetí těchto inovací mezi zúčastněnými stranami?

Podívejte se na video nebo na novinku z nejnovějšího Morning Health Talk.

Kontaktní osoba