Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

InnoSchool

8 škol z Libereckého a Královehradeckého kraje začíná využívat systém InnoSchool

Na konci září jsme v Liberci školili učitele z celkem 8 škol, které budou od října využívat systém InnoSchool.

Otevřená výzva pro školy běží, zjistěte další detaily o podobě InnoSchool!

V tomto článku bychom rádi nejen zájemcům o zapojení do projektu představili nejdůležitější části vzdělávacího systému InnoSchool a podrobněji vysvětlili, jak budou jednotlivé prvky vypadat.

 

Otevíráme 2. výzvu pro pro školy v Praze, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji

Otevíráme 2. kolo registrací do Pilotu inovativního vzdělávacího systému InnoSchool (ILS). Výzva je otevřená pro všechny školy z Prahy, Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje. Vzhledem k situaci, která nastala v souvislosti virem SARS-CoV-2 je otevřená výzva spuštěna od 1. 2. 2020 a poběží až do 31. 8. 2020. 

InnoSchoool podrobně, co teď a co potom?

Projekt InnoSchool se stále vyvíjí a i proto jsme se rozhodli podrobněji vysvětlit jednotlivé kroky, v našem projektu. Tento článek Vám pomůže lépe pochopit jeho detaily, kroky jsme již realizovali a co bude následovat dál.

17. a 18. září se uskutečnil 2. mezinárodní meeting v Košicích

Ve dnech 17. a 18. září se ve Slovenských Košicích uskutečnilo 2. setkání Projektového a řídícího výboru projektu InnoSchool. Smyslem setkání bylo především společně diskutovat se všemi partnery o relevantních tématech jako: koncept pokročilého vzdělávacího systému InnoSchool (ILS), aktuální stav seriózní hry, finalizace konceptu ILS, Otevřené výzvy pro PILOT, ale i další interní otázky a témata. V neposlední řadě byl představen přehled realizovaných aktivit a dosažených výsledků a plán budoucích aktivit.

Zúčastnili jsme se závěrečné akce projektu Excellence-in-ReSTI a zapojili se do panelové diskuse

Vedoucí partner projektu, Centrum pro sociální inovace (ZSI) a místní partner projektu Univerzita Karlova (CUNI) zorganizovali 1. července 2019 závěrečnou akci projektu Excellence-in-ReSTI a slavnostní předávání cen na Univerzitě Karlově v Praze.

Otevřená výzva pro školy v Praze, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji

Otevíráme registraci do Pilotu inovativního vzdělávacího systému InnoSchool (ILS). Výzva je otevřená pro všechny školy z Prahy, Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje  od 1. 6. 2019 do 31. 10. 2019. 

Buďte jednou z prvních deseti škol v České republice, které dostanou možnost využít novou, zábavnou formu výuky, která žáky namotivuje nejen k sociálnímu podnikání.

Koncept vzdělávacího nástroje InnoSchool diskutován s poradní skupinou

Ve středu 22. května jsme v Praze v Evropském domě uspořádali první setkání poradní skupiny projektu InnoSchool, který řeší potřebu systémové změny v podpoře slabé podnikatelské kultury a nízkého zapojení do vzniku sociálních inovací a podnikání. Hlavním cílem setkání bylo představení současné podoby našeho inovativního vzdělávacího systému a získání cenné zpětné vazby.

Prezentovali jsme PPI2Innovate a InnoSchool jako příklady dobré praxe na pražském workshopu Interreg Central Europe a Interreg Danube

V úterý 27. listopadu 2018 jsme se v Praze zúčastnili workshopu k 4. Výzvě programu Interreg Central Europe a 3. výzvě programu Interreg Danube, organizovaného Ministerstvem pro místní rozvoj.

Dokončujeme mapování pro úspěšný vývoj vzdělávacího nástroje InnoSchool!

V současné době dokončujeme mapování školních vzdělávacích rámců a sociálních potřeb ve všech devíti evropských regionech zapojených do projektu InnoSchool. Důkladné zmapování je důležité pro vývoj seriózní hry, která je jedním ze čtyř klíčových prvků inovativního vzdělávacího nástroje, rozvíjejícího podnikatelské dovednosti středoškoláků.

Projekt InnoSchool se v Liberci představil veřejnosti

V Liberci proběhla úvodní akce projektu InnoSchool v návaznosti na interní meeting projektu. V KultiVARu se sešlo více než 40 hostů, kterým jsme představili projekt InnoSchool a naši čtyři řečníci diskutovali na téma motivace středoškoláků k sociálnímu podnikání, současnému stavu vzdělávacího systému a zapojení digitálních technologií do výuky.

Přijďte se 27.9. informovat, diskutovat a potkat se v rámci úvodní akce projektu InnoSchool na téma - "Jak motivovat k sociálnímu podnikání už na středních školách?"

Jakožto iniciátor a vedoucí partner mezinárodního projektu InnoSchool srdečně zveme všechny střední školy, jejich ředitele a učitele, vzdělávací instituce, krajské a národní veřejné instituce zřizující střední školy, samotné středoškolské studenty, neziskové organizace či asociace působící v oblasti řešení sociálních potřeb, sociální podnikatele, zástupce inovativních projektů a iniciativ v této oblasti, a média na úvodní akci projektu InnoSchool, pořádanou ve čtvrtek 27.9. dopoledne v Liberci na téma "Jak motivovat k sociálnímu podnikání už na středních školách?"

Přijďte se informovat o právě startujícím mezinárodním projektu InnoSchool, diskutovat například s Národním ústavem pro vzdělávání, EDUinNNTB či Soutěž a Podnikej, potkat se s námi (DEX Innovation Centre) a Libereckým krajem jakožto českými partnery projektu, poznat další podobné inovativní projekty na národní či mezinárodní úrovni a seznámit se s kýmkoliv z přibližně 50 účastníků. Budeme se na vás těšit. 

Studenti středních škol se mohou těšit na vyzkoušení InnoSchool vzdělávacího systému, který posílí jejich sociální inovace a podnikatelského ducha.

Jako autor a vedoucí partner projektu InnoSchool hrdě oznamujeme, že projekt byl nedávno schválen pro financování v rámci programu Nadnárodní spolupráce Interreg DANUBE. InnoSchool projekt spojuje 11 partnerů a 6 přidružených strategických partnerů z 9 různých zemí v oblasti Dunaje. Částka téměř 2 miliony Euro je vyhrazena na posílení sociálních inovací a podnikatelského ducha studentů středních škol, a to vývojem a zavedením vysoce inovativního vzdělávacího systému.

Iniciativy InnoSchool a SoDiCe přinášejí téma inovativního sociálního podnikání a technologií na základní i střední školy

Iniciativa DEX Innovation Centre, InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému), letos na podzim zaujala na 5. ročníku mezinárodní konference Stakeholder Conference EUSDR PA9 s podtitulem "Budoucnost práce – svět nových dovedností". Zástupce DEX Innovation Centre, Jan Kubalík, zde prezentoval InnoSchool Learning System. Tuto mezinárodní konferenci organizuje Podunajská regionální strategie, která ošetřuje 12 strategických oblastí pro rozvoj Podunajského regionu.

 

DEX IC představil iniciativu InnoSchool během 5. International Stakeholder Conference of EUSDR PA9

Pátá „International Stakeholder Conference of EUSDR PA9“ se uskutečnila 9. října v Kišiněvu, Moldávii. Jan Kubalík, zástupce instituce DEX IC zde prezentoval o naší iniciativě InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti