Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Během 28. Alzheimer Europe konference jsme propagovali aplikaci SMART4MD

07. 11. 2018

Během třídenní konference Alzheimer Europe, 29. 10. – 31. 10. 2018 v Barceloně jsme měli příležitost prezentovat prototyp SMART4MD aplikace zlepšující kvalitu života lidí s mírnou demencí.

Konference se zúčastnilo více než 800 lidí z celé Evropy; výzkumníci, akademici, politici, profesionálové zdravotní a sociální péče, zástupci zdravotnického průmyslu, ale také lidé s mírnou demencí, jejich pečovatelé a dobrovolníci.

Projekt SMART4MD i aplikace byly prezentovány dvěma způsoby. Návštěvníci si mohli přečíst informativní studii proveditelnosti aplikace, kterou vytvořili naši partneři z Consorci Sanitari De Terrassa and Blekinge Institute of Technology, nebo si vyzkoušet prototyp aplikace a promluvit si s námi u propagačního SMART4MD stánku.

U stánku jsme měli skvělou příležitost pro navázání nových kontaktů, návštěvníci si mohli vyzkoušet všechny funkce aplikace SMART4MD, vzít si projektové infobrožury nebo s námi prodiskutovat možné scénáře pro komercializaci a další využívání. O aplikaci se zajímali nejen lidé trpící mírnou demencí a jejich pečovatelé, ale i výzkumníci a zástupci technologických firem. Aplikace je v současné době testována v 18 měsíců trvajícím klinickém testu, do kterého je zapojeno 1200 lidí trpící mírnou demencí a jejich rodinní příslušníci.

Projekt SMART4MD je spolufinancován rámcovým programem pro výzkum a inovace EU, Horizont 2020 – grantová smlouva č. 643399.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti