Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Tvorba nových produktů pomocí spoluvytváření právě začíná!

26. 10. 2020

V projektu HoCare2.0 se dostáváme do jeho nejzajímavější části. V rámci otevřené výzvy pro malé a střední podniky jsme vybrali dva nejlepší nápady společností Mediware a Oscar Senior, které budou vyvíjet své produkty ve spolupráci s naším co-creation labem, včetně skupiny seniorů.

Celý proces tvorby bude založen na principu spoluvytváření. V rámci projektu jsme vyvinuli speciální metodiku, která pomáhá s tvorbou nových produktů za pomoci poznatků cílových skupin, ale i dalších důležitých aktérů. Obě skupiny budou firmám poskytovat zpětnou vazbu, nápady na změny a jejich podněty budou zapracovávány do finální podoby vyvíjených produktů. 

Mediware se do Pilotní fáze projektu přihlásila se svou platformou pro zajištění dohledové služby, telemedicíny a asistivní domácnosti zaměřené hlavně pro pobyt seniorů v domácím prostředí.

Druhá společnost, Oscar Senior, se snaží přizpůsobit potřebám poskytovatelů domácí péče o seniory. Rádi by rozšířili možnosti o externí zařízení pomáhající sledovat stav seniora a jeho okolí (např. senzory kouře, pádu, tlaku apod.) a také rozšířili možnosti o hlasové ovládání.

Aktuální situace sice zatím společné práci se seniory moc nepřeje, nicméně se budeme snažit hledat možnosti pro propojení firem, co-creation labu i seniorů tak, aby se společně mohli vydat na cestu tvorby nových produktů, založených na procesu spoluvytváření.

O této cestě budeme pravidelně informovat a veškeré novinky a zajímavosti najdete na našich online kanálech.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti