Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

17. a 18. září se uskutečnil 2. mezinárodní meeting v Košicích

07. 10. 2019

Ve dnech 17. a 18. září se ve Slovenských Košicích uskutečnilo 2. setkání Projektového a řídícího výboru projektu InnoSchool. Smyslem setkání bylo především společně diskutovat se všemi partnery o relevantních tématech jako: koncept pokročilého vzdělávacího systému InnoSchool (ILS), aktuální stav seriózní hry, finalizace konceptu ILS, Otevřené výzvy pro PILOT, ale i další interní otázky a témata. V neposlední řadě byl představen přehled realizovaných aktivit a dosažených výsledků a plán budoucích aktivit.

První den zahájili jednání Mojmír Pridavok a František Janke, zástupci Technické univerzity v Košicích, představením města Košice, na což navázala úvodní část a přehled agendy. Arnold Gutmayer, zástupce Vídeňské rady pro vzdělávání, představil novou verzi pokročilého konceptu ILS, zdůrazňující potřebu vedení při používání ILS. Dále byly představeny první návrhy příručky pro učitele a dotazníky pro měření dopadu.

V druhé části dne představili zástupci Technické univerzity v Košicích, František Janke a Slavomír Kozar seriózní hru, přesněji jeden scénář sociální potřeby s podrobným popisem herní mechaniky a dialogů krok za krokem, vizuální prototyp hry, první grafické návrhy a softwaru.

Den skončil interním workshopem, který se zaměřoval na úvody sociálních potřeb do seriózní hry a brainstormingových zasedáních, aby se rozhodlo o nejatraktivnější formě úvodních příběhů.

Druhý den začal prezentací Michala Štefana z DEX Innovation Centre, který se zaměřil na současný stav otevřených výzev a prezentoval aktuální statistiky ohledně zapojení středních škol do PILOTU v každé zemi. Následně partneři diskutovali další aktivity v rámci 4. pracovního balíčku, konkrétně diskutovali například o workshopu pro učitele.

V neposlední řadě Simina Miko z CJRAE Bihor představila přehled komunikačních aktivit projektu, jako jsou úvodní události, spuštění druhého newsletteru, nadcházející newsletter, kampaň v sociálních médiích a další.

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti