Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Novinky

Druhý infoden - Inovativní systém eDigiStars

DEX Innovation Centre bylo součástí druhého infodne. Druhý informační den eDigiStars hledal odpovědi pro potřeby lidí ve věku 50+ v Dunajském makroregionu.

eDigiStars moduly jsou přeloženy do češtiny

DEX Innovation Centre pomáhalo vytvořit tři nové moduly pro projekt eDigiStars. Přinášíme vám POWERYOU, CAMPUS a LABEL moduly, které jsou užitečné pro práci s nezaměstnanými lidmi 50+. 

První infoden - Inovativní systém eDigiStars

DEX Innovation Centre bylo součástí prvního infodne. První informační den eDigiStars hledal odpovědi pro potřeby lidí ve věku 50+ v Dunajském makroregionu.

Experti hodnotili aktuální trendy v oblasti cirkulární ekonomiky

V rámci mapování jednotlivých regionů zapojených do projektu Live Circular Canvas jsme se ptali expertů z oblasti zodpovědného a cirkulárního podnikání na jejich pohled na současnou situaci v ČR. Na dotazy odpovídali Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky, Dan Heuer ze společnosti Fair Venture a Bára Kebová, ze  z.s. Zachraň jídlo.

Porádáme EIT Health Innovation Day 2020 online 30.10.!

Zveme všechny byznysové, zdravotní, sociální, marketingové a technologické studenty, startupisty a inovátory na EIT Health Innovation Days (i-Day) online 30.10. 2020!

Tvorba nových produktů pomocí spoluvytváření právě začíná!

V projektu HoCare2.0 se dostáváme do jeho nejzajímavější části. V rámci otevřené výzvy pro malé a střední podniky jsme vybrali dva nejlepší nápady společností Mediware a Oscar Senior, které budou vyvíjet své produkty ve spolupráci s naším co-creation labem, včetně skupiny seniorů.

DEXIC Hack 2020 mění kvůli situaci s COVID-19 svůj formát

EIT Health a DEX Innovation Center (EIT Health hub v ČR) organizí DEXIC Hack powered by EIT Health.
Cílem tohoto hackathon je najít pokročilá technologická řešení pro 5 definovaných výzev procesu dalšího vývoje nouzového plicního ventilátoru.

8 škol z Libereckého a Královehradeckého kraje začíná využívat systém InnoSchool

Na konci září jsme v Liberci školili učitele z celkem 8 škol, které budou od října využívat systém InnoSchool.

Startupy a SME mají možnost vytvářet nové produkty pomocí inovativní metody – přihlaste se a buďte jednou z vybraných společností

Hledáme startupy a malé a střední podniky (SMEs), které se zapojí do tvorby nových produktů pomocí metody spoluvytváření (co-creation). Během tohoto procesu se společnosti zaměří na rozvoj digitálních inovací v oblasti domácí péče. Do otevřené výzvy je možné se hlásit až do 30. 9. 2020 a účast v ní je zcela zdarma!

Projekt eDigiStars byl schválen k financování

Danube Transnational Programme schválil celkem 35 nových projektů z třetí výzvy k předkládání návrhů. Z fondů ERDF, IPA a ENI bude rozděleno přibližně 60 milionů EUR. Hlavním cílem třetí výzvy je podpora nadnárodní spolupráce a podpora integrace politik na regionální úrovni. DEX Innovation Centre je autorem jednoho schváleného projektu - eDigiStars.

DEXIC Accelerator je zpět spolu s programem 4DigitalHealth

Po dvou úspěšných ročnících se DEXIC Accelerator vrací i v roce 2020. Program přináší tři hlavní změny - poběží během listopadu a začátkem prosince, přesouváme jej do Prahy a startupy z oblasti zdravotnictví mají zbrusu nový program s názvem 4DigitalHealth .

Druhé kolo Primeru odstartovalo s 19 nadějnými týmy!

Primer, pre-akcelerační program pro early-stage startupy, odstartoval své druhé kolo s 19 motivovanými týmy se zajímavými nápady. Během prvního online setkání v pondělí 8. června se zaměřili na metodiku Lean Startup.

Česko našlo šampiona, který míří do evropského finále soutěže PowerUp! Challenge. Startup Pocket Virtuality si může přijít až na miliony eur v investicích

Česko vybralo svého startupového šampiona, který bude naši zemi reprezentovat na evropském finále soutěže PowerUp! Challenge. Stal se jím Pocket Virtuality, který zároveň s postupem do červnového Grand Final získal také prestižní titul InnoEnergy Startup roku. V Grand Final, které je plánované na 3. června, se Pocket Virtuality utká s vítěznými startupy národních kol z dalších 23 evropských zemí.

Úplný vítěz si odnese výhru 50 tisíc eur, možnost investic ve výši jednotek milionů eur a samozřejmě titul evropské jedničky. PowerUp! Challenge je mezinárodní startupová soutěž, která se koná pod záštitou InnoEnergy a nabízí možnost stát se dalším jednorožcem v portfoliu organizace.

Primer č. 2: přihlášky otevřené do 29. května!

České startupy mají znovu jedinečnou příležitost získat informace a přístup k finančním zdrojům, které z nich mohou udělat technologické lídry. Podruhé otevřený program je naučí jednat s případnými investory, ukáže fungující marketing či další dovednosti potřebné pro úspěšné řízení firmy. Účast v něm je zcela zdarma!

Intenzivní trénink na téma Umělá Inteligence zdarma!

Dobrý den, já jsem Umělá Inteligence. Já jsem Zdravotnictví. Rád vás poznávám!

HelloAIRIS je AI online program, který seznámí účastníky se základy umělé inteligence. Proběhne od 15. června do 10. srpna 2020. Pokud jste student, praktický lékař nebo radiolog, je vám tento program ušitý na míru!

Jak společně s naším ekosystémem pomáháme v boji proti COVID-19

Svět v současné době bojuje s COVID-19 nejlepším možným způsobem. Mnoho společností, startupů a univerzit se spojuje, aby pomohlo zdravotníkům a dalším lidem bojujícím v první linii. Jak tedy reagujeme my a společnosti kolem nás?

Připojte se k finále PowerUp! 2020 v České republice!

Rezervujte si virtuální místo na českém finále soutěže PowerUp! 2020! Finále proběhne 100% online 19. května, od 16:00 do 18:00. Registrujte se, ať se můžete těšit na prezentace osmi skvělých #energy startupů.

Otevřená výzva pro školy běží, zjistěte další detaily o podobě InnoSchool!

V tomto článku bychom rádi nejen zájemcům o zapojení do projektu představili nejdůležitější části vzdělávacího systému InnoSchool a podrobněji vysvětlili, jak budou jednotlivé prvky vypadat.

 

Připravenost 350 malých a středních podniků na Průmysl 4.0

Projekt 4STEPS, který se zaměřuje na výzvu Industry 4.0 jako na nástroj k nové, digitální průmyslové revoluci teď přináší první zajímavé výsledky. Od zahájení projektu 4STEPS uplynul nějaký čas a v současné době jsme dokončili mapování malých a středních podniků.

HoCare ovlivnil potenciál výzkumu a inovací v oblasti domácí péče v České republice a v EU

DEX Innovation centre stojí za myšlenkou, ale i financováním mezinárodního projektu HoCare, který ovlivnil výzkumný a inovační potenciál v oblasti domácí péče na nadnárodní i místní úrovni, včetně České republiky.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti