Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Náš Alumni startup InoCure je mezi 15 finalisty EIT Health InnoStars Awards

30. 08. 2019

Gratulujeme InoCure, jednomu z 15 finalistů EIT Health InnoStars Awards k obrovskému úspěchu evropské úrovně!

EIT Health InnoStars Awards je vzdělávací a soutěžní program, ve kterém vybraný počet startupů a malých a středních podniků získá finanční prostředky ve výši 25 000 EUR jako Chytré peníze na rozvoj podnikání a validaci produktu. Kromě toho bude vybranému seznamu uchazečů umožněno účastnit se závěrečné prezentace a získat tak až 25 000 EUR za uvedení svého produktu nebo služby na trh.

Do 3. ročníku InnoStars Awards se přihlásilo 116 vysoce kvalitních týmů ze 13 zemí. Složení vítězných startupů, které vybralo pět odborníků čítá pět z Portugalska, dva z Polska, dva z Maďarska, dva z Lotyšska, jednoho z České republiky, jednoho z Litvy, jednoho z Itálie a jednoho z Rumunska.

InoCure je tak jedinou společností z České republiky. Jejich produkt DifMATRIX je první aktivní 3D buněčná kultivační membrána, která umožňuje rychlé, spolehlivé a etické předklinické testování. "Přihlásili jsme se s naším projektem a na základě toho jsme přijali pozvání na virtuální setkání s EIT Health. Představili jsme naši práci a očekávání, která máme od spolupráce s EIT. Krátce poté jsme dostali informaci, že jsme mezi finalisty." říká Matej Buzgo, spoluzakladatel InoCure.

Během programu se účastníci účastní dvou BootCampů, „První BootCamp byl opravdu zajímavý. Procvičovali jsme měkké dovednosti, jako je držení těla a prezentační dovednosti. Bylo zajímavé sledovat rozdíly v pitchingu mezi týmy z jižních zemí a středoevropských zemí. Získali jsme také nějaké kontakty. Od zúčastněných týmů  po řečníky z oboru, kteří se podílejí na mnoha projektech.“ dodal Matej.

Druhá část InnoStars Awards se zaměřuje na validaci produktu a mentoring. InoCure dostal mentora, který pomáhá s granty a prochází s nimi různé investiční strategie, protože hledají vhodného investora.

Dosud největší hodnotou byl další pohled na to, jak komunikovat náš projekt z jiné kulturní perspektivy. Například jsme museli upravit strategii použitou v DEXIC Acceleratoru tak, aby prezentace pro toto konkrétní publikum byla emotivnější a živější.“ shrnul Matej program.

Gratulujeme!

Pokud se chcete dozvědět více o  InnoStars Awards, podívejte se na video.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti