Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Interreg Central Europe schválil oba projekty z dílny DEX Innovation Centre!

23. 01. 2019

Interreg CENTRAL EUROPE schválil celkem 44 nových projektů ze třetí výzvy. Z Evropského fondu pro regionální rozvoj tak bude rozděleno 77 milionů EUR, které podpoří mezinárodní projektová partnerství. DEX Innovation Centre je autorem dvou schválených projektů - CE-Connector a HoCare2.0.

 

Jsme hrdí, že byly oba projekty z dílny DEX Innovatino Centre schváleny. 

DEX IC je autorem a vedoucím partnerem v projektu CE-Connector. Projekt cílí na pomoc startupům, které jsou v současné době hnacím prvkem inovací. Bohužel je zde stále finanční mezera mezi 3F (Friends, Family, Founders) a VC (Venture Capital). Výše finanční mezery je zpravidla 75.000 € až 1.000.000 € na investici do jednoho startupu. Dobrá praxe ukazuje, že jednou z nejlepších odpovědí je vytvoření systému spolufinancování veřejného a soukromého sektoru, v němž do startupů investují veřejní investoři společně s Business Angels. Takovéto systémy se nazývají Angel co-investiční fondy (ACIF).

Cílem projektu CE-Connector je tedy toto změnit zvýšením počtu Business Angels a jejich investičních kompetencí, vytvářením udržitelných vazeb, jejich propojením s poskytovateli veřejného pákového efektu, průmyslem a také mezi ekosystémy zúčastněných území.

DEX IC je autorem projektu HoCare2.0. Na základě zdrojů ES bude do roku 2060 jeden ze tří Evropanů starší 65 let, což činí "Silver Economy" jednou z nejrychleji rostoucích ekonomických oblastí. Obrovskou část Silver Economy představují řešení domácí péče. Jsou většinou založená na informačních a komunikačních technologiích, takže je přijetí cílovou skupinou náročné. 

Hlavním cílem HoCare2.0 je podporovat poskytování a zavádění vysoce inovativních řešení pro sociální a zdravotní péči v domácnosti. Cílem je přinést systematickou změnu do teritoriálních inovačních ekosystémů a přesunout je k Open Innovation 2.0.

Stručný přehled všech schválených projektů lze nalézt zde: https://www.interreg-central.eu/Content.Node/news/Third-call-projects-selected.html 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti