Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Známe vítěze #DEMODAY pitch soutěže DEXIC Acceleratoru

19. 06. 2018

Během #DEMODAY DEXIC Acceleratoru čelila porota těžkému rozhodnutí – vybrat ten nejlepší startup z oblasti ICT. Po těžkém a pečlivém hodnocení všech 7 prezentujících startupů a jejich 4-minutových prezentací bylo první místo uděleno startupu Whalebone, jejichž hlavním cílem je ochránit síť před škodlivým malwarem a přístupem k infikovaným webovým stránkám. Toto řeší Whalebone díky svému globálnímu clusteru, který shromažďuje informace o bezpečnostních incidentech, což zajišťuje prakticky okamžité reakce. 

Druhé místo obsadila CEMPIA – Indicko-Malajský startup, který sbírá a zpracovává zpětnou vazbu, zkušenosti a stížnosti od pacientů ne jen z jejich pobytů v nemocnici, ale také z domovů důchodců, lázní, klinik a rehabilitačních center za účelem zlepšení služeb a tím i dosažení plného pacientova uspokojení. Třetí místo bylo uděleno Slovenskému startupu, aplikaci Smartrecord, která zjednodušuje život a práci mnoha profesionálům prostřednictvím pokrytí komplexních zvukových a překladových služeb.

"Cílem programu DEXIC ACCELERATOR je podporovat začínající podniky, které věříme, že mají inovativní myšlenky s vysokým potencionálem přinést nové a obohacující produkty do širší společnosti, ale potřebují kapitál a / nebo postrádají některé další dovednosti," říká hlavní mentor Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

Do 4 týdenního DEXIC Accelerator v Liberci se přihlásilo několik startupů nejen z České republiky a Slovenska, ale z celého světa, např. Indie, Malajsie, Ruska či Kolumbie. Vybráno bylo však pouze 7 nejlepších. Slibným a odhodlaným začínajícím podnikům byla od DEX Innovation Centre nabídnuta možnost zlepšit a vypracovat jejich již existující podnikatelské nápady a produkty s cílem zvýšit jejich prezentační dovednosti tak, aby dokázali zaujmout potencionální investory, a to během pouhých 4-minutových prezentací - #DEMODAY.

Sešlo se tu mnoho zajímavých startupů, které mají celosvětové ambice” řekl Petr Soukeník z Whalebone a dodal, že jejich tým se nyní zaměřuje na expanzi ve střední Evropě a do Velké Británie. "Jsem šťastný, že jsem sem šel. Potkal jsem zde nové přátele, naučil jsem se mnoho o Evropském trhu a také jakou roli by v něm CEMPIA mohla sehrát," Anupam Chatterjee, výkonný ředitel CEMPIA a držitel 2. místa v soutěži #DEMODAY DEXIC ACCELERATOR.

Porota byla složena z mezinárodních odborníků, kteří pokrývali všechna hodnocená kritéria – Jure Verhovník z Institute for Entrepreneurship Research; Evgeny Frolov, velvyslanec za Seedstars v České republice; József Törok, Széchenyi Venture Capital Fund Management a Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

Whalebone se, jakožto vítěz, zúčastní v září 2018 Seedstars Czech Final, kde bude tváří v tvář čelit výzvě prezentovat svou firmu přímo před investory a zároveň bude soutěžit o titul Nejslibnější seed-stage startup. Kromě přímého postupu do Sedstars Czech final získal WHALEBONE voucher na Marketingový akční plán v hodnotě 45.000,-Kč od Happy End Agency.

Projekt je spolufinancován Evropskou Unií (ERDF, IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti