Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Finalizujeme program pro mladé podnikatele

27. 11. 2018

V projektu NGS budeme realizovat program, který má za cíl rozvíjet podnikatelské a digitální dovednosti studentů. Program, který bude zapojovat studenty ze středních škol z Liberecka a Technické univerzity v Liberci je téměř kompletní a v příštím roce bude moci začít.

Vzdělávací program je vytvořen pro studenty od 17 do 29 let a díky tomu dojde k promíchání studentů různých věkových kategorií, kteří spolu budou vytvářet svůj „podnikatelský záměr“ v oblasti inovačních technologií.

Vzdělávací program si klade za cíl rozvíjet podnikatelské dovednosti a digitální dovednosti účastníků programu a tyto dovednosti budou rozvíjet studenti pravidelně každý týden za pomocí mentorů a lektorů, kteří spolupracují s DEX Innovation Centre. Účastníci budou motivování k rozvoji vlastních nápadů, které budou postupně rozpracovávat a nakonec je budou i prezentovat na závěrečném večeru, který bude otevřený veřejnosti. V případě podnikatelských dovedností si budou moci účastníci programu vytvořit svůj business model canvas a zlepšit své prezentační schopnosti. V případě digitálních dovedností se zaměříme například na 3D modelování nebo jednoduchého programování. Cílem rozvoje obou disciplín je pomoci mladým lidem objevit jejich vlastní nápady nejen z oblasti ICT a podpořit je v jejich rozvíjení.

Projekt je spolufinancován fondy Evropské unie (ERDF, IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti