Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Partneři projektu HoCare se setkali se zájmovou skupinou ve Varně

10. 10. 2016

Evropský projekt pro vznik inovativních řešení v oblasti domácí péči

Partneři z Kypru, Slovinska, Bulharska, Rumunska, Litvy, Maďarska, Portugalska a České republiky se setkali na 2. projektovém mítingu projektu HoCare. - „Podpora vzniku inovativních řešení pro domácí péči skrze posílení spolupráce zájmových skupin v regionálních inovačních řetězcích”. Setkání proběhlo ve Varně v Bulharsku od 15. – 17. září a bylo pořádáno agenturou Business Agency Association.

Partneři diskutovali vývoj procesu výměny zkušeností, přípravu finální šablony pro regionální analýzu a sběr dobré praxe přenositelných praktik z hlediska financovaných projektů, managementu a strategického zaměření operačních programů. Projekt HoCare cíli na zlepšení implementace regionálního rozvoje politických nástrojů a programů, které podporují vznik inovativních řešení aktéry regionálních inovačních sítí. Dvě zástupkyně Joint Sekretariatu programu Interreg Europe paní Marie Guitton a paní Ilaria Piazza se účastnili meetingu virtuálně a poskytly informace o procesu reportování po prvním semestru projektu.

Míting se zaměřil také na návrh metodologie pro mezinárodní tematické workshopy. První z nich se bude konat v lednu 2017 ve Funchal (Portugalsko, Madeira) s tématem generování inovací na základě nenaplněných potřeb cílové skupiny z řad formálních a neformálních pečovatelů. Druhý a třetí tematický workshop se bude konat v Budapešti (Maďarsku) a Ljubljaně (Slovinsku) na začátku roku 2017.

Během projektového setkání ve Varně, se partneři setkali s aktéry bulharské zájmové skupiny a diskutovali s nimi o projektu. Diskuze byla moderována paní Silviou Stumpf z Business Agency Association ve Varně. Pro maximální šanci dosažení výměny dobré praxe politických nástrojů, projektoví partneři aktivně zapojují do projektových aktivit relevantní zájmové skupiny ze svých regionů. Aktéři místních zájmových skupin jsou většinou formálními nebo neformálními poskytovateli lékařské péče, průmyslovými aktéry či aktéry poskytujícími podporu v podnikání v oblasti domácí péče, výzkumnými či veřejnými aktéry.

O projektu:

HoCare projekt se zabývá tématem stárnoucí populace. 4letý projekt (duben 2016 - březen 2020) byl schválen v rámci programu Interreg Europe, který je financován Evropským fondem pro regionální rozvoj (European Regional Development Fund – ERDF). Program Interreg Europe pomáhá regionálním a lokálním vládám napříč Evropou rozvíjet a implementovat lepší politické nástroje. Partnerství je vedeno kyperskou agenturou Nicosia Development Agency (ANEL).

Projekt HoCare pozitivně ovlivňuje účinnost a dopad strukturálních fondů. Výsledky projektu budou dosaženy zejména díky 4-dimenzionálním mezinárodním procesům pro výměnu dobrých praktik týkajících se politických nástrojů v této oblasti. Úvodní obsah pro tyto procesy bude připraven partnery projektu díky regionálním analýzám, které budou dále zkoumány a diskutovány během 3 mezinárodních tematických workshopů. Cílem bude formulovat 30 dobrých přenositelných praktik a umožnit vznik následujících vysoce kvalitvích výstupů: 3 HoCare politické tematické reporty a 3 HoCare reporty pro přenos dobrých praktik. Získané znalosti umožní projektu přispět k EU externímu politickému učení a výměně praktik díky organizaci 2 mezinárodních a 8 národních akcí na podporu výměny zkušeností s politickými nástroji. Lokální partneři budou v rámci tohoto projektu spolupracovat úzce nejen s majiteli a realizátory samotných strukturálních fondů, ale i s lokálními organizacemi různých typů v rámci inovační sítě

 

Více informací o projektu HoCare:

Eleftherios Loizou, Nicosia Development Agency, Kypr

Vedoucí partner

Giannou Kranidioti 57, Latsia, Cyprus

email: eloizou@anel.com.cy, telefon: +35 722489 105

 

Ana Savšek, Development centre of the Heart of Slovenia, Slovinsko

Koordinátor komunikačních aktivit

Kidričeva 1, 1270 Litija, Slovinsko

e-mail: ana.savsek@razvoj.si, telefon: +386 1 8962 717

 

Michal Štefan, DEX Innovation Centre, Česká republika

Projektový manažer v ČR

Rumjancevova 696/3, Liberec, Česká republika

e-mail: michal.stefan@dex-ic.com, telefon: +420 777 477 497

 

Přehled partnerů projektu HoCare:

  • Nicosia Development Agency – ANEL (Kypr)
  • Development Centre of the Heart of Slovenia (Slovinsko)
  • Business Agency Association (Bulharsko)
  • National Institute for Research and Development in Informatics (Rumunsko)
  • Lithuanian Innovation Centre (Litva)
  • National Healthcare Service Centre (Maďarsko)
  • Business Development Institute of the Authonomous Region of Madeira (Portugalsko)
  • DEX Innovation Centre (Česká republika)

 

Pro více informací o projektu:

http://www.interregeurope.eu/hocare/

 

Twitter účet projektu HoCare:

https://twitter.com/HoCare_project

 

Projekt HoCare (PGI01388) probíhá v rámci programu Interreg Europe a je financovaný z  Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti