Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Dokončujeme mapování pro úspěšný vývoj vzdělávacího nástroje InnoSchool!

31. 10. 2018

V současné době dokončujeme mapování školních vzdělávacích rámců a sociálních potřeb ve všech devíti evropských regionech zapojených do projektu InnoSchool. Důkladné zmapování je důležité pro vývoj seriózní hry, která je jedním ze čtyř klíčových prvků inovativního vzdělávacího nástroje, rozvíjejícího podnikatelské dovednosti středoškoláků.

V České republice mapování probíhalo formou důkladného sekundárního průzkumu a rozhovorů se zástupci Odboru školství Libereckého kraje, Národního ústavu pro vzdělávání a samozřejmě také řediteli, učiteli a díky dotazníkům i se samotnými žáky středních škol na Liberecku. Díky mapování vzdělávacích rámců jsme zjistili, kde leží hlavní praktické problémy implementace do výuky a rovněž zjistili i hlavní parametry pro pilotní test.

Druhá část mapování se zabývala sociálními potřebami. Jejím cílem bylo zjistit, jakých 6 sociální potřeb je společných pro všechny regiony, tak aby byla zároveň zajímavá pro studenty středních škol v rámci motivace k sociálnímu podnikání. Tyto sociální výzvy budou poté k výběru na začátku samotné seriózní hry, aby se mohl student lépe identifikovat s tou, která mu bude nejbližší. Mezi nejpopulárnější témata se mezi dotazovanými středoškoláky v Libereckém kraji zařadila například témata Manipulace lidí prostřednictvím masmédií, Závislost na počítačích a sociálních sítích, Snižování obezity nebo Závislost na alkoholu a drogách.

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti