Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Studenti středních škol se mohou těšit na vyzkoušení InnoSchool vzdělávacího systému, který posílí jejich sociální inovace a podnikatelského ducha.

10. 07. 2018

Jako autor a vedoucí partner projektu InnoSchool hrdě oznamujeme, že projekt byl nedávno schválen pro financování v rámci programu Nadnárodní spolupráce Interreg DANUBE. InnoSchool projekt spojuje 11 partnerů a 6 přidružených strategických partnerů z 9 různých zemí v oblasti Dunaje. Částka téměř 2 miliony Euro je vyhrazena na posílení sociálních inovací a podnikatelského ducha studentů středních škol, a to vývojem a zavedením vysoce inovativního vzdělávacího systému.

InnoSchool vzdělávací systém (InnoSchool Learning System = ILS) bude vyvíjen pomocí intenzivní interakce mezi partnery projektu a pomocí inkluzivního procesu tvorby ILS začleňujícím politické veřejné instituce, střední školy (jejich učitele, studenty i ředitele), subjekty národně či regionálně podporující podnikání a organizace, které mají znalosti o sociálních potřebách. ILS bude sestávat z následujících čtyř základních prvků - (1) seriózní počítačová hra pro online simulaci, (2) návod pro učitele pro úvodní / reflekční hodiny a pro používání ILS ve vzdělávání, (3) napojení hry na sociální sítě a realizaci meziškolské soutěže. V rámci projektu vytvoříme i koncept pro školení pro výuku učitelů a dotazníky pro studenty pro zjištění efektu ILS.

InnoSchool vzdělávací systém bude pilotně otestován v 9 zemích zahrnující 90 středních škol, což umožní další zdokonalení systému, a také zlepšení znalostí zúčastněných stran. Finální ILS bude následně skrze Akční plány implementován do vzdělávací osnovy dalších škol.

Úvodní komunikační akce ke startu tohoto mezinárodního projektu proběhne 27.9.2018 dopoledne v Liberci, kde se mimo jiné dozvíte i to, jak se můžete do projektu zapojit.

 

Projekt je spolufinancován z fondů Evropské Unie (ERDF, IPA, ENI)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti