Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Konference Společnost – IKT – Ekonomie – Průmysl 4.0 v Maďarsku

16. 12. 2016

V pondělí 21. listopadu se konala v Budapešti v Maďarsku mezinárodní konference nazvaná „Společnost – IKT – Průmysl 4.0”, zabývající se digitalizací a jejím dopadem na ekonomii a společnost.

Průmysl 4.0 popisuje uspořádání výrobních procesů založených na technologii a přístrojích autonomně komunikujících mezi sebou v rámci hodnotového řetězce: model ‘inteligentní’ továrny budoucnosti, kde počítačem řízené systémy monitorují fyzické procesy, vytvářejí virtuální kopie, fyzického světa a dělají decentralizovaná rozhodnutí, která plynou ze sebou řízených mechanismů.

Průmysl 4.0 uspěje, jen pokud budou splněny klíčové požadavky: standardizace systémů, platforem, protokolů; změny v pracovním uspořádání, které odrážejí nové business modely; digitální bezpečnosti a ochrany know-how; dostupnosti náležitě kvalifikovaných pracovníků; výzkum a investice; a společný právní rámec EU podporující diseminaci Průmyslu 4.0 ve vnitřním trhu. Za předpokladu úspěšně implementace, potenciální benefity Průmyslu 4.0 by mohly vést ke zvýšení produktivity, zisků a konkurenceschopnosti.

Klíčem úspěchu pro tuto strategii bude začlenit malé a střední podniky, které často fungují na regionální úrovni, do globálních hodnotových řetězců.

DEX Innovation Centre představuje dopad Průmyslu 4.0. na technologické změny a/nebo rozšíření programů pro malé a střední podniky. Pan Kubalík představil hlavní technologické změny a účinky, hlavní technologické vlastnosti, změny a účinky; proč potřebují korporace IKT malé a střední podniky nebo start-upy a v neposlední řadě; jak rozšířit IKT malé a střední podniky, aby dodávali pro Průmysl 4.0.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti