Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Mezinárodní setkání projektu New Generation Skills proběhlo v Liberci

03. 08. 2017

Partneři projektu NewGenerationSkills se ve dnech 27. – 29. června setkali v Liberci, aby zde pracovali na naplnění hlavního cíle svého projektu – podpořit mladé lidi z vybraných regionů zemí střední a východní Evropy v jejich odhodlání začít podnikat.

Také ve střední a východní Evropě platí, že jsou to právě mladí lidé, kdo aktivně vyhledává nové věci a ve svém nejbližším okolí často prosazuje změny. O to víc překvapující je informace, že až 62% z nich neuvažuje o tom, že by začalo podnikat. A jen jeden z pěti by to chtěl zkusit, ale připadá mu to moc složité. Projekt New Generation Skills, který vznikl v rámci programu Interreg Danube, zabývajícím se rozvojem nadnárodní spolupráce v Dunajském regionu a financovaném z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, by tato nelichotivá čísla rád změnil.

Dvanáct projektových partnerů z Maďarska, Slovinska, Rakouska, Rumunska, Bulharska, Srbska a České republiky se při pokusu o změnu v nahlížení mladé generace na podnikání bude soustředit především na rozvoj jejích odborných dovedností. Velká pozornost bude v těchto zemích ale věnována také vytvoření vstřícnějšího prostředí, které by mladé lidi ve věku 15-29 let více motivovalo k realizování jejich inovativních myšlenek v konkrétní úspěšné projekty, ať už v soukromém nebo veřejném sektoru.

Ve stejném duchu se odehrávala i třídenní mezinárodní konference, kterou pro ostatní partnery projektu uspořádal v hotelu Imperial jejich český kolega, soukromá nezisková společnost DEX Innovation Centre z Liberce. Účastníci setkání diskutovali především aktuální situaci v oblasti podnikání mladých lidí ve svých regionech a také se navzájem informovali o jednotlivých příkladech dobré praxe, které by se v rámci projektu New Generation Skills mohli aplikovat i v ostatních zúčastněných regionech.

“Partnerské setkání podobného rozsahu jsme v Liberci pořádali poprvé,“ uvádí Jan Forman, projektový manažer společnosti DEX Innovation Centre, který má projekt New Generation Skills na starosti. „Dříve jsme podobně významné akce pořádali vždy jen v Praze. Nadšené ohlasy mnoha zúčastněných nám jen potvrdily správnost našeho rozhodnutí a všude tam, kde to bude možné, bychom v tomto trendu rádi dále pokračovali,“ dodal Forman.

DEX Innovation Centre se bude na území Libereckého kraje také zabývat samotnou implementací projektu. V této souvislosti chystá především projekt tzv. Inovační laboratoře, která bude sloužit jako vstupní brána do světa podnikání a kde bude probíhat výuka a školení začínajících mladých podnikatelů.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA). 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti