Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Diskusní panel na podporu podnikatelů na Liberecku

28. 04. 2017

V úterý 25. dubna proběhlo v prostorách Grand Hotelu Imperial v Liberci setkání zástupců veřejné správy, akademické obce a podnikatelů.

Diskuse, která proběhla netradičně formou business breakfast, byla primárně zaměřena na aktuální stav a možnosti podpory začínajících podnikatelů v Libereckém kraji. Akce byla organizována soukromým neziskovým institutem DEX Innovation Centre, která v současné době implementuje dva projekty Evropské unie zaměřené právě na mladé podnikatele. Konkrétně se jedná o projekty New Generation Skills a Accelerator.

Setkání se zúčastnili zástupci Libereckého kraje, Města Liberce, regionální kanceláře CzechInvestu, Okresní hospodářské komory a Technické univerzity v Liberci. Za podnikatelskou sféru byli přítomni pan Lukáš Pytloun, úspěšný liberecký hoteliér, a Filip Schleif z firmy Lavaliere.cz, která se zabývá výrobou a designem módních šperků. Ten zároveň k celému setkání dodává: „Business breakfast považuji za skvělý nápad. Díky této, snad ne poslední, debatě, jsem měl možnost nahlédnout do fungování organizací podporujících podnikání a startupovou scénu na Liberecku. Věřím, že tyto diskuse otevřou začínajícím podnikatelům dveře k novým kontaktům, prostředkům a vzdělávání.“

Akce měla velký úspěch, hlavními tématy byl zamýšlený vznik inovačního centra v rámci regionu, které zde bohužel citelně chybí, a představení nástrojů podpory podnikatelů, které každá organizace nabízí, ale nejsou v současné chvíli systémově zařazeny do dlouhodobého koncepčního rámce. Zejména zde existuje velký prostor pro zlepšení současné situace.

Diskutovalo se mimo jiné i o vzniku platformy, která by umožnila pravidelné setkávání zástupců těchto organizací. Všichni zúčastnění projevili zájem o dlouhodobější spolupráci a další akce tohoto druhu by se tedy měla opět konat v nejbližší době.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti