Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

HoCare se uchází o European Health Award

10. 08. 2017

Projekt HoCare, na kterém se projektově podílí také DEX Innovation Centre a jehož hlavním cílem je posílit vytváření inovativních řešení v oblasti domácí péče, soutěží o prestižní ocenění European Health Award.

European Health Award se každým rokem uděluje při příležitosti konání mezinárodní konference European Health Forum pořádané začátkem října v lázeňském městečku Bad Hofgastein v Rakousku. Porota oceňuje iniciativy zaměřené na zlepšení veřejného zdravotnictví a poskytování zdravotní péče v Evropě. Všímá si také zlepšování kvality zdravotní péče a přístupu k ní. Takto zaměřené projekty musí být realizovány aspoň ve dvou evropských zemích a zároveň musí být udržitelné, inovativní, přenositelné a připravené k realizaci. Vítěz kromě ceny obdrží také finanční odměnu 10 000 EUR. V předchozích ročnících byly oceněny např. projekty na podporu rozumného užívání antibiotik (European Antibiotic Awareness Day) nebo lepší zpřístupnění evropského zdravotního systému pro přistěhovalce (Health with Migrants for Migrants in Europe).

 

Projekt je spolufinancován z Evropských fondů (ERDF, IPA, ENI).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti