Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Zvyšování poptávky po inovacích ze strany veřejných činitelů

14. 06. 2016

Veřejné zakázky na inovativní řešení (PPI) jsou mocným nástrojem soužícím k podpoře inovací. Veřejný sektor požaduje inovativní řešení, která dosud nejsou k dispozici nebo která nejsou na trhu ve velkém množství, a tím nutí poskytovatele inovovat. PPI je dobře podporováno na úrovni Evropské komise (např. prostřednictvím H2020) – již několik let zde existují zde různé poradenské a školicí nástroje v této oblasti. Nicméně do této doby nepomohli zvýšit využití PPI ve většině zemí centrální Evropy. Jedním z důvodu je, že tyto dostupné nástroje nejsou přizpůsobené národním podmínkám a chybí zde regionální znalostní střediska.

Z tohoto důvodu DEX Innovation Centre usnadnilo přípravu a předložení projektu PPI2Innovate – Budování kapacit ke zvýšení využití PPI ve střední Evropě, jehož se účastní celkem 10 partnerů ze střední Evropy (Maďarsko, Česká republika, Polsko, Itálie, Slovinsko, Maďarsko a Chorvatsko). Projekt PPI2Innovate byl schválen v první výzvě programu Interreg Central Europe, s rozpočtem 1,6 milionu EUR.

Doba trvání projektu PPI2Innovate jsou 3 roky (implementován bude od června 2016 do května 2019) a bude cílit přímo na zadavatele veřejných zakázek na všech administrativních úrovních ve střední Evropě s cílem vybudovat regionální kapacity v PPI, změnit přístup k PPI, posílit vazbu mezi relevantními zainteresovanými stranami v regionálních inovačních systémech a také podpoří zvýšení používání PPI.

Všichni partneři se sešli na zahajovacím meetingu projekt, který proběhl 8. – 9. června ve Székesfehérváru, v jednom z nejstarších měst v Maďarsku. Setkání bylo organizováno vedoucím partnerem projektu Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit a moderováno DEX Innovation Centre.

Dále partneři zahájí práci na identifikaci institucionálních rámců, které jsou relevantní pro PPI ve všech zúčastněných zemích.

 

Více informací o PPI2Innnovate projektu:

 

Akos Szepvolgyi, Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit, Maďarsko

Vedoucí partner projektu

H-800 Székesfehvár, Seregélyesi út 113

email: szepvol@kdriu.hu, telefon: +36 20 384 4472

 

Petra Císařová, DEX Innovation Centre, Česká republika

Koordinátor komunikačních aktivit a Projektový manažer v ČR

Rumjancevova  696/3, 46001 Liberec, Czech Republic

email: petra.cisarova@dex-ic.com, telefon: +420 777 477 498

 

List partnerů PPI2Innovate projektu:

  • Central Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit (Maďarsko)
  • DEX Innovation Centre (Česká republika)
  • Municipality of Lublin (Polsko)
  • University of Turin (Itálie)
  • Piemonte Region (Itálie)
  • ICT Technology Network Institute (Slovinsko)
  • Ministry of Public Administration (Slovinsko)
  • Somogy County Government (Maďarsko)
  • Croatian Agency for SMEs, Innovations and Investments (Chorvatsko)
  • Rzeszow Regional Development Agency (Polsko)

 

Pokud je projekt PPI2Innovate pro vás zajímavý, budeme velmi rádi, když nás budete kontaktovat.

 

Více informaccí o programu Interreg Central Europe naleznete zde:

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti