Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Projekt SMART4MD vstupuje do klíčové fáze - rozsáhlého klinického hodnocení aplikace pro pacienty s mírnou demencí

26. 09. 2017

Projekt SMART4MD vstoupil do své klíčové fáze v září 2017. Se skoro dokončenou studii proveditelnosti, která proběhla ve Španělsku a Švédsku behěm posledních dvou měsíců na které se testovala aplikace SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotníky. Vše je skoro připraveno pro možný start 18 měsíční klinické zkoušky, které se bude účastnit 1200 pacientů ze 4 zemí, včetně České republiky.

Aplikace disponuje 7 klíčovými funkcionalitami: Moje připomínky, Lidé které znám, Hry a Informační zdroje, Moje zdraví, O demenci, Moje nastavení aplikace a Sdílení s ostatními. Při vývoji aplikace a jejím designu byl reflektován názor cílové skupiny, který byl získán při rozhovorech s klíčovými účastníky cílové skupiny v roce 2016.

Školení pro národní klinické koordinátory pro účast na rozsáhlé klinické studii, která si klade za cíl portvrdit několik hypotéz včetně zlepšování kvality života, snížení kognitivního úpadku, a zlepšení dodržování braní léků a návštěv u lékařů, se konala v Malmo, Švédsku, během 4.-6. září 2017.

V současné době, dochází k národním a mezinárodním konferencím a aktivitám, které si kladou za cíl rozšířit povědomí o projektu a pomoci tím s náborem pacientů do tohoto rozsáhlého klinického hodnocení. V České republice, byl projekt SMART4MD zmíněn v nejnovějším čísle časopisu Inovační podnikání a transfer technologií. Nábor pacientů do klinického hodnocení byl propagován Národním ústavem duševního zdraví během Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby (21/9), této akce se zúčastnilo 70 účastníků. Pro tuto událost byly připraveny speciální propagační letáčky.

Na mezinárodní úrovni vyšel článek o projektu SMART4MD v časopise Dementia in Europe Magazine, číslo 25.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti