Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Projekt eDigiStars byl schválen k financování

28. 07. 2020

Danube Transnational Programme schválil celkem 35 nových projektů z třetí výzvy k předkládání návrhů. Z fondů ERDF, IPA a ENI bude rozděleno přibližně 60 milionů EUR. Hlavním cílem třetí výzvy je podpora nadnárodní spolupráce a podpora integrace politik na regionální úrovni. DEX Innovation Centre je autorem jednoho schváleného projektu - eDigiStars.

Námi napsaný projekt eDigiStars byl úspěšně schválen k financování!

V zemích podunajského makroregionu existují dvě společné výzvy. Prvním je nedostatek zaměstnanců nebo podnikatelů, kteří poskytují specifické digitální služby pro malé a střední podniky (např. správu pracovních stanic Windows, 3d tisk, správu digitálních kampaní nebo grafický design). Důvodem je extrémně nízká míra nezaměstnanosti nebo odliv mozků do zahraničí. Druhou výzvou je stárnutí populace a potíže se zaměstnáváním starších lidí. Na úrovni EU je ovlivněno zhruba 30% pracovní síly ve věku 51 let a více. Míra nezaměstnanosti v této skupině je ve srovnání s průměrem o 4–10% vyšší.

Cílem eDigiStars je pomoci k řešení obou výzev pomocí rozvoje udržitelných ekosystémů, které úspěšně přemění starší pracovníky na digitální podnikatele. Stane se to prostřednictvím vývoje, pilotování a zajištění udržitelnosti inovativního systému eDigiStars. Tento systém se skládá ze 3 modulů - POWERYOU k posílení postavení seniorů v oblasti digitálního podnikání, CAMPUS k přizpůsobení konkrétních kurzů digitálních dovedností specifickým potřebám starších osob a LABEL, aby byla zajištěna kvalita a vybudována důvěra mezi malými a středními podniky vůči nové pracovní síle.

Kick-off

Projekt začíná kvůli riziku COVID prvním virtuálním setkáním. Partneři projektu se seznamují s veškerými podrobnostmi projektu, jeho myšlenkou, hlavními cíli a výstupy, které představil Jan Kubalík, CEO DEX Innovation Centre. Projektoví partneři také diskutují další kroky týkající se prvních výstupů.

Krátké shrnutí všech schválených projektů je k dispozici pod tímto odkazem: http://www.interreg-danube.eu/uploads/media/default/0001/40/b127fcbe008fda3549ca72e790750b2e87de7d23.pdf

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti