Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

DEX IC moderátorem regionální konference

08. 05. 2017

Naše společnost byla vybrána pro moderování konference „Regionem za výzkumem“, která se odehrála 26. dubna 2017 v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Organizátorem akce byla společnost CzechInvest společně s Libereckým krajem. Záštitu nad akcí oficiálně převzal pan hejtman Půta. Cílem celé akce bylo představení úspěchů a možností podpory aplikovaného výzkumu na Liberecku.

Věnovali jsme se zejména propojení firem s univerzitami či vědeckými organizacemi. Takovým příkladem může být spolupráce výzkumné společnosti Membrain a firmy Kitl, zaměřená na zdokonalení jejich ovocných sirupů. Další ukázkou propojení vědy a praxe je partnerství mezi VÚTS a firmou TOS Varnsdorf, ze které vznikly vylepšené frézovací stroje. Na akci byly rovněž prezentovány konkrétní možnosti podpory na poli aplikovaného výzkumu. Pan Komárek představil aktuální výzvy Technologické agentury ČR, paní Vlková z Technologického centra Akademie Věd ČR se zaměřila na program Horizon 2020.

Za DEX IC shrnul akci moderátor Jan Forman: „Přínos konference hodnotím velice pozitivně. Inovace jsou dnes nezbytnou součástí DNA úspěšných firem a jsem rád, že v našem regionu najdeme podniky, které si to plně uvědomují. Velkou zásluhu na tom má i univerzita a výzkumná centra, bez kterých by tato spolupráce nebyla možná.“

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti