Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Druhý infoden - Inovativní systém eDigiStars

22. 12. 2021

DEX Innovation Centre bylo součástí druhého infodne. Druhý informační den eDigiStars hledal odpovědi pro potřeby lidí ve věku 50+ v Dunajském makroregionu.

Nedostatek zaměstnanců nebo samostatně výdělečně činných podnikatelů, kteří mohou malým a středním podnikům nabídnout konkrétní jednoduché digitální služby, je jedním z hlavních problémů, kterým makroregion Dunaj čelí. Dalším problémem je stárnutí populace a problémy se zaměstnatelností starší populace. Projekt eDigiStars nabízí inovativní řešení těchto dvou problémů. Tato řešení byla představena zástupcům různých organizací a zainteresovaných stran.

Projekt zahrnuje 19 partnerů v 8 podunajských zemích – Rakousko,  Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko,  Ukrajina. eDigiStars je založeno na skutečné profesionální spolupráci: organizace pro odbornou přípravu a vzdělávání dospělých, úřady práce, nevládní organizace, místní samosprávy, obchodní komory, organizace pro průmysl a hospodářský rozvoj a znevýhodněné cílové skupiny spolupracují na zajištění úspěchu a budoucích příležitostí Gen X.

Projekt eDigiStars pracuje se třemi základními moduly. POWER YOU umožní starším lidem možnost digitální samostatné výdělečné činnosti,  CAMPUS přizpůsobí příslušné kurzy pro seniory jejich specifickým potřebám a LABEL bude certifikovat ty starší, kteří prokáží dostatek digitálních dovedností.

Více než 80 lidí se zaregistrovalo a zúčastnilo se online setkání, které se konalo v prosinci. Dozvěděli se, jak projekt odpovídá na potřeby lidí ve věku 50+ v makroregionu Dunaj a jaké jsou pro ně hlavní rizika. Prezentující z různých zemí hovořily o problémech, které bude projekt a systém řešit – nedostatek motivace pro zaměstnávání starší pracovní síly, nedostatek přizpůsobených přístupů, nedostatek reprezentativních značek. Po přestávce byly detailně představeny tři části inovačního systému - tři nástroje/moduly - POWER YOU, CAMPUS a LABEL.

Mimo trh práce jsou bohužel ponechány především ženy 50+, které potřebují najít novou inspiraci pro novou kariéru, spíše než důchod. Projekt se snaží najít způsob, jak starší pracovníci budou motivováni k tomu, aby vstoupili na další úroveň se znalostmi a inspirací.

Účastníci se se zájmem zapojili do diskuse a hybridního workshopu „Předpoklady a obavy, jak inovativní systém ovlivní trh práce a jaké jsou další kroky“.

Více informací o projektu naleznete na:

  • http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/edigistars
  • https://www.facebook.com/edigistarsinterreg
  • https://www.instagram.com/edigistars/

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti