Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Projekt Accelerator: Analýzy regionálního prostředí

26. 09. 2017

Hlavním cílem projektu Accelerator je vybudovat dlouhodobě udržitelný akcelerační program v každém partnerském regionu, který se účastní projektu. Jedním z těchto regionů je i Liberecký kraj. Ovšem ještě před samotným budováním akceleračního programu byly provedeny dvě analýzy zaměřené na silné a slabé stránky našeho regionu a také možnosti, které pro startupy nabízí.

DEX Innovation Centre je partnerem projektu v Libereckém kraji a zároveň autorem obou regionálních analýz. První mapování je zaměřeno na legislativní rámec, důležité právní a daňové úpravy, přístup k financování a také identifikaci příkladů dobré praxe v oblasti akceleračních programů.

Druhá práce potom mapuje nabídku a poptávku lokálního inovačního ekosystému, konkrétně analýzu regionálních stakeholderů, přístup k různým formám financování podniku, poptávku po službách pro startupy a na závěr také dobré příklady z praxe.

Obě analýzy jsou zdarma ke stažení na odkazech níže a jsou v anglickém jazyce.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti