Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

eDigiStars moduly jsou přeloženy do češtiny

22. 10. 2021

DEX Innovation Centre pomáhalo vytvořit tři nové moduly pro projekt eDigiStars. Přinášíme vám POWERYOU, CAMPUS a LABEL moduly, které jsou užitečné pro práci s nezaměstnanými lidmi 50+. 

Projekt eDigiStars vytvořil nové modely a team DEX Innovation centre byl u toho!

V zemích podunajského makroregionu existují dvě společné výzvy. Prvním je nedostatek zaměstnanců nebo podnikatelů, kteří poskytují specifické digitální služby pro malé a střední podniky (např. správu pracovních stanic Windows, 3d tisk, správu digitálních kampaní nebo grafický design). Důvodem je extrémně nízká míra nezaměstnanosti nebo odliv mozků do zahraničí. Druhou výzvou je stárnutí populace a potíže se zaměstnáváním starších lidí. Na úrovni EU je ovlivněno zhruba 30% pracovní síly ve věku 51 let a více. Míra nezaměstnanosti v této skupině je ve srovnání s průměrem o 4–10% vyšší.

Cílem eDigiStars je pomoci k řešení obou výzev pomocí rozvoje udržitelných ekosystémů, které úspěšně přemění starší pracovníky na digitální podnikatele. Stane se to prostřednictvím vývoje, pilotování a zajištění udržitelnosti inovativního systému eDigiStars. Tento systém se skládá ze 3 modulů - POWERYOU k posílení postavení seniorů v oblasti digitálního podnikání, CAMPUS k přizpůsobení konkrétních kurzů digitálních dovedností specifickým potřebám starších osob a LABEL, aby byla zajištěna kvalita a vybudována důvěra mezi malými a středními podniky vůči nové pracovní síle.

POWERYOU, CAMPUS and LABEL

To jsou názvy modulů, které jsou aktuálně přeloženy a připraveny k praktickému užití pro práci s nezaměstnanými osobami 50+. DEXIC pomáhá nezaměstnaným najít nové pracovní příležitosti, případně jim pomáháme začít s vlastním podnikáním. Pokud máte zájem, všechny přeložené moduly můžete naleznout na naší webové stránce. 

 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti