Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Začátkem března bude Startup Europe Week probouzet podnikatele v libereckém regionu

17. 01. 2018

Už po třetí bude Liberec vedle Brna a Prahy aktivovat místní start-upovou scénu. V březnu zde proběhne největší akce pro start-upy v Evropě - Startup Europe Week 2018. Letošní ročník se bude konat ve více než 280 městech Evropy. Tuto evropskou iniciativu přivedl do Liberce Jan Kubalík, mezinárodní byznys mentor a ředitel DEX Innovation Centre, které je spoluorganizátorem akce. 

Jane, proč organizuješ Startup Europe Week?

Posláním DEX Innovation Centre je rozvíjet společnost podporou inovací a výzkumu. Takže start-upy jsou pro nás klíčovým hráčem. Díky nim se nám daří naplňovat naši misi a rozvíjet region. Pracuji se start-upy jako mentor v mezinárodním prostředí a rád bych se podělil o svoje zkušenosti.

Co je Tvojí prioritou?
Jak jsem říkal, působím jako mentor na mezinárodních Boot Campech. Chci přenést zkušenosti a kontakty ze zahraničí do Liberce. Během Boot Campů dáváme start-upům zpětnou vazbu, propojujeme je s investory a přinášíme různé možnosti financování projektů.  Dex Innovation Centre pracuje s téměř stovkou zahraničních start-upů, ale s žádnými z našeho regionu. Chceme to změnit a využít naše zkušenosti v libereckém regionu. 

Jak si máme takový Startup Europe Week představit?  
Je to hlavně příležitost potkat zajímavý inspirativní lidi z byznysu. Letošní ročník bude speciální. Připravili jsme třídenní Boot Camp jako ochutnávku akceleračního programu pro start-upy. Ten rozjíždíme letos na jaře. Do Liberce přivedeme mentory a invesory. Pro start-upy jsme připravili individuální sezení s mentory, workshopy a samozřejmě přípravu na pitching (Pozn. autora - 4 minutová prezentace, která jednoduše a výstižně přesvědčiuje posluchače o smysluplnosti projektu/produktu, aby byli ochotní do něj investovat).  Start-upy budou vzájemně sdílet zkušenosti, učit se dívat na svoje podnikání z nových úhlů a  přehodnocovat strategie. Chceme být výzvou a ukazovat, že má smysl jít si za velkým cílem. Podle mých zkušeností to většina start-upů nemá v krvi. 

Je v rámci Startup Europe Week 2018 připravena nějaká veřejná část ?
Samozřejmě, poslední den Boot Campu bude tzv. Demo Day. Právě tady můžete vidět start-upy a jejich pitching. Bude to první příležitost vidět pitching v Liberci. Start-upy budou prezentovat svoje podnikatelské příběhy a sny, které se staly skutečností.   

Proč tohle všechno organizuješ právě v Liberci?
Je to město, které jsem si vybral pro život. Náš region potřebuje být atraktivní pro mladý, kreativní lidi, který přemýšlejí inovativně. Chtci, aby jej vnímali jako nejlepší místo, kde můžou žít. Naše město je potřebuje, aby zakládali nové firmy a rodiny. Liberec má skvělou polohu, je to jen 50 minut do Prahy a kousek od velkých trhů v Německu a Polsku. Máme tady skvělou přírodu a zdroj talentů z Technické univerzity Liberec. Jsme ale"spícím" městem. Dostatečně nepodporujeme  a nevyužíváme potenciál regionu pro mezinárodní obchody a rozvoj inovací. Věřím, že Liberec je město se slibnou budoucností, město technologií a nejen montovna automobilového průmyslu.  

Děkuji za odpovědi. Těšíme se na Startup Europe Week 2018.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti