Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Slovinsko hostilo třetí tematický workshop projektu HoCare

26. 07. 2017

Začátkem června se ve slovinských městech Ljubljaň a Litija uskutečnil dvoudenní Mezinárodní tématický workshop projektu HoCare na téma rychlejšího přinášení inovativních řešení v oblasti domácí péče do praxe.

Workshopu, který pořádalo vývojové centrum Srce Slovenije / The Heart of Slovenia se zúčastnili partneři projektu z Bulharska, Kypru, Maďarska, Litvy, Portugalska, Rumunska, Slovinska a samozřejmě nemohl chybět ani zástupce našeho institutu DEX Innovation Centre.

V rámci workshopu prezentovala své poznatky z oblasti domácí péče celá řada zástupců slovinské odborné veřejnosti. Jako příklad dobré praxe představila společnost Telekom Slovenije službu E-care, která dovoluje starším lidem, handicapovaným, pacientům s chronickými chorobami a osobám trpícím demencí žít plnohodnotnější a samostatnější život. Služba také pomáhá předcházet předčasnému odchodu do ústavní péče.

Další příklady dobré praxe představili také projektoví partneři z Maďarska a Portugalska. Čtyři interaktivní pracovní skupiny diskutovali v rámci workshopu o metodách a způsobu urychlení inovací ve zdravotnictví a rychlejším zavedení inovativních řešení v domácí péči do praxe. Třetí mezinárodní tematický workshop tak přinesl mnoho příležitostí na výměnu zkušeností a příkladů dobré praxe v oblasti domácí péče v mnoha evropských regionech.

 

Projekt je spolufinancován z Evropských fondů (ERDF, IPA, ENI).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti