Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Prototyp SMART4MD aplikace pro pacienty s mírnou demencí a etické schválení jeho zkoušky v ČR

21. 12. 2016

Listopad a prosinec 2016 znamenal pro DEX Innovation Centre další 2 významné kroky vstříc vývoji aplikace SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí - test vyvinutého klikacího prototypu mezi cílovými skupinami a etické schválení zkoušky této aplikace na reálných pacientech a pečovatelích.

 

První klikací prototyp aplikace připravený na základě prvních skupinových diskusí a rozhovorů s pacienty s mírnou demencí, jejich pečovatelů a lékařů, které proběhly v lednu 2016, umožnil vstoupit do druhé fáze testování s cílovými skupinami. DEX Innovation Centre, stejně jako další 4 mezinárodní partneři projektu SMART4MD, zrealizoval během listopadu 2016 další kolo rozhovorů s pacienty, pečovateli i lékaři. Tentokráte bylo účelem rozhovorů zjištění snadnosti použití, orientace a pochopení funkčnosti chystané aplikace, a to skrze klikací prototyp, který byl jednotlivým cílovým skupinám představen přímo na tabletu, a na kterém během rozhovoru zkoušeli jednotlivé aktivity a úkoly, stejně tak jako poskytli další důležitou zpětnou vazbu pro další úpravu chystané aplikace. Za spolupráci v tomto procesu velmi děkujeme opět Mgr. Lucii Ptáčkové z oddělení následné péče Krajské nemocnice Liberec, MUDr. Aleně Jiroudkové z Medica Sever s.r.o., MUDr. Zuzaně Šnajdrové z Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, Mgr. Lence Škodové z Centra zdravotní a sociální péče Liberec a jejich pečovatelkám, Evě Štanclové z REVA o.p.s. a jejich pečovatelkám.

Druhým krokem bylo schválení zkoušky finální aplikace SMART4MD na reálných pacientech a pečovatelích, které bylo uděleno ze strany etické komise našeho prvního klinického partnera v ČR - Krajské nemocnice Liberec.  Další povolení ze strany dalších klinických partnerů budou realizovány v následujících měsících přes samotným začátkem klinické zkoušky, která je plánována na květen 2017.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti