Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Řešení pro lidi s mírnou demencí představené na SMART4MD Roadshow v České republice

05. 12. 2019

SMART4MD Roadshow proběhla v České republice v říjnu a listopadu 2019. Celkem jsme udělali tři zastávky - první v UP21 v Praze; další v prostorách ČVUT a poslední v Krajské vědecké knihovně v Liberci s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o problémech spojených s mírnou demencí, seznámit je s vyvinutou platformou SMART4MD a s ní spojenými výhodami pro lidi s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotnické pracovníky.

První zastávka se konala v prostorách UP21 Incubator v Praze dne 17. října 2019. Byla spojená společně s další akcí zaměřenou na inovace ve zdravotnictví - Startup Campus V4 Roadshow. Přes 40 účastníků se dozvědělo o zajímavých informacích týkajících se mírné demence - progresivní choroby, která mnohé z nás děsí. Michal Štefan, DEX IC, mimo jiné představil informace o projektu SMART4MD, vyvinuté platformě SMART4MD a výsledky z klinického hodnocení po uplynulých 12 měsících. Účastníci také měli možnost vyzkoušet si aplikaci tak, jak ji využívají lidé s mírnou demencí.
Dne 1. listopadu 2019 se konal v Praze, v prostorách ČVUT EIT Health Innovation Day. Nejvyšší patro budovy Českého institutu informatiky robotiky a kybernetiky (CIIRC) navštívilo přibližně 30 lidí, aby se dozvěděli o inovacích ve zdravotnictví a získali inspiraci z úspěšně implementovaných projektů. Účastníci se dozvěděli například o InoCure, startupu, který vyvinul aktivní 3D buněčnou buněčnou kulturu, která umožňuje rychlejší, spolehlivější a etické preklinické testování léků. Návštěvníci také měli šanci vyzkoušet platformu SMART4MD, která pomáhá lidem s mírnou demencí.
Na poslední zastávce, konané dne 18. listopadu v Liberci, jsme přivítali více než 20 zájemců o panelovou diskuzi 4 odborníků z oblasti zdravotnictví nebo sociální péče. Diskutovali o tématu mírné demence z mnoha různých úhlů pohledu - od diagnostiky této nemoci, přes různé typy pomoci od sociální a lékařské péče, po digitální řešení, která se v současné době vyvíjí nebo jsou v České republice a dalších evropských zemích k dispozici.

Jsme rádi, že o každou ze tří zastávek byl mezi účastníky zájem. Celkem 100 lidí mělo šanci naučit se něco nového. Dozvěděli se, co dělat, když se mírná demence objeví, jak s ní bojovat a že na nemoc nemusí být sami.

Projekt SMART4MD je spolufinancován z rámcového programu EU pro výzkum a inovace, Horizont 2020 - Grantová dohoda č. 643399.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti