Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Startup Europe Week 2017

11. 02. 2017

V pondělí 6. února se v Krajské vědecké knihovně v Liberci konal již druhý ročník mezinárodní inciativy na podporu začínajících podnikatelů Startup Europe Week. Liberec se tak znovu spolu s Prahou a Brnem stal jedním ze třech českých měst, která tuto celoevropskou iniciativu pro začínající podnikatele organizovala. Celkově byla tato akce pořádána ve stejný týden ve více než 220 městech ze 40 zemí Evropy.

Tématem letošního ročníku byla spolupráce začínajících startupů s velkými korporacemi, kterou Martin Javnický z DEX Innovation Centre přirovnal boji Davida s Goliášem. Na akci promluvil i hejtman Martin Půta, který mluvil o podpoře ze strany Libereckého kraje, Antonín Ferdan mluvil o Idea managementu ve ŠKODA AUTO, a. s. a Michal Štefan z DEX Innovation Centre představil nové iniciativy pro podnikatele, a to Akcelerátoru a New generation skills. Příkladem dobré praxe z Libereckého kraje byl pro letošní rok Stanislav Šťastný ze společnosti SunGarden, který představil projekt prvního libereckého volnočasového EKOParku.

Události se zúčastnilo 50 účastníků ze strany veřejnosti, mladých lidí, kteří mají o začínající podnikání zájem, ale i ze strany těch, kteří svůj startup již nastartovali.

Na krátkou zpětnou vazbu jsme se zeptali účastnice Evy Duškové: „“Přihlásila jsem proto, že mě startupy v ČR zajímají, hlavně jako lidské příběhy, což SEW  slíbil a splnil - v podobě pana Šťastného, jehož přednášku jsem vyslechla. Zajímal mě také přístup kraje, protože nevím, jestli kraj tu už něco pro tyto aktivity dělá. Mrzí mě, že jsem nestihla DEX. A očekávání se mi naplnila, slyšela jsem od hejtmana obrys plánů do budoucna, od pana Šťastného jeho příběh. Prezentace pana Ferdana byla nakonec taky zajímavá, i když jsem si od ní nic neslibovala. Byl to zase pohled z jiné strany.“

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti