Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Studenti během EIT Health Innovation Day v Praze designovali produkt domácí zdravotní péče

04. 11. 2019

V pátek 1. listopadu proběhl v prostorách ČVUT, CIIRC, EIT Health Innovation Day. Akci zaměřenou na inovace ve zdravotnictví navštívilo téměř 40 návštěvníků, kteří se naučili, jak postupovat při vývoji nového produktu a jak jej správně odprezentovat. Na závěr zkusili navrhnout vlastní produkt.

Dopoledne bylo věnované čtyřem hostům, jejichž prezentace můžete najít pod článkem. Prvním hostem byl Tamás Békási, EIT Health, který představil koncept inovačních dní. „Dnes vznikne několik nových nápadů a já doufám, že se některé z nich úspěšně realizují”, řekl na závěr své řeči. 

Pavel Bartoš, Happyend. Agency, navázal s přednáškou na téma designové myšlení. „Zažil jsem spoustu startupů, které byly natolik posedlé svým produktem, že zapomněly na zákazníka. Ve finále tak vytvořily produkt, o který nebyl zájem. Ptejte se lidí na jejich názor, testujte funkce a vždy myslete na svého zákazníka”. 

Z Brna přijela Agata Mazepus, která pracuje jako komunikační specialistka v Kiwi.com - na i-Days přišla s krátkou prezentací na téma komunikace. „Každý den prezentuje každý z nás své nápady a myšlenky. Je ale důležité, jak prezentujeme. Pokud nedokážete v jedné větě vysvětlit, co děláte, zamyslete se a začněte znovu”. 

Dopoledne zakončil Matej Buzgo, spoluzakladatel startupu InoCure. InoCure dokáže díky 3D membráně věrně simulující tkáň výrazně zkrátit dobu testování nových léků, ušetřit tak spoustu laboratorních zvířat, ale i peněz. Matej zdůraznil hlavně důležitost osobních kontaktů „Pokud začínáte podnikat, seznamujte se, jak jen to jde. Nestyďte se, protože nikdy nevíte, který člověk vám pomůže”.

Po obědě návštěvníci utvořili týmy, kterým byla představena výzva z oblasti zdravotnictví. Otázka byla, jak by měl vypadat virtuální asistent v chytrých brýlích, které mají usnadnit život seniorům se sníženými kognitivními funkcemi. Po čtyřech hodinách práce odprezentovalo pět týmů výsledky své práce odborné porotě. Mezi nejčastěji zmiňované funkce patřila například GPS, zobrazování připomenutí, nebo hlasový asistent. Vítězný tým se shodl na tom, že největším přínosem i-Days bylo získání zkušenosti, která jim pomůže v případě, že se rozhodnou podnikat.

Michal Štefan, DEX Innovation Centre si akci jako pořadatel pochvaluje „Studenti mají neotřelé nápady, což se dnes jen potvrdilo. Co se týče akce samotné, jednodenní koncept akce se nám osvědčil. Věříme, že až budeme i-Days za rok pořádat podruhé, oslovíme ještě více podnikavých lidí“.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti