Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Pět EIT Health programů, do kterých se přihlásit na jaře 2020

26. 02. 2020

Programy EIT Health Acceleratoru urychlují růst nových firem, které poskytují transformační produkty a služby. Prostřednictvím své jedinečné sítě zdravotnických organizací poskytuje EIT Health podnikům znalosti a zdroje tak, aby se co nejrychleji rozrostly.

Přečtětěsi si o pěti programech pro týmy ve všech fázích vývoje, které jsou dostupné na jaře 2020.

1. Jumpstarter je pre-akcelerační program pro inovátory ve zdravotnictví, zemědělsko-potravinářském průmyslu, surovinách, energetice, městské mobilitě a zpracovatelském průmyslu.

Naučíte se, jak začít s budováním firmy v jedinečném prostředí několika odvětví: jak vybudovat tým, obchodní procesy, organizační design. Hlavní důraz se klade na budování kvantitativního obchodního modelu. Na konci programu připravíte svou prezentaci, Byznys model canvas, prodejní strategii a road mapu.

Pokud máte nápad, ale nemáte MVP / prototyp, registrovanou společnost a příjmy, Jumpstarter je tu pro vás.

Přihlaste se do 15. března na www.lyyti.fi/reg/Jumpstarter-202


2. InnoStars Awards jsou programem pro mikropodniky a malé podniky, spin-offy a startupy, které již mají prototyp nebo minimální životaschopný produkt, ale na trhu ještě nemají produkt nebo službu.

Cesta začíná podáním přihlášky do programu InnoStars Awards. Týmy, které jsou do programu přijaty obdrží 25 000 EUR "smart money“ na náklady na školení, čtyři měsíce mentoringu a školení na dvou evropských Bootcampech. Účastníci se také účastní tří rozhovorů s potenciálními zákazníky, investory nebo partnery, aby si ověřili jejich nápad a navázali cenné kontakty.

Přihlaste se do 27. března na https://eithealth.eu/project/innostars-awards/


3. Startups Meet Pharma se zaměřuje na startupy s funkčními produkty nebo prototypy, které již vstoupily, nebo se chystají vstoupit na trh. Společnosti jsou hodnoceny na základě kvality svého podnikatelského nápadu, vhodnosti pro konkrétní výzvu stanovenou farmaceutickými partnery, jejich motivace a úrovně odhodlání.

Program začíná pěti výzvami. V roce 2020 bylo ve spolupráci se čtyřmi partnery EIT Health - Amgen, Bayer, Beiersdorf a Boehringer Ingelheim - vybráno pět výzev:

  • Podpora kontinuity v léčebné strategii a optimalizaci léčby u pacientů po infarktu myokardu
  • Správná léčba pro pacienty s mnohočetným myelomem
  • Disruptivní genové terapie, buněčné terapie a dodávací technologie pro různé terapeutické oblasti
  • Zlepšení stavu diabetické kůže
  • Diagnostický nástroj přenosné intersticiální plicní choroby (ILD)

Start-upy, které mají potenciální řešení těchto výzev, se pak zúčastní čtyř modulů obchodního školení, které je připraví na spolupráci s farmaceutickými společnostmi.

Přihlaste se do 30. března na https://eithealth.eu/project/start-ups-meet-pharma/


4. Bridgehead pracuje ve dvou odlišných podobách tak, aby odpovídal poptávce startupů: Bridgehead Europe a Bridgehead Global. Oba programy mají podobnou strukturu, ale liší se v organizaci. Cílem Bridgehead Europe je pomoci startupům rozšířit jejich podnikání mimo domácí trh do jiné evropské země. Bridgehead Global se pak zaměřuje na internacionalizaci mimo Evropu. V závislosti na potřebách jejich internalizace se mohoustartupy přihlásit do jednoho nebo druhého programu.

Program poskytuje evropským startupům a scaleupům individualizovanou podporu při expanzi  mimo jejich domácí trhy. Během tohoto procesu jsou startupy vedeny členy prověřené evropské sítě špičkových akcelerátorů EIT Health, které startupům pomohou otevřít správné dveře k založení a rozvoji zahraniční spolupráce.

Přihlaste se do 16. března (Bridgehead Global) nebo do 10. května (Bridgehead Europe) na https://eithealth.eu/project/bridgehead/


5. European Health Catapult je otevřen mikropodnikům a malým podnikům (<50 zaměstnanců), spin-offům a startupům, které:

  • již jsou zaběhnuté, hledající seed investici nebo nebo financování série A ve výši minimálně 500 000 EUR a se ohodnocením více než 1 milion EUR
  • A) získaly investici ve výši nejméně 500 000 EUR (soukromou nebo veřejnou), nebo B) měly v loňském roce příjmy alespoň 500 000 EUR
  • jsou aktivní v oborech MedTech, biotechnologie nebo digitální zdraví
  • působí v EU
  • pracují s inovativními obchodními koncepty

Díky intenzivnímu zapojení celé komunity EIT Health poskytuje European Health Catapult účastníkům včasný přístup k mezinárodní síti investorů, rizikových kapitalistů (VC), korporátních rizikových investorů, byznys andělů a soukromých investorů.

Přihlaste se do 16. března na https://eithealth.eu/project/european-health-catapult

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti