Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Setkání zájmové skupiny projektu New Generation Skills hledalo možnosti pro vznik funkční infrastruktury pro podporu podnikání

21. 03. 2018

V pondělí 5. března 2018 se konalo setkání zájmové skupiny projektu New Generation Skills a Inovační laboratoře v prostorách Kulturního centra Vratislavice 101010. Diskutovala se koncepce Inovační laboratoře i služby, které by mohla nabízet.

Lokální odborná zájmová skupina NGS projektu funguje jako platforma pro spolupráci a skládá se z  dobrovolníků, kteří  zastupují  malé a střední firmy, vzdělávací instituce, veřejnou správu  i širokou veřejnost, která má zájem na rozvoji občanské společnosti. Setkání se zúčastnili zástupci Technické univerzity Liberec a Student Business Clubu TUL, Krajského úřadu, CzechInvestu, Okresní hospodářské komory a Lipo.inku. Firmy zastupovali Jan Tvrzník z Biana, projektu, který vznikl pod křídly Mitonu, a zástupci firmy Lavaliere.  

Klíčovými body diskuse byla podnikatelská kultura v regionu, problematika zastaralých ICT zařízení na základních a středních školách, služby a vybavení Inovační laboratoře v Liberci. Diskutující hledali možnosti pro vznik funkční infrastruktury, která by podpořila synergie všech regionálních organizací pohybujících se v oblasti podpory podnikání a inovací v regionu. Z diskuse vyplynulo, že právě vzájemný dialog a spolupráce mohou vést k efektivitě a vytvoření zázemí pro mladé podnikatele, inovátory a start-upy.

 
První úspěšné setkání zájmové skupiny proběhlo v dubnu roku 2017 v Grand Hotelu Imperial formou Business Breakfast. Tentokrát se setkání neslo v duchu slavnostního Grand finále DEXIC Boot Campu organizavoného v rámci projektu Accelerator. Ten cílí na startupy, konkrétně na rozvoj jejich strategie, a posiluje dovednosti v prezentování projektů investorům tzv. pitchingu. Setkání bylo ukončeno vyhlášením vítězů soutěže.

Oba projekty, New Generation Skills  i Accelerator organizujeme, abychom naplňovali naši misi a podporovali rozvoj společnost prostřednictvím inovací a technologií. Nyní připravujeme akcelerační program, který budeme realizovat pro šest vybraných startupů do dobu tří týdnů na přelomu května a června. Přihlášky bude možno posílat již začátkem dubna. Doporučujme sledovat novinky na našich webových stránkách.        

Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF,IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti