Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Startup Campus V4 Roadshow v Praze ovládla aplikace na odvykání kouření

18. 10. 2019

Ve čtvrtek 17. října se v prostorách inkubátoru UP21 v Praze konala další část soutěže Startup Campus V4 Roadshow. DEX Innnovation Centre (DEX IC) a Startup Campus uspořádaly pitching soutěž pro Health a Medtech startupy, za účelem zviditelnění startupů, navázání nových kontaktů, nebo nalezení partnerů.

Akci zahájili zástupci UP21, Startup Campus a DEX IC. Po nich se slova ujal Tamás Békási, EIT Health, který hovořil o inovacích v oblasti zdraví v Evropě. „Úroveň inovací v Evropě rok od roku roste, což je velice pozitivní“ začal. Představil také programy, které EIT Health nabízí startupům.

Každý z 5 startupů měl čtyřminutový prostor pro svůj pitch. Porota pak měla stejný prostor na dotazy. Startupy prezentovaly v tomto pořadí:

  1. Adiquit je mobilní aplikace na odvykání kouření podložená vědeckými poznatky
  2. Vitadio pomáhá diabetikům zvítězit nad cukrovkou  2. typu
  3. S Wellmee máte osobního asistenta, který vás motivuje a udržuje na správné cestě
  4. Worklabs díky jejich produktům navrací zdraví každý pracovní den 
  5. Zoryx poskytují služby Virtuální nemocnice a zdravotní logistický systém

Zatímco porota hodnotila startupy, Michal Štefan, DEX IC, představil aplikaci SMART4MD, která zlepšuje kvalitu života lidí s mírnou demencí a jejich pečovatelů. „Jsme rádi, že projekt nese očekávané ovoce. Nyní čekáme na další výsledky klinických testů.“ Návštěvníkům podrobně předvedl, jak aplikace funguje a jaké jsou výhody jejího použití.

Porota měla při výběru nejlepšího startu těžký úkol, protože všechny startupy předvedli kvalitní prezentaci. „Bylo opravdu těžké vybrat ten nejlepší. Máme jednoho vítěze a 4 druhá místa“, řekl Tamás Tossenberger, Startup Campus.

Po pečlivém zvážení bylo první místo uděleno startupu AduQuit. „Byla to skvělá příležitost podělit se o zajímavá témata, nápady“, okomentoval účast v soutěži vítěz. AdiQuit tak získávají zlatou vstupenku, která opravňuje odcestovat na semifinále v Budapešti, kde se utkají s ostatními vítězi z Maďarska, Slovenska a Polska.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti