Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Startup Europe Week v březnu přinese nové znalosti do libereckého regionu

08. 12. 2017

DEX Innovation Centre pořádá již 3. ročník setkání začínajících inovátorů a podnikatelů, a to v prvním březnovém týdnu 5. - 9. března 2018. Tato celoevropská iniciativa se koná pravidelně během jednoho týdne ve více než 280 městech ve 40 zemích Evropy. Startup Europe Week pomáhá vytvořit lepší místo pro podnikání a sjednocuje evropské trhy.

Formát převzatý ze Silicon Valley je založený na setkávání inspirativních lidí a sdílení zkušeností. Přizpůsobuje se však evropským podmínkám, kde velkou roli hrají rozdíly mezi regiony, neexistence společného trhu, ale i rozdílné lokální politické rámce. Přináší informace o lokálních podmínkách pro podnikání, nebo o možnostech financování z místních zdrojů. Snaží se vytvořit prostředí vstřícné podnikání v jednotlivých regionech Evropy tak, aby dokázala jako celek konkurovat světu.

Minulé ročníky libereckého Start Europe Week přilákaly studenty a lidi, kteří plánují rozjezd podnikání, ale i ty, kteří svůj startup již nastartovali a rozvíjí své podnikání. Účastníci se setkali s místními podnikateli a zástupci regionálních institucí, například s Daliborem Dědkem z Jablotronu nebo s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Nositelem myšlenky Startup Europe Week v Liberci je DEX Innovation Centre, které se  zaměřuje zejména na podporu inovací, zavádění e-řešení a infrastruktury, která inovace podporuje. „Naším posláním je zlepšovat společnost prostřednictvím výzkumu a inovací. Start-upy jsou pro nás klíčovými hráči. Pracujeme s téměř stovkou evropských start-upů, ale s téměř žádnými v našem regionu. Chceme to změnit a využít know-how pro náš region a naše lidi.“ uvedl Jan Kubalík, ředitel DEX IC.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti