Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Studijní návštěva v Maďarsku v rámci projektu NewGenerationSkills

05. 03. 2018

DEX Innovation Centre se spolu s partnery z Maďarska a Rumunska zúčastnilo studijní návštěvy v Budapešti - 11. obvod Újbuda, a to ve dnech 26.- 27. února 2018.Cílem studijní návštěvy byla nejen výměna příkladů dobré praxe mezi účastníky, ale také představení lokálního akčního plánu na podporu a rozvoj podnikání ze strany partnerů z Maďarska.

Dále jsme také navštívili fyzické prostory budoucí inovační laboratoře (UP Center), místo působení Spin Off Club a s aktivními  zainteresovanými stranami místního ekosystému. 

Dále nám byli detailně představeny aktivity na podporu začínajících podnikatelů pořádané v Újbuda odvode , jako například START-up Tender pro univerzitní studenty. Jde o 2. kolovou soutěž, které se účastni jednotlivci anebo týmy (2-5 lidí). Hlavní cenou pro první čtyři soutěžící týmy  je finanční odměna v hodnotě 3 250 eur a  bezplatný jednoroční mentoring na podporu a další rozvoj podnikatelského záměru a samotnou  implementaci. 

Naši partneři z Maďarska nám taktéž představili svůj detailní pilotní program pro implementaci Inovační laboratoře a začlenění mladých jedinců. Podporujícími aktivitami pilotní implementace jsou například podnikatelské EXPO, "rodičovský program", dynamické aktivity pro seberealizaci a sebereflexi mladé generace,  „shadow program", „street-pouliční" aktivity,  a jiné. 

V Maďarsku jsme získali komplexní informace a nápady pro rozvoj podnikatelského prostředí v našem Libereckém regionu. 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF,IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti