Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

V Liberci se řešil rozvoj výzkumu, vývoje a inovací. A my byli u toho

25. 09. 2019

Na koferenci RIS3 fórum jsme prezentovali projekt 4STEPS. Konference byla pořádána Libereckým krajem a jejím cílem bylo motivovat podniky a další subjekty k výzkumu.

Konference RIS3 fórum se v budově krajského úřadu 18. září zúčastnili představitelé veřejných i soukromých institucí. Jejich společný zájem spočívá v přínosu inovací a jejich dalším rozvoji v regionu.

Konference proběhla za účastni prezentujících z různých institucí a firem. Promluvili například zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Libereckého podnikatelského inkubátoru Lipo.ink, a další. Cílem této akce bylo zahájit diskusi o hlavních potřebách a prioritách pro rozvoj výzkumu, vývoje a inovací pro období 2021+ v Libereckém kraji.

Setkání bylo rozděleno na několik částí. Projekt 4STEPS jsme prezentovali ve třetí části, která byla věnována dobrým příkladům z oblasti inovací. Cílem prezentace bylo představit projekt především soukromým institucím, které potřebujeme zapojit do mapování.

Projekt se nachází na začátku a v tuto chvíli mapujeme potřeby celkem 50 malých a středních podniků a jejich připravenost na Průmysl4.0. Průzkum nám pomůže zjistit, jak jsou podniky z regionu připraveny na adaptaci na Průmysl 4.0 a v jakých oblastech budou tuto transformaci realizovat. Společnosti, které se do průzkumu zapojí, získají možnost zúčastnit se vybraných workshopů na rozvoj digitálních a podnikatelských dovedností.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti