Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

V Liberci odstartoval 4-týdenní akcelerační program pro 7 vybraných ICT startupů

21. 05. 2018

V pondělí 21. 5. 2018 začal v Liberci DEXIC Accelerator - 4-týdenní akcelerační program pro ICT startupy. Do Liberce se na 4 týdny sjelo 7 perspektivních startupů nejen z České republiky, aby společně s českými i mezinárodními mentory rozvíjely a akcelerovaly své podnikatelské projekty. DEXIC Accelerator, jehož realizátorem je liberecké soukromé inovační centrum DEX Innovation Centre, bude zakončen finální akcí pro širokou veřejnost - #DemoDay, která se uskuteční 14. 6. 2018 v Kulturním centru Vratislavice 101010. Zúčastněné startupy zde budou soutěžit o nejlepší prezentaci, tzv. pitch, a budou mít příležitost zaujmout investory a širší publikum. 

7 vybraných startupů účastnících se DEXIC Acceleratoru se zaměřuje na oblasti smart city, smart health, ICT security, řízení zákaznické zkušenosti, mobilní platby, smart nahrávání a transkripci a open innovation. Budou rozvíjet své projekty během 4 - týdenního programu, který je rozdělen do čtyř nosných bloků – byznys, produkt, prodej & marketing a vztahy s investory. Během speciálních dnů - tzv. mentorských, zákaznických a investorských výzev, startupy potkají například i potencionální zákazníky a investory a získají od nich přímou zpětnou vazbu na své aktivity.  V dalších specifických dnech se zaměří na svůj produkt, marketing a prodej.

„Mezi více než 25 mentory DEXIC Acceleratoru jsou zastoupeni odborníci s byznys zkušenostmi z velkých korporátních společností i ze startupového prostředí, například ze společností Deutsche Telekom, Škoda Auto, EY InnovEYtion Hub, KIC InnoEnergy SE a StartupYard,“ uvádí Michal Štefan, manažer programu.  Díky svým mezinárodním zkušenostem budou startupům pomáhat nejen s expanzí na nové trhy.

DEXIC Accelerator je podpořen partnery z českého startupového prostředí - Jihomoravským inovačním centrem, ITACA Business Incubátorem, Středočeským inovačním centrem a Technologickým centrem Hradec Králové. Projekt je rovněž podpořen záštitou Libereckého kraje a koná se přímo v prostorech Evropského domu. Partnery pro soutěž během #DemoDay jsou Seedstarsprague a společnost Happyend. Organizátorem akceleračního programu je DEX Innovation Centre, které podporuje startupy a rozvoj společnosti prostřednictvím vývoje a inovací.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF, IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti