Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Vítězný tým lokálních i-Days v Praze odjel do Paříže!

18. 12. 2019

1. listopadu jsme v Praze uspořádali lokální EIT Health Innovation Day. Studenti dostali za úkol navrhnout inteligentní brýle pro seniory s mírnou kognitivní poruchou. Vítězný tým složený ze tří studentek odvedl skvělou práci! Vyhrály cestu do Paříže na Winners event, kde se dále věnovaly práci na jejich nápadu.

V pátek 1. listopadu se v prostorách ČVUT v Praze konal lokální EIT Health Innovation Day. Téměř 40 návštěvníků se naučilo, jak vyvinout a efektivně prezentovat inovativní produkt. A mnoho z nich se odpoledne zúčastnilo designování chytrých brýlí. 

I-days jsou koncipovány jako první krok pro studenty na cestě k inovacím ve zdravotnictví. Tyto akce již oslovily stovky studentů v celé Evropě“ uvedla Mónika Tóth, programová manažerka regionálního inovačního systému EIT Health InnoStars (RIS).

Vítězný tým získal pozvánku na Winners event do Paříže, který se konal 1. prosince. Setkali se s kolegy ze všech zapojených univerzit. Studenti získali podporu a zdroje pro další rozvíjení svých nápadů a také další školení v metodice inovací. „V Paříži jsme měly šanci seznámit se s podobně zaměřenými lidmi,“ říká tým. Představili chytré brýle s online platformou pro lidi s mírnou kognitivní poruchou. Jejich produkt je zajímavý, protože většina týmů se zaměřovala pouze na zdravotní problémy. Český tým se však soustředil na problém ze zdravotního a sociálního hlediska.

Brýle mají tři hlavní funkce:

  1. sociální propojení - propojení brýlí s platformou umožňuje seniorům zobrazovat oznámení nebo podporovat sociální interakce.
  2. bezpečná doprava - díky GPS modulu se nemusíte starat o to, že se váš příbuzný ztratí; chytrý asistent zajistíjejich bezpečnou cestu domů.
  3. koníčky - rozhraní umožňuje seniorům udržovat aktivity díky vizuální projekci pokynů.

Podle vítězného týmu jsou kontaky jedním ze dvou hlavních důvodů, proč se I-Days zúčastnit. Lidé jsou všude velmi přátelští a není se čeho bát. Druhým důvodem je možnost vyhrát postup na Winners event, kde se setkáte s hromadou inspirativních lidí, rozšíříte své znalosti a posunete své nápady zase o kus dál.

Těšíme se příští rok!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti