Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Známe vítěze #DEMODAY, finálního večera DEXIC Acceleratoru!

10. 05. 2019

Čtvrteční večer 9. května 2019 proběhl v pražském HubHubu ve znamení finálních prezentací digitálních startupů s pozitivním dopadem na společnost. Sedm mezinárodních startupů se během akceleračního programu DEXIC Accelerator pečlivě připravovalo právě na tento večer. Celou akcí nás provedl jeden z mentorů prvního ročníku, Mark Downey.

Všech 7 startupů tvrdě pracovalo na jejich business a prezentačních schopnostech. V tento večer pak soutěžili s jejich prezentacemi pro investory. Účastníci si přišli poslechnout tyto startupy:

  • Wattmanager – monitoring a návrh na zefektivnění spotřeby energií
  • Nice Visions – automatizace návrhů na instalaci solárních zařízení
  • BioChain – zdravotnické blockchain řešení
  • InoCure – membrána pro efektivnější vývoj léků
  • LokCheck –  aplikace pro stavební projekty
  • Regnos – QuickTwin – automatizace procesů ve firmách
  • D-tag – nástroj pro analýzu na sociálních sítích

Soutěž

Porota měla před sebou nelehký úkol, vybrat nejlepší digitální startup pitch (krátkou prezentaci). Po každé prezentaci měli členové poroty 5 minut na dotazy. Po pečlivém poslechu všech sedmi přednášejících se porota rozhodla udělit prvenství startupu InoCure. Víte, že vývoj nového léku trvá v průměru 13 let? InoCure vyvinulo membránu věrně simulující tkáň. Díky tomu dokáží významně zkrátit čas na vývoj nových léků, ušetřit velké množství laboratorních zvířat i financí.   

Druhé místo vybojoval LokCheck se svou projekt management aplikací pro stavební firmy. Řeší tak problém neefektivní komunikace, zadávání, monitorování a automatizace úkolů. Třetí místo pak vybojoval Regnos se svým produktem QuickTwin. QuickTwin je rychlá cesta ke zvýšení efektivity společnosti. Digitální dvojče organizace poskytuje přehled, usnadňuje řízení a pomáhá s automatizací procesů.

Porota se skládala ze čtyř odborníků, kteří společně pokryli všechny oblasti. Byli jimi Mikolaj Gurdala z EIT Health, Evgeny Frolov, Business Development ředitel ITACA Business Incubatoru; Jaroslav Novák z ePace Consultancy Agency a Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre.

DEXIC Accelerator

Do 6 týdenního programu DEXIC Accelerator v Liberci se přihlásilo na 140 startupů nejen z České republiky a Slovenska, ale z celého světa, např. Indie, Ruska či Švédska. Vybráno bylo 7 slibných a odhodlaných týmů, které se v Liberci věnovaly společně s mentory zejména čtyřem hlavním oblastem – na produkt samotný, byznys model, jednání s investory a především, marketing a prodej.

"Cílem programu DEXIC Accelerator je podporovat startupy, kterým věříme, že mají inovativní myšlenky s vysokým potenciálem přinést nové a inovativní produkty do společnosti, ale potřebují kapitál, případně postrádají některé další dovednosti," říká hlavní mentor programu, Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

O DEX Innovation Centre

DEX Innovation Centre je neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory. Hlavními oblastmi jsou Chytré Zdraví, Energie a Doprava.

DEX Innovation Centre zlepšuje společnost skrze digitální inovace a výzkum. Daří se to skrze 4 hlavní aktivity – spolufinancováním výzkumných a inovačních projektů, spoluvytvářením nových inovací, budováním nových startupů a technologických týmů a vzděláváním cílových skupin.

Projekt je spolufinancován fondy Evropské Unie (ERDF, IPA).  

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti