Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Partneři z Maďarska a Rumunska čerpali inspiraci pro rozvoj start-upů a studentských iniciativ v Liberci

08. 12. 2017

DEX Innovation Centre hostilo ve středu 6. 12. 2017 delegaci partnerů  z maďarského města Újbuda (Municipality of Ujbuda ) a ze čtyř rumunských organizací Cluj Metropolitan Area, North-West Regional Development Agency  (NWRDA), Cluj Innovation Park a JCI Active Citizens Cluj. Ti přijeli do Liberce na studijní cestu v rámci projektu New Generation Skills, aby sdíleli zkušenosti a příklady dobré praxe v oblasti rozvoje inovativního podnikání, start-upů a studentských iniciativ.  

V Liberci navštívili Student Business Club na Technické univerzitě, KultiVAR a Liberecký kraj. Získali komplexní informace o samotné organizaci i o způsobech jakými podporuje rozvoj podnikatelského a inovativního prostředí v našem regionu.

Na studentském veletrhu pracovních příležitostí T–Fórum 2017, byli svědky vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší start-up Technické univerzity. Student Business Club soutěž organizoval již čtvrtým rokem. Student Business Club funguje pod hlavičkou Ekonomické fakulty a pod vedením spoluzakladatele pana Jaroslava Demela, proděkana Ekonomické fakulty TUL. Pomáhá při rozvoji podnikatelských zkušeností a při realizaci studentských inovativních projektů.

Další kroky zahraničních inovátorů vedly do KultiVARu, soukromého coworkingového centra řemesel, designu a kultury. Zde nejvíce zaujala dílna Woodenland, která se prosadila na trhu inovativním produktem dřevěných hodinek.

Závěrečnou částí programu byla návštěva Evropského domu na Krajském úřadu Liberec. Zde finišují spuštění Libereckého podnikatelského inkubátoru- Lipo.ink, které je naplánované na příští rok.  Inkubátor podpoří inovativní podnikatelské projekty a vybrané start-upy z libereckého regionu. „Nejvíc se mi líbilo v Kultivaru a moc fandím Inkubátoru. Je to skvělý nápad a jsem zvědavý, jak bude fungovat v praxi. Budu tento projekt sledovat, určitě zde načerpám inspiraci i pro rumunské prostředí,“ řekl v závěrečné diskusi Dan George Uza z NWRDA.

Studijní návštěva byla cennou inspirací nejen pro naše hosty, ale i pro domácí, DEX Innovation Centre a zástupce Libereckého kraje. „Ve výměnných studijních programech budeme pokračovat a dále přinášet zkušenosti ze zahraničí do našeho regionu. Nejbližší příležitostí bude Start-up Europe Week, který DEX Innovation Centre každoročně organizuje začátkem února.“ Uvedla Dominika Bucová, projektová manažerka DEX Innovation Centre.       

Projekt je spolufinancován Evropskou unií (ERDF,IPA).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti