Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Vzdělávací program v DEXIC μFabLabu pokračuje

27. 03. 2019

Vzdělávací program NewGenerationSkills (NGS) rozvíjí digitální a podnikatelské dovednosti mladých lidí a povzbuzuje je k tomu, aby vytvářeli své vlastní digitální projekty. Samotný prostor DEXIC μFabLabu jim poskytuje zázemí a vybavení, které pomáhá jejich projektům získat hmatatelnější podobu.

 

V současné době účastníci dokončili 5 vzdělávací modulů z celkových 8 a program se pomalu blíží do finále. Účastníci se seznámili s vybavením, prošli nezbytným školením a zažili intenzivní workshopy, během kterých se mentoři zaměřili na digitální technologie, ale také generování podnikatelských nápadů nebo práci s Business Model Canvasem.

Víkendové workshopy

Od pátku do neděle účastníci zlepšovali své dovednosti v designu PCB, vyzkoušeli práci s IoT v podobě práce s platformou Arduino a nakonec si osvojili práci s 3D tiskem. Účastníci se mohli setkat s velmi zajímavými mentory, konkrétně s profesorem Leošem Petržílkou z Technické univerzity (workshop na PCB), opět se mohli setkat s Michalem Seidlem (IoT arduino), nebo s Tomášem Vitmajerem, který byl zodpovědný za workshop zaměřený na 3D modelování a 3D tisk.

Generování nápadů a Business Model Canvas

Poté co účastníci absolvovali intenzivní workshopy, nastal čas věnovat se také podnikatelským dovednostem. V prvním případě se účastníci sešli, aby společně vygenerovali podnikatelské nápady, na kterých budou moci v další části dál pracovat. V této fázi bylo důležité, aby všichni společně spolupracovali, ale to vzhledem k tomu, že skupina spolu strávila již nějaký čas, nebyl pro nikoho problém. Účastníci během společného brainstormingu postupně přicházeli s nápady, které reagovaly na jejich potřeby, nebo na potřeby jejich okolí. Postupně tyto nápady transformovali tak, aby mohli hledat digitální řešení, které má z jejich pohledu podnikatelský potenciál.

V návaznosti na to na účastníky programu čekal zatím poslední uskutečněný workshop, ve kterém své nápady a jejich potenciál, testovali na tzv. Business Model Canvas. Ten jim pomohl poodhalit, jakým směrem své projekty zaměřit a v čem tkví jejich skutečný potenciál.

Finále se blíží

V současné době mají před sebou účastníci ještě 3 vzdělávací moduly, přičemž ten poslední z nich je finálový.  V tuto chvíli tedy stojí před našimi účastníky poslední dva úkoly - dát nápadům fyzickou podobu a zlepšit prezentační schopnosti, aby právě jejich nápad porota vybrala jako nejlepší.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti