Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Zúčastnili jsme se závěrečné akce projektu Excellence-in-ReSTI a zapojili se do panelové diskuse

02. 07. 2019

Vedoucí partner projektu, Centrum pro sociální inovace (ZSI) a místní partner projektu Univerzita Karlova (CUNI) zorganizovali 1. července 2019 závěrečnou akci projektu Excellence-in-ReSTI a slavnostní předávání cen na Univerzitě Karlově v Praze.

Projekt Excellence-in-ReSTI

V digitálním věku má vytváření sociálních a technologických inovací zásadní význam. Pokud jde o myšlenky a iniciativy v oblasti výzkumu, sociálních a technologických inovací (ReSTI), Dunajský region nezaostává za zbytkem Evropy. Specifické manažerské dovednosti potřebné pro rozvoj projektů ReSTI a jejich implementace jsou však na nedostatečné úrovni a je třeba je v budoucnu zlepšit.

Cílem tohoto projektu je odstranit mezery ve znalostech a dovednostech v řízení projektů sociálních a technologických inovací. Obecným cílem je vytvořit prostředí, ve kterém mohou zainteresované subjekty nalézt snadno použitelné kontrolní seznamy, moduly výuky a poradenství se specificky upraveným obsahem týkajícím se řízení projektů ReSTI. Konečným výstupem projektu je vytvoření inovativního vzdělávacího systému zaměřeného na zvýšení zaměstnatelnosti a kvality projektů ReSTI.

Závěrečná akce a panelová diskuse

Projekt Excellence-in-ReSTI pozval všechny zúčastněné strany na závěrečnou akci, kde byly prezentovány první relevantní výsledky projektu. Reflexe dosažených výsledků může potenciálně vést k budoucím projektovým nápadům a aktivitám, což bylo podtrženo panelovou diskusí organizovanou mezi projektovými manažery různých projektů Dunajského nadnárodního programu, které se zabývají inovativními vzdělávacími řešeními.

Jan Kubalík, DEX IC, reprezentoval projekt InnoSchool . Pan Kubalík komentoval situaci sociálních a technologických inovací tak, že „Krásou dunajského regionu je rozmanitost, která je ale také jeho výzvou.

Akce skončila oficiálním ceremoniálem, během kterého účastníci pilotního testu získali certifikát za úspěšné absolvování e-learningových modulů Excellence-in-ReSTI.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti