Upravit stránku

DEXIC μFabLab

Otevíráme DEXIC μFabLab! Tento unikátní prostor v centru Liberce nabídne studentům, absolventům, startupům a malým a středním podnikatelům technologickou dílnu pro vývoj prototypů. DEXIC μFabLab nyní můžete navštívit skrze sérii intenzivních vzdělávacích workshopů, které pořádáme během února a března 2019. Tento vzdělávací program nabízí účastníkům rozvoj digitálních a podnikatelských dovedností ve spolupráci s inspirativními lektory z oblastí technologií a byznysu. Začínáme inspirativní úvodní akcí 19. 2. 2019.

 • O DEXIC μFabLabu

  DEXIC μFabLab vznikl proto, aby se kolem nás mohly realizovat nové inovativní technologické projekty, které pomohou našemu regionu i společnosti. 

  DEXIC μFabLab je moderní technologická dílna pro mladé se zájmem o 3D tisk, tisk plošných spojů, IoT řešení nebo robotizaci.   

  Série vzdělávacích programů s využitím DEXIC μFabLabu umožní účastníkům zlepšit jejich digitální dovednosti, zhmotnit vlastní nápady a vytvářet prototypy na speciálním vybavení, které není běžně k dispozici. 

  DEXIC μFabLab není pouze místo plné high-tech vybavení. Pojí se k němu i vzdělávací program, který nabídne mladým lidem v Libereckém kraji sérii workshopů a setkání s mentory. Právě tento program spustí fungování DEXIC μFabLabu a díky němu máte možnost μFabLab navštěvovat. A navíc úplně zdarma. Cílem programu je rozvoj podnikatelských a digitálních schopností. Od generování nápadů, přes byznys plán k finálnímu produktu a jeho úspěšné prezentaci.

   

  Tento vzdělávací program a DEXIC μFabLab otevíráme akcí, která proběhne 19. 2. 2019 v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Setkáš se tam s Alanem Fabíkem (Hardwario/BigClown), Michalem Seidlem (konstruktér robota Matyldy) a samozřejmě i s námi.


  Máš nějaké otázky?

  Najdete nás i na:

 • Pozvánka na úvodní akci 19. 2. 2019

  Pokud jsi fanouškem nových technologií a chceš se dozvědět, jaké možnosti DEXIC μFabLab nabízí a jak se je možné zapojit do vzdělávacího programu, přijď 19. února 2019 do Krajské vědecké knihovny v Liberci!

   

  Co tě bude čekat?

  • Představíme digitálně-podnikatelský vzdělávací program a zároveň slavnostně otevřeme naši technologickou dílnu v Liberci.

  • Poslechneš si příběhy inspirativních řečníků a technologických nadšenců, kteří se pohybují a vytváří zajímavé produkty v oblastech 3D tisku, PCB a Internetu věcí (IoT). 

  • Budeš se moci zeptat na vše, co tě zajímá a poznat nové lidi s podobnými zájmy jako máš ty.

  Na koho se můžeš těšit?

  Program akce:

  • 18:00 – 18:30 – Představení DEXIC μFabLabu a vzdělávacího programu                     (DEX Innovation Centre)

  • 18:30 – 18:50 – Big Clown - IoT stavebnice                                                                        (Alan Fabík)

  • 18:50 – 19:10 – Matylda – humanoidní open source robotka                                        (Michal Seidl)

  • 19:10 – 19:30 – Drony - neocenitelný pomocník pro získávání prostorových dat      (Vladimír Hůda)

  • 19:30 – 20:00 – Diskuse, networking a prohlídka DEXIC μFabLabu

 • O vzdělávacím programu

  Chceš zlepšit své digitální dovednosti v 3D tisku, PCB a Internetu věcí (IoT)?

  Chceš vytvořit nebo validovat nápady na podnikání využívající tyto technologie? 

  Chceš mít možnost využít DEXIC μFabLab a jeho veškeré vybavení?

  Pokud jsi odpověděl na předchozí otázky ano, přihlaš se do našeho vzdělávacího programu. Účast v programu tě nebude nic stát. 

  Jako účastník vzdělávacího programu projdeš pod vedením inspirativních mentorů 8 vzdělávacími moduly. Budeme rozvíjet tvé digitální a podnikatelské dovednosti, díky kterým proměníš své nápady v podnikatelský záměr.

  My od tebe očekáváme, že nejsi úplným technologickým nováčkem - máš nějakou zkušenost, například s elektrotechnikou, 3D modelováním nebo programováním.


  Máš nějaké otázky?

  Najdete nás i na:

 • Technické vybavení

  K tomu, aby studenti a mladí podnikatelé mohli rozvíjet své nápady a nové podnikatelské záměry, jim chceme poskytnout přístup k unikátnímu vybavení, které jim pomůže s tvorbou jejich vlastních prototypů, bez zbytečně nákladných investic (Rapid Prototyping).

  Jaké vybavení k tomu konkrétně budou moci využít?

  Sinterit Lisa SLS

   

  Sinterit Lisa SLS je jednou z nejlepších stolních SLS tiskáren, kterou lze pořídit. Tato 3D tiskárna umožňuje tzv. sintrování (zapékání pomocí laserovým paprskem). Díky této technologii je možné tisknout komponenty, které snesou větší opotřebení a je možné je využít i v mechanických strojích.


  Voltera V-one

   

  Unikátní tiskárna sloužící pro výrobu desek plošných spojů (PCB). Voltera umožňuje tisk spoje od 0,2mm a je libovolně programovatelná. Lze tak vytisknout desku na míru potřebám pro daný prototyp.


  Original Prusa i3 MK

   

  Naše dílna se samozřejmě nemůže obejít bez vybavení od nejúspěšnějšího českého výrobce. Jedná se o klasickou FMD tiskárnu, díky které je možné vytvářet méně nákladné modely a osahat si svět 3D tisku.


  Arduino IoT kit

   

  Velice populární otevřená elektronická platforma, která vychází z jednoduché počítačové desky. Arduiono je určeno pro kutily, bastlíře a pro všechny, kdosi rádi hrají, testují a vytvářejí kolem sebe vlastní interaktivní prostředí.


  SmartProg2

   

  Univerzální, malý a velmi rychlý programátor paměti a procesorů, který lze jednoduše propojit s počítačem a díky volně dostupným novým SW verzím je vždy maximálně aktuální. 


  Digitální osciloskop

   

  VOLTCRAFT DSO-1202D je digitální paměťový osciloskop. Jelikož osciloskopy patří mezi základní přístroje používané v elektronice, nesmí v našem μFabLabu chybět.


  Pájecí stanice

   

  Toolcraft ST-100 je tzv. mikro páječka, nejedná se však pouze o samostatnou pájku, ale o kompletní sadu s odsávačkou kouře, lupou a také odsávačkou cínu, takže je k dispozici vše a to i pro případ, že by se něco nepovedlo.


  A další vybavení


  Máš nějaké otázky?

  Najdete nás i na:

 • Průvodci programem

  Naši inspirativní řečníci, lektoři a mentoři dobře vědí, že mladší generace má spoustu nápadů. Mladé lidi často stačí jen trochu popostrčit a vznikne skvělá myšlenka a produkt. Zároveň mají blíže k moderním technologiím. Každý z vašich průvodců vám nabídne trochu něco jiného. Podívejte se sami níže. 

  Antonín Ferdan, Lipo.ink
  Head of Business Innovation & Educational Programmes

  Antonín během své praxe načerpal zkušenosti například z nadnárodní společnosti, politiky, vzdělávání, ale i z dobrovolnické práce. Tyto zkušenosti pak předává nyní v Lipo.ink například začínajícím podnikatelům, kterým pomáhá rozvíjet a objevovat jejich vlastní nápady skrze Generátor nápadů. Potkáš se s ním během modulu 2INVENT.

  Jan Kubalík, DEX Innovation Centre
  CEO

  Jan vždy pracoval v oblasti technologií a výpočetní techniky. Má za sebou bohatou kariéru, ve které se věnoval začínajícím podnikatelům a to jak při přímé práci s nimi, tak také tím že vybudoval své vlastní technologické a sociální podnikání, až po podporu startupů. Jan je odborníkem v rozvoji podnikání a fundraisingu pro inovace a výzkum. Povede modul 2SUCCEED.

  Leoš Petržílka, Technická univerzita v Liberci
  Vysokoškolský profesor

  Leoš Petržílka je profesorem na Technické univerzitě v Liberci, kde se konkrétně na Ústavu informačních technologií a elektroniky (ITE) specializuje na „Návrh a výrobu plošných spojů a elektroniky“ a má bohatou praxi s vedením studentů. Bude přednášet v modulu 2DESIGN&PLAY.

  Michal Štefan, DEX Innovation Centre
  Nadšenec do inovací, business developmentu a projektového/produktového managementu

  Michal pracoval v několika českých startupech. Miluje inovace. Vždy pracoval jen ve firmách, které přinášely něco nového a byly něčím unikátní. Pracoval, studoval a cestoval ve Velké Británii, Dánsku, Norsku, Austrálii a Jižní Americe. Je Manažerem akceleračního programu DEXIC Accelerator pro digitální startupy kde mimo jiné konzultuje se startupy jejich business modely. Zároveň je hlavní osobou zodpovědnou za tvorbu business modelů pro unikátní aplikaci na tablet pro pacienty s mírnou demencí - SMART4MD. V rámci vzdělávacího programu tě provede modulem 2DEFINE.

  Tomáš Vitmajer, Agama print
  Podnikatel

  Tomáš vyrůstal v podnikavém prostředí, a proto se rozhodl chytit příležitosti rozvoje nové aditivní výrobní technologie. 3D tisku se věnuji od roku 2010 a v roce 2014 začal v této oblasti podnikat. Pracuje s různými 3D modelovacími programy a ovládá programovací jazyk Arduino, který se stal nedílnou součástí stavby specifických strojů, které ve své společnosti vytváří. Také se s ním setkáš během modulu 2DESIGN&PLAY.

  Michal Seidl, OpenTechLab
  Vývojář a konstruktér

  Michal Seidl je vývojářem a konstruktérem v Jablonecké OpenTechLab. Mezi jeho nejznámější projekty patří robot Matylda, která projela stopem celou republiku, nebo například a technologie tepelných baterií pro energeticky soběstačné domy. Michal chce rozvíjet zájem o technologie u dětí a Matylda má sloužit nejen ke hře, ale především k výuce. Seznámíte se hned během úvodní akce 2GETINSPIRED. Navíc, stejně jako Leoš Petržílka a Tomáš Vitmajer, bude mluvit během 2DESIGN&PLAY.

  Alan Fabik, Hardwario
  Podnikatel

  Alan na různých řídicích a obchodních pozicích působí přes 25 let, většinou ve společnostech vyrábějících zabezpečovací a komunikační systémy. V roce 2016 opustil společnost Jablotron a založil HARDWARIO - startup, který vyvíjí "IoT stavebnici pro mejkry" BigClown, a pomáhá dalším firmám a organizacím s jejich IoT projekty. Potkáš se s ním na úvodní akci programu 19. 2. 2019.

  Vladimír Hůda, EASYmap
  Podnikatel

  Vladimír (Hůda) je zakladatelem a ředitelem společnosti EASYmap. Jeho společnost se specializuje na letecké práce s dronem, ze kterých mimo jiné vznikají 3D modely terénu. Dále se zaměřují na sledování změn krajiny, mapování nepřístupných nebo nebezpečných míst a další aplikace. Potkáš se s ním na úvodní akci programu 19. 2. 2019.

  Jakub Houska, 2050.Ventures
  Business Scout

  Jakub je člověk orientovaný na podnikání s nadšením pro začínající firmy. Ve své práci hledá začínající společnosti s obchodovatelnými řešeními a připraveností rozšířit svůj trh. Jakub mimo jiné takovýmto firmám pomáhá s prezentací a tyto zkušenosti a tipy s tebou bude sdílet během modulu 2Present.