Upravit stránku

Novinky

Jak ICT technologie mohou pomáhat pacientům s lehkou demencí a jejich pečovatelům?

1. února, 8.00 – 14.00
ETSI Telecomunicación, Universidad Politéctica de Madrid
Av. Complutense, 30, 28040, Madrid

Odhaduje se, že v Evropě žije okolo 9 milionů lidí, kteří trpí jednou z forem stařecké demence. Symptomy se zhoršují v průběhu nemoci a postupně ničí mozek člověka.  Projekt  SMART4MD vyvinul aplikaci určenou pro tablety, která se specializuje na potřeby lidí s lehkou demencí. Na konferenci projektový tým a odborníci z oblasti technologií a zravotní péče budou diskutovat o různých přístupech k léčbě pacitetů s lehkou demencí a o tom, jak aplikace SMART4MD a další ICT nástroje mohou zlepšit život nejen pacietům, ale také lidem, kteří o ně pečují doma nebo ve zdravotnických zařízeních. 

Firmy a odborníci diskutovali 4. průmyslovou revoluci v libereckém regionu

V úterý 12.12.2017 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci setkali zájemci  a odborníci z řad místních firem, akademické a bankovní sféry, aby získali informace o zavádění průmyslu 4.0. Workshop přiblížil teoretické i praktické poznatky o průmyslové revoluci 4.0 v libereckém regionu. Na závěr byly prezentovány zkušenosti z Polska a Maďarska prostřednictvím virtuálního spojení.      

Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se setkali odborníci k diskusi o podpoře inovací v domácí péči v rámci projektu HoCare

Jak podpořit vznik nových inovací v oblasti domácí péče? Nejen na tuto aktuální otázku hledali odpověď odborníci na setkání v rámci projektu HoCare. 

Startup Europe Week v jednom dni mezi 5. a 9. březnem přinese nové znalosti znalosti do libereckého regionu

DEX Innovation Centre pořádá již 3. ročník setkání začínajících inovátorů a podnikatelů. Tato celoevropská iniciativa se koná pravidelně během jednoho týdne ve více než 280 městech ve 40 zemích Evropy. Startup Europe Week pomáhá vytvořit lepší místo pro podnikání a sjednocuje evropské trhy.

Partneři z Maďarska a Rumunska čerpali inspiraci pro rozvoj start-upů a studentských iniciativ v Liberci

Dex Innovation Centre hostilo ve středu 6. 12. 2017 delegaci partnerů  z maďarského města Újbuda (Municipality of Ujbuda ) a ze čtyř rumunských organizací Cluj Metropolitan Area, North-West Regional Development Agency  (NWRDA), Cluj Innovation Park a JCI Active Citizens Cluj. Ti přijeli do Liberce na studijní cestu v rámci projektu New Generation Skills, aby sdíleli zkušenosti a příklady dobré praxe v oblasti rozvoje inovativního podnikání, start-upů a studentských iniciativ.  

Jak na robotizaci výroby v české firmě

Uvažujete-li o digitalizaci právě ve Vaší firmě, prezentační workshop Cesta k průmyslu 4.0 vám  ukáže, jaké překážky musí společnosti překonávat a co je motivuje k zavedení prvků průmyslu 4.0.

 

Jan Kubalík, předseda představenstva našeho institutu, působil jako business mentor v evropské soutěži start-upů PowerUp!

Dne 22. listopadu na finálovém galavečeru porota vybrala tři nejlepší týmy. V evropské konkurenci uspěl i český zástupce VIA ALTA, který dosáhl na třetí příčku. Gratulujeme!

DEX IC objevovalo synergie na ICT Proposers' Days 2017

ICT Proposers' Days 2017 se konaly 9. a 10. listopadu v Budapešti. Mezi více než stovkou odborníků ze 49 zemí Evropy byli i zástupci DEX Innovation Centra (DEX IC) z Liberce.   Účastnili se největší networkingové akce s předem naplánovanými schůzkami. Během dvou dnů absolvovali více než 30 schůzek, aby budovali partnerství a dobré vztahy se společnostmi, které mají zájem o účast v evropském programu Horizont 2020 pro roky 2018 – 2020.

DEX IC představil iniciativu InnoSchool během 5. International Stakeholder Conference of EUSDR PA9

Pátá „International Stakeholder Conference of EUSDR PA9“ se uskutečnila 9. října v Kišiněvu, Moldávii. Jan Kubalík, zástupce instituce DEX IC zde prezentoval o naší iniciativě InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému).

Inovativní veřejné zakázky byly hlavním tématem PPI2Innovate Days

Inovativní veřejné zakázky byly hlavním tématem prvních PPI2Innovate Days, které se konaly 3. října 2017 v Lublinu, Polsku. Tato akce, organizovaná Rzeszow Development Agency, přinesla účastníkům cenné informace.   

Projekt Accelerator: Analýzy regionálního prostředí

Hlavním cílem projektu Accelerator je vybudovat dlouhodobě udržitelný akcelerační program v každém partnerském regionu, který se účastní projektu. Jedním z těchto regionů je i Liberecký kraj. Ovšem ještě před samotným budováním akceleračního programu byly provedeny dvě analýzy zaměřené na silné a slabé stránky našeho regionu a také možnosti, které pro startupy nabízí.

Projekt SMART4MD vstupuje do klíčové fáze - rozsáhlého klinického hodnocení aplikace pro pacienty s mírnou demencí

Projekt SMART4MD vstoupil do své klíčové fáze v září 2017. Se skoro dokončenou studii proveditelnosti, která proběhla ve Španělsku a Švédsku behěm posledních dvou měsíců na které se testovala aplikace SMART4MD pro pacienty s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotníky. Vše je skoro připraveno pro možný start 18 měsíční klinické zkoušky, které se bude účastnit 1200 pacientů ze 4 zemí, včetně České republiky.

PPI2Innovate Days v Lublinu

V úterý 3. října se v metropoli východního Polska Lublinu uskuteční mezinárodní konference o podpoře zadávání veřejných zakázek v oblasti inovativních řešení.

Aplikace SMART4MD pomůže lidem s mírnou demencí

Čtyřletý projekt SMART4MD (Support Monitoring and Reminder Technology for Mild Dementia), na jehož vývoji se aktivně podílí také náš institut, připravuje aplikaci pro tablety, která bude určena především pro lidi s mírnou demencí.

HoCare se uchází o European Health Award

Projekt HoCare, na kterém se projektově podílí také DEX Innovation Centre a jehož hlavním cílem je posílit vytváření inovativních řešení v oblasti domácí péče, soutěží o prestižní ocenění European Health Award.

Mezinárodní setkání projektu New Generation Skills proběhlo v Liberci

Partneři projektu NewGenerationSkills se ve dnech 27. – 29. června setkali v Liberci, aby zde pracovali na naplnění hlavního cíle svého projektu – podpořit mladé lidi z vybraných regionů zemí střední a východní Evropy v jejich odhodlání začít podnikat.

Slovinsko hostilo třetí tematický workshop projektu HoCare

Začátkem června se ve slovinských městech Ljubljaň a Litija uskutečnil dvoudenní Mezinárodní tématický workshop projektu HoCare na téma rychlejšího přinášení inovativních řešení v oblasti domácí péče do praxe.

DEX IC se podělil o zkušenosti z programů Evropské územní spolupráce

DEX IC měl možnost podělit se o své zkušenosti v oblasti přípravy projektů do programů Evropské územní spolupráce během Workshopu Interreg Central Europe v Brně, 9. června 2017.

EAFIP Workshop o zadávání veřejných zakázek na inovace ve veřejných konstrukcích

EAFIP workshop na téma zadávání veřejných zakázek na inovace ve veřejných konstrukcích se uskuteční 14. listopadu 2017. Workshop se zaměřuje na zadavatele veřejných zakázek (ministerstva, regionální a lokální autority, agentury, veřejné subjekty apod.).