Upravit stránku

Novinky

Program StarShip se v roce 2020 vrací a PŘIJÍMÁ ŽÁDOSTI!

StarShip je vzdělávací iniciativa EIT Health, která probíhá ve spolupráci s předními evropskými akademickými a zdravotnickými partnery. Díky kombinaci různých vzdělávacích přístupů, včetně prvků z konceptu Stanford Biodesign, je StarShip jedinečnou příležitostí pro účastníky v průmyslově řízených inovacích v oblasti vědy o životě, ve spolupráci s inovátory uvnitř a vně společností ve vysoce kvalifikovaných multidisciplinárních týmech.

Od 15. ledna je možné přihlásit se do PowerUp! Challenge 2020

Ve středu 15. ledna InnoEnergy otevírá možnosti přihlásit se do výzvy PowerUp! Challenge 2020. Ta je určena pro Energy, Mobility, CleanTech, CyberSec, Smog nebo SmartCities startupy ve střední a východní Evropě!

Přihlaste se do Inovační výzvy EIT Health InnoStars RIS 2020

Inovační výzva EIT Health RIS 2020 je zaměřena na financování vysoce kvalitních, silných a vyvážených projektů a zaměřuje se na šest oblastí, které mají rozvíjet místní aktéři, včetně akademických i neakademických partnerů ve spolupráci s EIT RIS Huby.

Vítězný tým lokálních i-Days v Praze odjel do Paříže!

1. listopadu jsme v Praze uspořádali lokální EIT Health Innovation Day. Studenti dostali za úkol navrhnout inteligentní brýle pro seniory s mírnou kognitivní poruchou. Vítězný tým složený ze tří studentek odvedl skvělou práci! Vyhrály cestu do Paříže na Winners event, kde se dále věnovaly práci na jejich nápadu.

Řešení pro lidi s mírnou demencí představené na SMART4MD Roadshow v České republice

SMART4MD Roadshow proběhla v České republice v říjnu a listopadu 2019. Celkem jsme udělali tři zastávky - první v UP21 v Praze; další v prostorách ČVUT a poslední v Krajské vědecké knihovně v Liberci s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o problémech spojených s mírnou demencí, seznámit je s vyvinutou platformou SMART4MD a s ní spojenými výhodami pro lidi s mírnou demencí, jejich pečovatele a zdravotnické pracovníky.

Pozvánka: Povídání o mírné demenci - 25. 11. 2019, Liberec

Odpoledne, v pondělí 25. listopadu, bychom vás rádi pozvali do Krajské vědecké knihovny v Liberci, kde proběhne akce "Povídání o mírné demenci". Dozvíte se, jak se projevuje, nebo jak s ní zacházet, pokud se objeví u vás, či někoho z rodiny. 

Studenti během EIT Health Innovation Day v Praze designovali produkt domácí zdravotní péče

V pátek 1. listopadu proběhl v prostorách ČVUT, CIIRC, EIT Health Innovation Day. Akci zaměřenou na inovace ve zdravotnictví navštívilo téměř 40 návštěvníků, kteří se naučili, jak postupovat při vývoji nového produktu a jak jej správně odprezentovat. Na závěr zkusili navrhnout vlastní produkt.

Startup Campus V4 Roadshow v Praze ovládla aplikace na odvykání kouření

Ve čtvrtek 17. října se v prostorách inkubátoru UP21 v Praze konala další část soutěže Startup Campus V4 Roadshow. DEX Innnovation Centre (DEX IC) a Startup Campus uspořádaly pitching soutěž pro Health a Medtech startupy, za účelem zviditelnění startupů, navázání nových kontaktů, nebo nalezení partnerů.

V Liberci se řešil rozvoj výzkumu, vývoje a inovací. A my byli u toho

Na koferenci RIS3 fórum jsme prezentovali projekt 4STEPS. Konference byla pořádána Libereckým krajem a jejím cílem bylo motivovat podniky a další subjekty k výzkumu.

Pozvánka na EIT Health Innovation Days 2019, Praha, 1. 11. 2019

Rádi bychom vás přivítali na EIT Health Innovation Days (i-Days) v Praze, 1. listopadu 2019! I-Days se zaměřují na inovace ve zdravotnictví, designové myšlení a prezentační dovednosti prostřednictvím řešení skutečných zdravotnických problémů. Co na vás čeká?

Města mohou ušetřit díky chytrému zadávání veřejných zakázek

Veřejné instituce nakupují zboží a služby skrze veřejné zakázky. Ty ale zároveň mohou být nástrojem pro zavádění moderních technologií a postupů – v takovém případě pak mluvíme o veřejných zakázkách na inovativní řešení (PPI – Public Procurement of Innovation).

Pozvánka na Startup Campus V4 Roadshow, 17. října, Praha

Stejně jako v minulých dvou letech se Regional Startup and Innovation Day (RSID) 2019 zaměřuje na země V4. Letos jsme byli jako partner v České Republice vybráni my. O co vlastně jde? 

 

Náš Alumni startup InoCure je mezi 15 finalisty EIT Health InnoStars Awards

Gratulujeme InoCure, jednomu z 15 finalistů EIT Health InnoStars Awards k obrovskému úspěchu evropské úrovně!

DEX Innovation Centre se připojilo k síti InnoEnergy jako Hub v České republice

S hrdostí oznamujeme, že se připojujeme k síti InnoEnergy jako InnoEnergy Hub v České republice!

V Praze se budeme moci setkávat v nové reprezentativní kanceláři!

S radostí oznamujeme, že od 1. července můžeme přivítat naše partnery a hosty nejen v Liberci, ale také v nové reprezentativní kanceláři v Praze.

Zúčastnili jsme se závěrečné akce projektu Excellence-in-ReSTI a zapojili se do panelové diskuse

Vedoucí partner projektu, Centrum pro sociální inovace (ZSI) a místní partner projektu Univerzita Karlova (CUNI) zorganizovali 1. července 2019 závěrečnou akci projektu Excellence-in-ReSTI a slavnostní předávání cen na Univerzitě Karlově v Praze.

EIT Health InnoStars vzdělávací návštěva v Oxfordu

V Oxfordu se v tuto chvíli koná CLC Studijní návštěva EIT Health InnoStars. Od 26. do 28. června pořádá OXENTIA studijní návštěvu s cílem představit inovační ekosystém Oxfordu. Ten je proslulý jak svým vizionářským postojem, tak na podporou, kterou poskytuje inovátorům z různých prostředí.

V Maďarsku se v soutěži utkaly mladé technologické týmy projektu NewGenerationSkills

V rámci projektu NewGenerationSkills vznikly zajímavé nápady a projekty. Nejlepší účastníci vzdělávacího programu dostali příležitost představit své nápady na závěrečném setkání projektu v Budapešti. Tam soutěžili s ostatními tými ze zúčastněných zemí.

3. PPI2Innovate Days v Maďarsku

Central Transdanubian Regional Innovation Agency (CTRIA - Vedoucí partner projektu) ve spolupráci s projektovým partnerem Somogy County Government uspořádala v úterý 14. května 2019 v rámci programu PPI2Innovate Interreg Central Europe 3. PPI2Innovate Days.

Otevřená výzva pro školy v Praze, Libereckém, Ústeckém a Královéhradeckém kraji

Otevíráme registraci do Pilotu inovativního vzdělávacího systému InnoSchool (ILS). Výzva je otevřená pro všechny školy z Prahy, Libereckého, Ústeckého a Královéhradeckého kraje  od 1. 6. 2019 do 31. 10. 2019. 

Buďte jednou z prvních deseti škol v České republice, které dostanou možnost využít novou, zábavnou formu výuky, která žáky namotivuje nejen k sociálnímu podnikání.