Upravit stránku

Novinky

V Liberci odstartoval 4-týdenní akcelerační program pro 7 vybraných ICT startupů

V pondělí 21. 5. 2018 začal v Liberci DEXIC Accelerator - 4-týdenní akcelerační program pro ICT startupy. Do Liberce se na 4 týdny sjelo 7 perspektivních startupů nejen z České republiky, aby společně s českými i mezinárodními mentory rozvíjely a akcelerovaly své podnikatelské projekty. DEXIC Accelerator, jehož realizátorem je liberecké soukromé inovační centrum DEX Innovation Centre, bude zakončen finální akcí pro širokou veřejnost - #DemoDay, která se uskuteční 14. 6. 2018 v Kulturním centru Vratislavice 101010. Zúčastněné startupy zde budou soutěžit o nejlepší prezentaci, tzv. pitch, a budou mít příležitost zaujmout investory a širší publikum. 

Pozvánka na regionální seminář: ZADÁVANÍ VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK ZA POMOCI CHYTRÝCH PPI NÁSTROJŮ

Rádi bychom Vás pozvali na PPI2Innovate regionální seminář, který se bude konat dne 22. května 2018 v Středočeském inovačním centru v Dolních Břežanech, od 13:00 hod.

​​​​​​​Bude v České republice technologická platforma v oblasti domácí péče?

Ve středu 18. 4. 2018 se v Evropském domě konalo setkání zájmové skupiny projektu HoCare, který podporuje vznik inovací v oblasti domácí péče v České republice. Setkání se zúčastnili zástupci univerzit a vysokých škol, nemocnic, technologických firem, inovačních center i organizací poskytujících zdravotní a sociální služby. Společně diskutovali o možnosti vzniku společné technologické platformy v oblasti domácí péče a realizaci pilotního projektu.   

Poslední příležitost pro ICT startupy přihlásit se do DEXIC Acceleratoru

Již za několik dní se uzavřou přihlášky do mezinárodního akceleračního programu DEXIC Accelerator, který se bude konat od 21. 5. 2018 do 15. 6. 2018 v Liberci. Program je určený pro ICT startupy, které mají svůj produkt minimálně ve fázi MVP (produkt s nejmenší možnou funkcionalitou) a chystají expanzi na evropské trhy.  

Setkání zájmové skupiny projektu New Generation Skills hledalo možnosti pro vznik funkční infrastruktury pro podporu podnikání

V pondělí 5. března 2018 se konalo setkání zájmové skupiny projektu New Generation Skills a Inovační laboratoře v prostorách Kulturního centra Vratislavice 101010. Diskutovala se koncepce Inovační laboratoře i služby, které by mohla nabízet.

Whalebone vyhráli Grand finále DEXIC Boot Campu o nejlepší prezentaci

5. 3. 2018 se v kulturním domě Vratislavice 101010 utkaly startupy z celé České republiky o nejlepší soutěžní  pitch za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Vyhrála firma z Brna, Whalebone, která filtruje nebezpečí na internetu. 

Zajímá Vás startupová scéna na Liberecku?

Grand finále DEXIC Boot Campu přinese 5 excelentních speakerů a soutěžní pitche ambiciozních startupů. Svoje prezentace pro veřejné vystoupení si připravovaly během dvoudenního DEXIC Boot Campu. Přijďte jim fandit v pondělí 5. 3. 2018 od 16:00 hodin do kulturního centra Vratislavice 101010.

Co čeká ICT startupy na libereckém DEXIC Boot Campu?

3. a 4. března se v coworkingovém centru KultiVAR sejde 6 startupů, které se specializují na informační a komunikační technologie. Během dvou dnů si budou zlepšovat svoji business strategii a pitching - 4 minutovou prezentaci pro potencionální investory. Věnovat se jim budou mentoři a profesionálové z praxe ve skupinových workshopech, ale hlavně během individuálních sezení.   

Iniciativy InnoSchool a SoDiCe přinášejí téma inovativního sociálního podnikání a technologií na základní i střední školy

Iniciativa DEX Innovation Centre, InnoSchool (Posílení podnikatelského ducha a sociálních inovací mezi studenty středních škol skrze využití inovativního výukového systému), letos na podzim zaujala na 5. ročníku mezinárodní konference Stakeholder Conference EUSDR PA9 s podtitulem "Budoucnost práce – svět nových dovedností". Zástupce DEX Innovation Centre, Jan Kubalík, zde prezentoval InnoSchool Learning System. Tuto mezinárodní konferenci organizuje Podunajská regionální strategie, která ošetřuje 12 strategických oblastí pro rozvoj Podunajského regionu.

 

Mezinárodní konference v Madridu představila aplikaci SMART4MD pro lidi s mírnou demencí

Ve čtvrtek 1. února 2018 Polytechnická univerzita v Madridu hostila konferenci s titulem "ICT technologie podporující lidi s mírnou demencí a jejich pečovatele". Na konferenci vystoupili psychologové, neurologové, odborníci z oblasti zdravotní a sociální péče, technologové, zástupci pacientských a pečovatelských organizací, a to hlavně ze Španělska, ale i ze zahraniční. Konference se účastnili členové projektového konzorcia, které se skládá z 9 institucí a zdravotnických zařízení napříč Evropou. Společně diskutovali o mírné demenci a možnostech její léčby pomocí moderních technologí.  

Začátkem března bude Startup Europe Week probouzet podnikatele v libereckém regionu

Už po třetí bude Liberec vedle Brna a Prahy aktivovat místní start-upovou scénu. V březnu zde proběhne největší akce pro start-upy v Evropě - Startup Europe Week 2018. Letošní ročník se bude konat ve více než 280 městech Evropy. Tuto evropskou iniciativu přivedl do Liberce Jan Kubalík, mezinárodní byznys mentor a ředitel DEX Innovation Centre, které je spoluorganizátorem akce. 

Jak ICT technologie mohou pomáhat pacientům s lehkou demencí a jejich pečovatelům?

1. února, 8.00 – 14.00
ETSI Telecomunicación, Universidad Politéctica de Madrid
Av. Complutense, 30, 28040, Madrid

Odhaduje se, že v Evropě žije okolo 9 milionů lidí, kteří trpí jednou z forem stařecké demence. Symptomy se zhoršují v průběhu nemoci a postupně ničí mozek člověka.  Projekt  SMART4MD vyvinul aplikaci určenou pro tablety, která se specializuje na potřeby lidí s lehkou demencí. Na konferenci projektový tým a odborníci z oblasti technologií a zravotní péče budou diskutovat o různých přístupech k léčbě pacitetů s lehkou demencí a o tom, jak aplikace SMART4MD a další ICT nástroje mohou zlepšit život nejen pacietům, ale také lidem, kteří o ně pečují doma nebo ve zdravotnických zařízeních. 

Firmy a odborníci diskutovali 4. průmyslovou revoluci v libereckém regionu

V úterý 12.12.2017 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci setkali zájemci  a odborníci z řad místních firem, akademické a bankovní sféry, aby získali informace o zavádění průmyslu 4.0. Workshop přiblížil teoretické i praktické poznatky o průmyslové revoluci 4.0 v libereckém regionu. Na závěr byly prezentovány zkušenosti z Polska a Maďarska prostřednictvím virtuálního spojení.      

Na Ministerstvu průmyslu a obchodu se setkali odborníci k diskusi o podpoře inovací v domácí péči v rámci projektu HoCare

Jak podpořit vznik nových inovací v oblasti domácí péče? Nejen na tuto aktuální otázku hledali odpověď odborníci na setkání v rámci projektu HoCare. 

Startup Europe Week v březnu přinese nové znalosti do libereckého regionu

DEX Innovation Centre pořádá již 3. ročník setkání začínajících inovátorů a podnikatelů, a to v prvním březnovém týdnu 5. - 9. března 2018. Tato celoevropská iniciativa se koná pravidelně během jednoho týdne ve více než 280 městech ve 40 zemích Evropy. Startup Europe Week pomáhá vytvořit lepší místo pro podnikání a sjednocuje evropské trhy.

Partneři z Maďarska a Rumunska čerpali inspiraci pro rozvoj start-upů a studentských iniciativ v Liberci

Dex Innovation Centre hostilo ve středu 6. 12. 2017 delegaci partnerů  z maďarského města Újbuda (Municipality of Ujbuda ) a ze čtyř rumunských organizací Cluj Metropolitan Area, North-West Regional Development Agency  (NWRDA), Cluj Innovation Park a JCI Active Citizens Cluj. Ti přijeli do Liberce na studijní cestu v rámci projektu New Generation Skills, aby sdíleli zkušenosti a příklady dobré praxe v oblasti rozvoje inovativního podnikání, start-upů a studentských iniciativ.  

Jak na robotizaci výroby v české firmě

Uvažujete-li o digitalizaci právě ve Vaší firmě, prezentační workshop Cesta k průmyslu 4.0 vám  ukáže, jaké překážky musí společnosti překonávat a co je motivuje k zavedení prvků průmyslu 4.0.

 

Jan Kubalík, předseda představenstva našeho institutu, působil jako business mentor v evropské soutěži start-upů PowerUp!

Dne 22. listopadu na finálovém galavečeru porota vybrala tři nejlepší týmy. V evropské konkurenci uspěl i český zástupce VIA ALTA, který dosáhl na třetí příčku. Gratulujeme!

DEX IC objevovalo synergie na ICT Proposers' Days 2017

ICT Proposers' Days 2017 se konaly 9. a 10. listopadu v Budapešti. Mezi více než stovkou odborníků ze 49 zemí Evropy byli i zástupci DEX Innovation Centra (DEX IC) z Liberce.   Účastnili se největší networkingové akce s předem naplánovanými schůzkami. Během dvou dnů absolvovali více než 30 schůzek, aby budovali partnerství a dobré vztahy se společnostmi, které mají zájem o účast v evropském programu Horizont 2020 pro roky 2018 – 2020.