Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Semináře a workshop na téma "RRI, transfer technologií a kapitalizace duševního vlastnictví" přispěl k sdílení zkušeností zúčastněných

21. 04. 2016
Dne 12. 4. 2016 se v Evropském domě v Praze uskutečnila akce na téma „RRI, transfer technologií a kapitalizace duševního vlastnictví“. V dopolední části proběhl training program, odpoledne pak workshop na téma „Koncepce transferu technologií, současný stav a vize do budoucna“. Obě části programu byly v anglickém jazyce.

V úvodu programu se představili partneři projektu – paní Orsolya Szaplonczay z maďarské společnosti Innoskart ICT Cluster, paní Natalia Kisková ze slovenského ngo Aj ty v IT, pan Pawel Sobczak z polské univerzity Dabrowa Górnicza a paní Ivana Klimentová z DEX Innovation Centre, která program zároveň uvedla prezentací na téma „Představení RRI“.

S další prezentací vystoupil RNDr. Svatopluk Halada z Asociace inovativního podnikání ČR. Téma „Tranfer technologií – účel a cíle“ bylo skvělým úvodem do následujícího programu. Poté se ujala slova paní Radka Hávová z Technologického centra Akademie věd ČR (TC AV ČR), které je zároveň zástupcem sítě Enterprise Europe Network. Její prezentace na téma „Představení TC AV ČR a Enterprise Europe Network, příklady dobré praxe, úspěchy spolupráce orientované na inovace“ nabídla zajímavý pohled na problematiku transferu technologií.

Posledním prezentátorem v dopoledním bloku programu byl RNDr. Ing. Jaromír Zahrádka, Ph. D. z Institutu organické chemie a biochemie. Jeho prezentace na téma „Transfer technologií v biotechnologii – historie a perspektivy“ umožnila účastníkům dozvědět se zajímavé poznatky o transferu technologií v této oblasti.

V odpoledním bloku byl pro účastníky připraven interaktivní workshop na téma „Koncepce transferu technologií, současný stav, vize do budoucna, interaktivní trénink“, který vedl RNDr. Vojtěch Nosek, Ph. D. z Českého vysokého učení technického v Praze. Workshop byl veden velmi zajímavým způsobem a poskytl všem účastníkům možnost aktivně se zapojit do programu.

Celá akce byla pořádána v rámci projektu V4Mula, který je spolufinancován z visegrádského fondu. Partnerem projektu za Českou republiku je DEX Innovation Centre, které se projektu účastní společně s maďarskou společností Innoskart ICT Cluster, slovenským ngo Aj ty v IT a s polskou soukromou vysokou školou Dabrowa Górnicza.

Český training program byl třetí akcí v rámci projektu V4Mula. První event se uskutečnil v březnu tohoto roku v Székesfehérváru (Maďarsko), druhý potom v Polsku (Dabrowa Górnicza). Po pražské akci bude následovat čtvrtý training program, který proběhne na konci května v Bratislavě. Na podzim tohoto roku se pak uskuteční závěrečná konference projektu v Budapešti (Maďarsko).

Prezentace jednotlivých řečníků si můžete prohlédnout níže.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti