- Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Známe vítěze #DEMODAY, finálního večera DEXIC Acceleratoru!
10. 05. 2019
Všech 7 startupů tvrdě pracovalo na jejich business a prezentačních schopnostech. V tento večer pak soutěžili s jejich prezentacemi pro investory. Účastníci si přišli poslechnout tyto startupy:
- Wattmanager – monitoring a návrh na zefektivnění spotřeby energií
- Nice Visions – automatizace návrhů na instalaci solárních zařízení
- BioChain – zdravotnické blockchain řešení
- InoCure – membrána pro efektivnější vývoj léků
- LokCheck – aplikace pro stavební projekty
- Regnos – QuickTwin – automatizace procesů ve firmách
- D-tag – nástroj pro analýzu na sociálních sítích
Soutěž
Porota měla před sebou nelehký úkol, vybrat nejlepší digitální startup pitch (krátkou prezentaci). Po každé prezentaci měli členové poroty 5 minut na dotazy. Po pečlivém poslechu všech sedmi přednášejících se porota rozhodla udělit prvenství startupu InoCure. Víte, že vývoj nového léku trvá v průměru 13 let? InoCure vyvinulo membránu věrně simulující tkáň. Díky tomu dokáží významně zkrátit čas na vývoj nových léků, ušetřit velké množství laboratorních zvířat i financí.
Druhé místo vybojoval LokCheck se svou projekt management aplikací pro stavební firmy. Řeší tak problém neefektivní komunikace, zadávání, monitorování a automatizace úkolů. Třetí místo pak vybojoval Regnos se svým produktem QuickTwin. QuickTwin je rychlá cesta ke zvýšení efektivity společnosti. Digitální dvojče organizace poskytuje přehled, usnadňuje řízení a pomáhá s automatizací procesů.
Porota se skládala ze čtyř odborníků, kteří společně pokryli všechny oblasti. Byli jimi Mikolaj Gurdala z EIT Health, Evgeny Frolov, Business Development ředitel ITACA Business Incubatoru; Jaroslav Novák z ePace Consultancy Agency a Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre.
DEXIC Accelerator
Do 6 týdenního programu DEXIC Accelerator v Liberci se přihlásilo na 140 startupů nejen z České republiky a Slovenska, ale z celého světa, např. Indie, Ruska či Švédska. Vybráno bylo 7 slibných a odhodlaných týmů, které se v Liberci věnovaly společně s mentory zejména čtyřem hlavním oblastem – na produkt samotný, byznys model, jednání s investory a především, marketing a prodej.
"Cílem programu DEXIC Accelerator je podporovat startupy, kterým věříme, že mají inovativní myšlenky s vysokým potenciálem přinést nové a inovativní produkty do společnosti, ale potřebují kapitál, případně postrádají některé další dovednosti," říká hlavní mentor programu, Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.
O DEX Innovation Centre
DEX Innovation Centre je neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory. Hlavními oblastmi jsou Chytré Zdraví, Energie a Doprava.
DEX Innovation Centre zlepšuje společnost skrze digitální inovace a výzkum. Daří se to skrze 4 hlavní aktivity – spolufinancováním výzkumných a inovačních projektů, spoluvytvářením nových inovací, budováním nových startupů a technologických týmů a vzděláváním cílových skupin.
Projekt je spolufinancován fondy Evropské Unie (ERDF, IPA).